Maradona vs Loew. W ćwierćfinale zmierzy się Argentyna z Niemcami

Paweł Sikorski
Messi znów pokazał klasę
Messi znów pokazał klasę Fot. wikipedia
Podopieczni Diego Maradony pewnie pokonali Meksyk 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Argentyńczycy zagrają w ćwierćfinale MŚ z Niemcami.

Pierwsza bramka dla Argentyńczyków padła po 25 minutach gry. Najpierw Tevez próbował swoich sił w sytuacji sam na sam, ale skuteczną interwencją popisał się Perez. Do obitej piłki dopadł jednak Leo Messi i po podaniu do Carlosa Teveza podopieczni Diego Maradony mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Na 2:0 podwyższył Gonzalo Higuain. Fatalny błąd popełnił Ricardo Osorio. Meksykański pomocnik podał piłkę wprost pod nogi Higuaina, który strzałem z ostrego kata pokonał Pereza.

W drugiej połowie padł gol, którego śmiało możemy uznać za najpiękniejszą bramkę mistrzostw. Fantastycznym strzałem z 25 metrów popisał się Carlos Tevez.

Meksykanie honorową bramkę zdobyli w 73 minucie. Autorem atomowego strzału, który wpadł tuż pod poprzeczkę bramki Argentyny był Javier Hernandez.

W ćwierćfinale Argentyna zmierzy się z Niemcami - szykuje się kolejny wielki mecz.

Argentyna - Meksyk 3:1