Marcelina Witek zdobyła złoto mistrzostw Polski młodzików

(fen)
Marcelina Witek, w środku,  na podium w Toruniu. Poniżej jej trener i tata Mirosław Witek.
Marcelina Witek, w środku, na podium w Toruniu. Poniżej jej trener i tata Mirosław Witek. Fot. Ze zbioru SKLA
Złoto i srebro - tak przedstawia się plon reprezentantów SKLA w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego w Toruniu.

Impreza uważana jest za oficjalne mistrzostwa Polski młodzików. Faworytka nie zawiodła. Złoty medal zdobyła w rzucie oszczepem 15-letnia Marcelina Witek. Wynik słupskiej oszczepniczki to 41.78 m. Trenerem złotej medalistki jest tata - Mirosław. Warto przypomnieć, że Marcelina w 2009 roku w Zamościu w tej samej imprezie była druga i miała rezultat 39.97 m (wówczas to był jej rekord życiowy).

Czwarte miejsce wywalczyła w tej konkurencji Hanna Kamińska. Słupszczanka ustanowiła nowy rekord życiowy - 34.83 m. Srebrny medal również w rzucie oszczepem zdobył Szymon Wróbel. 14-letni słupszczanin w swoim najlepszym rzucie posłał oszczep na odległość 55.38 m. Trenerem Hanny i Szymona jest Ewa Grecka. W biegu na 600 m Patrycja Górecka była piętnasta. Jej czas to 1.43,35 min. Szkoleniem słupskiej biegaczki zajmuje się Lucyna Kuklińska-Nurkowska.