Marcin Nagórek zwyciężył w biegu w Jarosławcu

fen
Biegacze na jarosławieckiej trasie: z lewej Piotr Pobłocki, obok Marcin Nagórek zwycięzca biegu. Jacek Wójcik
Z udziałem 215 uczestników odbył się XII Ogólnopolski Mikołajkowy Bieg Powitanie Zimy 2012 w Jarosławcu. Najwięcej emocji było w biegu głównym, w którym rywalizowały 94 osoby.

Tylko jeden uczestnik nie ukończył biegu. Dystans sześciu kilometrów najszybciej pokonał faworyt, słupszczanin Marcin Nagórek, który reprezentował Agros Zamość. Na mecie zwycięzcy zmierzono czas 20 minut i 30 sekund. Za triumfatorem na drugim miejscu finiszował Piotr Pobłocki z Ekonomika Maratończyka Lębork - 20.39 min. Jako trzeci przebiegł Mariusz Borychowski z Tupotu Ustka - 20.44 min.

Dalsza kolejność poza podium: czwarty Michał Breszka z lęborskiego Ekonomika Maratończyka - 21.04 min, piąty Grzegorz Skocelas ze Słupskiego Klubu Lekkiej Atletyki - 21.09 min, szósty Jan Rybarczyk z Darłowa - 21.30 min, siódmy Damian Gałkowski z Wieży Postomino - 21.33 min.

Rywalizację kobiecą wygrała lęborczanka Kamila Pobłocka z Ekonomika Maratończyka. Tym samym lęborska biegaczka powtórzyła sukces sprzed roku. Jej tegoroczny czas to 24 minuty i 12 sekund. Za zwyciężczynią na następnych pozycjach przybiegły na metę jako druga Edyta Szczygielska (Klub Biegacza Olszewski i Synowie Sławsko) - 26.07 min, jako trzecia była Joanna Terefenko (Jantar Ustka) - 26.17 min.

Bardzo interesujący przebieg miały biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 600, 800, 1000 i 1200 m. Oto zwycięzcy: Emilia Boho (Szczenurze) i Bartosz Smyk (Złocieniec), Weronika Zając (Szczenurze) i Rafał Pacenko (Postomino), Joanna Kołodziejska (Jarosławiec) i Dawid Przygucki (Słupsk), Paulina Przybyszewska (Jantar Ustka) i Arkadiusz Wiśniewski (Smołdzino).