Maria Baranowski mistrzynią Polski, a Jakub Kozłowski brązowym medalistą w stawce juniorskiej

Medalistki mistrzostw Polski juniorek w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc. Od lewej: Magdalena Malotka-Trzebiatowska, Maria Baranowski, Agnieszka Smeja Fot. Lider Amicus Lębork
Udostępnij:
Kolejne sukcesy medalowe zanotowali lęborczanie z klubu strzeleckiego Lider Amicus w mistrzostwach Polski juniorów w Bydgoszczy. Maria Baranowski zdobyła złoto, a Jakub Kozłowski cieszył się z brązu. Trenerem medalistów jest Robert Biczkowski. Gratulujemy!

Na obiektach Zawiszy odbyły się strzeleckie mistrzostwa Polski juniorów. Równocześnie też przeprowadzone zostały młodzieżowe mistrzostwa kraju. W bydgoskich rywalizacjach uczestniczyli przedstawiciele Lęborka, których macierzystym klubem jest Lider Amicus. Bardzo dobrze spisała się juniorka Maria Baranowski, która w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc wywalczyła złoty medal. Lęborczanka uzyskała 617 punktów. Drugie miejsce zajęła Magdalena Malotka-Trzebiatowska (Dziesiątka Kartuzy) - 616,1 pkt. Trzecią lokatę wywalczyła Agnieszka Smeja (Zawisza Bydgoszcz) - 614,6 pkt.

Medalowym tropem M. Baranowski podążył jej klubowy kolega Jakub Kozłowski, który wprawdzie nie zdobył złota, ani srebra, ale usatysfakcjonowany był z brązu w karabinie dowolnym strzelanie z trzech postaw. Jego wynik w eliminacjach to 572 pkt. W finale zdobył 393 pkt. Do rywalizacji o złoty krążek zabrakło lęborskiemu strzelcowi 0,2 pkt. Konkurencję wygrał Maciej Ogórek (Śląsk Wrocław) przed Marcinem Chojnowskim (Kaliber Białystok). Tegoroczni medaliści mistrzostw Polski juniorów otrzymali "Trzecie Kółka Olimpijskie", które nadaje Polski Komitet Olimpijski. W pozostałych konkurencjach lęborczanie uzyskali następujące wyniki: M. Baranowski - szósta w karabinie dowolnym 3 x 20 strzałów (574 pkt) i dwudziesta trzecia karabinie pneumatycznym (602,9 pkt); J. Kozłowski - czwarty w karabinie pneumatycznym (609,9 pkt) i dziewiąty w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc (607,7 pkt); M. Baranowski i J. Kozłowski - dziewiąte miejsce w karabinie pneumatycznym MIX.

- To trzeci z rzędu złoty medal zdobyty przez Marysię Baranowski podczas mistrzostw Polski w tej konkurencji. Wcześniej dwukrotnie wygrywała mistrzostwa Polski juniorek młodszych. Ponadto w ubiegłym roku dołożyła jeszcze srebrny medal wśród seniorek. Moja podopieczna weźmie udział w zgrupowaniu juniorskim kadry narodowej w Starachowicach, po którym zawodnicy i zawodniczki otrzymają powołania na wrześniowe mistrzostwa Europy we Wrocławiu. Liczę na uczestnictwo mojej wychowanki w tej europejskiej imprezie - oznajmił Robert Biczkowski, lęborski szkoleniowiec Lidera Amicusa.

W młodzieżowych mistrzostwach Polski klub Lider Amicus w konkurencjach pistoletowych reprezentowała Alicja Rzepka. Lęborska
strzelczyni dwukrotnie meldowała się w finałach, zajmując szóste miejsce w pistolecie pneumatycznym (534 pkt) i była siódma w pistolecie sportowym (527 pkt).

Tata w klatce stawia córkę na nogi. To niesamowita historia.