Mariusz Domański wygrał drugi konkurs na dyrektora II LO im. Adama Mickiewicza

Zbigniew Marecki
Fot: Archiwum
Mariusz Domański, dotychczasowy wicedyrektor II LO w Słupsku wygrał wczoraj ponownie konkurs na dyrektora tej szkoły. Zdobył zdecydowaną większość głosów 9 członków komisji.

- Zarówno pan Domański, jak i jego konkurent Dariusz Bownik, geograf z II LO, byli bardzo dobrze przygotowani. Pan Domański jednak był pełen energii i swoim entuzjazmem porwał większość z nas. Dlatego właśnie jego rekomendowaliśmy panu prezydentowi, aby powierzył mu kierowanie II LO - usłyszeliśmy od jednego z członków komisji konkursowej.

Konkurs był powtórzony, bo wynik pierwszego, w którym też zwyciężył pan Domański, podważyła Lucyna Markiewicz, dotychczasowa dyrektorka II LO, której kandydaturę komisja konkursowa odrzuciła w I fazie konkursu. Powodem takiej decyzji były niewłaściwie potwierdzone dokumenty złożone kandydatkę. Wtedy pani Markiewicz poinformowała prezydenta miasta, że taki sam błąd dotyczył dokumentów pana Domańskiego. Prezydent uznał jej argumenty i konkurs unieważnił. Pani Markiewicz po konflikcie ze związkami zawodowymi jednak nie zdecydowała się się na start w powtórkowym konkursie. Chce natomiast pozostać w II LO i uczyć tam biologii.

Powrót na siłownię - na jakich zasadach?

Wideo

Komentarze 78

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

E
Edek

I co? Grono zadowolone z wyboru? Naprawdę jest lepiej?

n
nauczyciel

Były uczniu jak skończyłeś szkołę?, jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Posty umieszone w tym wątku nie wymagają dokładnej analizy, a odnosząc się do nauczycieli. Jeżeli uczeń po 9 latach trafia do szkoły średniej, to powinien umieć przeanalizować prosty, a wręcz bardzo prosty tekst (patrz teksty wyżej). Jeżeli ma z tym problem, to co robił przez te lata? Nic, zabierał tylko powietrze innym.

b
były uczeń
W dniu 04.08.2009 o 11:34, Gość napisał:

Wszystko jest zrozumiałe szanowna pani(panie) jak mniemam pedagoguwystarczy czytać ze zrozumieniem, chyba tego uczymy w naszej szkole !Ja doskonale rozumiemHa! ha!! ha!!! Jaki to zabawne !?!
Nauczycielka mowi........ " ja doskonale rozumiem"...... śmieszne!
Oh! Wystarczy tak, że pani nauczycielka to rozumie.
a, uczeń? ....... eh! wcale nie musi.
powiedziała........ napisala...... a, uczeń ma obowiązek to rozumieć.
G
Gość
W dniu 03.08.2009 o 22:49, Marian napisał:

Powyższy tekst (post) wydaję mi się, jest trochę nie jaśny. Pokornie poproszę autora tego tekstu o powtórne przeredagowanie tego tekstu....Nie rozumiem....na przyklad 1. "nie potyrafi" ........ co to znaczy?2. " mamy już siedmioletni przykład"............. czy to znaczy,że Pan Machura był zlym dyrektorem..... ( Sądzę, że ktoś spróbuje pakować wszystko do jednego worka albo jest po prostu nauczycielem GIM...dlatego wcale nie zna Pana Machury i jego rzetelnej pracy w II LO):3. "Może teraz będzie inaczej"........... czy to znaczy, że teraz mamy nowego dyrektora Pana Domańskiego, a poprzednio go nie było jako dyrektora podczas Pani markiewicz? Też rządził to jak to będzie inaczej. Może produkt będzie ten sam tylko w kolorowym opakowaniu.4."uważam podobnie jak kilka moich koleżanek"........... przecież II LO i GIM nie składa się tylko koleżanek ( chyba jakaś dama pisze !!)5. Tak ogólnie napisać jeszczeraz ten tekst bo chcę rozumiećPrzepraszam z góry......... proszę bez obrazy.


Wszystko jest zrozumiałe szanowna pani(panie) jak mniemam pedagogu
wystarczy czytać ze zrozumieniem, chyba tego uczymy w naszej szkole !
Ja doskonale rozumiem
M
Marian
W dniu 03.08.2009 o 22:15, Gość napisał:

Na pewno nie potyrafi mamy już siedmioletni przykładmoże teraz będzie inaczejuważam podobnie jak kilka moich koleżanek że "kampania sprawiedliwości" przeciwko LM powinna "typować Pana MachuręPowyższy tekst (post) wydaję mi się, jest trochę nie jaśny. Pokornie poproszę autora tego tekstu o powtórne przeredagowanie tego tekstu....
Nie rozumiem....na przyklad
1. "nie potyrafi" ........ co to znaczy?
2. " mamy już siedmioletni przykład"............. czy to znaczy,że Pan Machura był zlym dyrektorem..... ( Sądzę, że ktoś spróbuje pakować wszystko do jednego worka albo jest po prostu nauczycielem GIM...dlatego wcale nie zna Pana Machury i jego rzetelnej pracy w II LO):
3. "Może teraz będzie inaczej"........... czy to znaczy, że teraz mamy nowego dyrektora Pana Domańskiego, a poprzednio go nie było jako dyrektora podczas Pani markiewicz? Też rządził to jak to będzie inaczej. Może produkt będzie ten sam tylko w kolorowym opakowaniu.
4."uważam podobnie jak kilka moich koleżanek"........... przecież II LO i GIM nie składa się tylko koleżanek ( chyba jakaś dama pisze !!)
5. Tak ogólnie napisać jeszczeraz ten tekst bo chcę rozumieć
Przepraszam z góry......... proszę bez obrazy.
G
Gość
W dniu 03.08.2009 o 20:47, mw napisał:

.Wielka szkoda,że rzetelnie pracujące osoby nie zostają dyrektorem szkoły.Coraz częściej bywa tak,że zostaje nim mierny nauczyciel- nie mający efektów edukacyjnych.Czy wówczas potrafi docenić pracowitego rzetelnego nauczyciela?


Na pewno nie potyrafi mamy już siedmioletni przykład
może teraz będzie inaczej
uważam podobnie jak kilka moich koleżanek że "kampania sprawiedliwości" przeciwko LM powinna "typować Pana Machurę
m
mw
W dniu 03.08.2009 o 17:24, Iś. napisał:

Niewątpliwie. Tyle, że należy on do tej grupy osób, którym nie zależy na tytułach, czy nagrodach, ale na rzetelnej pracy, na przekazywaniu 'kaganka oświaty' w spokoju, z dala od dziennikarzy węszących sensację, czy zwykłych "karierowiczów".

.
Wielka szkoda,że rzetelnie pracujące osoby nie zostają dyrektorem szkoły.
Coraz częściej bywa tak,że zostaje nim mierny nauczyciel- nie mający efektów edukacyjnych.
Czy wówczas potrafi docenić pracowitego rzetelnego nauczyciela?
I
Iś.
W dniu 03.08.2009 o 11:07, mw napisał:

Czy nie powinien zostać dyrektorem mając taką rekomendację?Niewątpliwie. Tyle, że należy on do tej grupy osób, którym nie zależy na tytułach, czy nagrodach, ale na rzetelnej pracy, na przekazywaniu 'kaganka oświaty' w spokoju, z dala od dziennikarzy węszących sensację, czy zwykłych "karierowiczów".
G
Gość
W dniu 03.08.2009 o 09:37, gość napisał:

Ktoś jest bardzo chory. Musi udać się do lekarza bo ma obsesję w punkcie "LUCY". Współczuję.


Tez tak mysle tyle ze takich jest wiele osob
zatem wszyscy do lekarza he he he
m
mw
W dniu 02.08.2009 o 23:21, FREEDOM napisał:

To prawda ( O Panu Machurze)...... fajny i bardzo fajny. On jest, moim zdaniem, 99,9999% obiektywny i bez-stronny.A, może dostanie propozycję aby został vice-dyrektorem. To byłoby dużą ulgą dla nauczycieli. Będzie chyba do kogo iść i prosić o pomoc zawsze i w każdej potrzebie.


Czy nie powinien zostać dyrektorem mając taką rekomendację?
g
gość
W dniu 02.08.2009 o 23:39, Gość napisał:

to oczywiste ale nie zapominajcie ze Lucy jest do Waszej dyspozycji całdobowo i czeka na propozycje aby komus pomóc tradycyjnie jak w rodzinieKtoś jest bardzo chory. Musi udać się do lekarza bo ma obsesję w punkcie "LUCY". Współczuję.
G
Gość
W dniu 02.08.2009 o 23:21, FREEDOM napisał:

To prawda ( O Panu Machurze)...... fajny i bardzo fajny. On jest, moim zdaniem, 99,9999% obiektywny i bez-stronny.A, może dostanie propozycję aby został vice-dyrektorem. To byłoby dużą ulgą dla nauczycieli. Będzie chyba do kogo iść i prosić o pomoc zawsze i w każdej potrzebie.


to oczywiste ale nie zapominajcie ze Lucy jest do Waszej dyspozycji całdobowo i czeka na propozycje aby komus pomóc tradycyjnie jak w rodzinie
F
FREEDOM

To prawda ( O Panu Machurze)...... fajny i bardzo fajny. On jest, moim zdaniem, 99,9999% obiektywny i bez-stronny.
A, może dostanie propozycję aby został vice-dyrektorem. To byłoby dużą ulgą dla nauczycieli. Będzie chyba do kogo iść i prosić o pomoc zawsze i w każdej potrzebie.

G
Gość
W dniu 01.08.2009 o 12:22, Gość napisał:

To fakt -Dyrektorem powinien być Machura ale jako uczciwy i pracowity człowiek nie pchał się do "koryta"- to on robił wszystko za LM, to jego wykorzystywała dla "własnych" sukcesów- potem chciała go "odstrzelić" ale dzięki szantażowi stał się spolegliwy i przetrwał.Z-cą d/s Gimnazjum powinien zostać Domański, żeby poznał od podstaw strukturę szkoły i specyfikę różnych kategorii wiekowych uczniów.Z-cą w II Lo winna zostać LM aby wykazała się własną pracą i doceniła co za nią robili inni (pewnie nie dałaby rady, jest cienka w tym zakresie: brak wiedzy merytorycznej, brak znajomości języków, brak ludzkiego podejścia do życia, brak kobiecości, brak własnej rodziny)- zatem może Pan Linder ( w końcu był "Murzynem" tyle lat)- a może jednak jakaś kobieta? no to może Pani Grzywacz? w końcu język zna i wykorzystywała go w różnisty sposób przed założeniem rodziny. Nie nie chyba lepiej Leszek S. (szara wszędobylska eminencja)będzie lepszym z-cą, w końcu zdradził tylko Pana machalińskiego i sprzedał Panią LM- to dobry kandydat, zrobi co mu każą.A najlepiej żeby wrócił Pan Machaliński a jeszcze lepiej żeby wrócił Pan Kwarciak.pan dyr. JJ chyba odpada- on to jak Bodygad od spraw remontowych.Generalnie jest dobrze, coś się dzieje i może nawet szkoła przetrwa po LM.O tak - szkoda że Machura nie kandydował. Najbardziej kompetentna osoba na stanowisko dyrektora. Uczciwy i pracowity - to trzeba przyznać.
O każdej porze był w szkole. Żył nią. Zawsze uśmiechnięty i lubiany przez uczniów. Z dużym poczuciem humoru.

Pozostali kandydaci - super wyliczanka. Gratuluję.
g
gość

Jeszcze nie rozpoczął się rok szkolny, a już niektórzy widzą coś nowego. Obyśmy się nie rozczarowali.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3