Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Słupska [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Krzysztof Głowinkowski
Krzysztof Głowinkowski
Tegorocznemu marszowi towarzyszyło hasło "Dzieci przyszłością Polski".
Tegorocznemu marszowi towarzyszyło hasło "Dzieci przyszłością Polski". Łukasz Capar
Ulicami Słupska przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. - Rodzina to wartość, której trzeba bronić - mówili uczestnicy pochodu. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy hasło "Dzieci przyszłością Polski".

Zanim uczestnicy marszu wyruszyli na słupskie ulice spotkali się w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Mszy świętej. Po czym ulicami miasta uczestnicy przeszli na Bulwary nad Słupią, gdzie będzie czekało mnóstwo niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Zaplanowano koncert zespołu Mariusz Czajka Band, występy dzieci i młodzieży, tradycyjne marszowe krówki oraz strefę gastronomiczną.

Organizatorem marszu jest słupska Fundacja Przyjaciele Życia (która zainicjowała przed laty otwarcie okna życia przy szpitalu przy ul. Hubalczyków), przy wsparciu Domowego Kościoła, Parafii św. Maksymiliana w Słupsku, Rycerzy Kolumba, Rycerzy Jana Pawła II i słupskiej Civitas Christiana, a także wielu osób nie zrzeszonych w żadnych organizacjach.

Ogólnopolskim koordynatorem marszów jest Centrum Życia i Rodziny. Słupski marsz jest częścią narodowych marszów, które odbywają się w całej Polsce. Honorowy patronat nad słupskim marszem objął biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński.

Tegorocznemu marszowi towarzyszyło hasło "Dzieci przyszłością Polski".

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Słupska [ZDJĘCIA]

Marsz dla Życia i Rodziny

W Polsce Marsz dla Życia i Rodziny odbywa się w różnych miastach, a jego uczestnicy stanowią różnorodną grupę społeczną. W marszu biorą udział osoby w różnym wieku, o różnym wykształceniu, przekonaniach politycznych i religijnych. Wspólnym mianownikiem dla nich jest wiara w wartość życia i zaangażowanie w promowanie rodzin jako podstawowej komórki społeczeństwa.

Marsz dla Życia i Rodziny staje się ważnym głosem w publicznej debacie na temat etyki, prawa i moralności. Przyczynia się do podnoszenia świadomości społeczeństwa na temat konieczności ochrony nienarodzonych dzieci, osób starszych, chorych i innych grup społecznych, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju zagrożenia.

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie