Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marszałek sejmu otworzył stadion miejski w Kołobrzegu

Artur Kostecki [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fot. Radek Koleśnik
W sobotę głównym punktem programu było odsłonięcie tablicy patrona obiektu - Sebastiana Karpiniuka, posła z Kołobrzegu, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
W sobotę głównym punktem programu było odsłonięcie tablicy patrona obiektu - Sebastiana Karpiniuka, posła z Kołobrzegu, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Ponoć miał się pojawić premier, ale przyjechał marszałek Sejmu.

Ksiądz poświęcił, oficjele przemówili - w sobotę uroczyście otwarto jeden z najładniejszych obiektów sportowych w województwie - stadion miejski w Kołobrzegu.

Uroczystość otwarcia stadionu rozłożono na dwa dni. W piątek pierwszym akordem był mecz Kotwicy Kołobrzeg z Lechem Poznań. W sobotę głównym punktem programu było odsłonięcie tablicy patrona obiektu - Sebastiana Karpiniuka, posła z Kołobrzegu, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Z tej okazji przyjechał m.in. Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu, Bartosz Arłukowicz, nowy nabytek Platformy Obywatelskiej, Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Strejlau, znany szkoleniowiec i działacz piłkarski.

- To Sebastian swoją determinacją i sercem doprowadził do budowy tego obiektu - powiedział marszałek. - To jego stadion. I dla Sebastiana tu jesteśmy. Cześć jego pamięci.

Marek Karpiniuk, ojciec zmarłego posła podziękował wszystkim za przybycie i dodał: - Mam nadzieję, że Sebastian patrzy na to wszystko z góry.

Tak naprawdę jednak najważniejsze jest to, że mieszkańcy Kołobrzegu mają w swoim mieście jeden z najładniejszych obiektów w województwie. Budowę stadionu rozpoczęto pod koniec 2009 roku.

Na roboty wydano blisko 25 milionów złotych. Dorzuciła się Unia Europejska. Dofinansowanie z kasy Brukseli wyniosło 40 procent wartości inwestycji. Powierzchnia całej kubatury to ponad 41 tysięcy metrów sześciennych. Trybuna A może pomieścić 1515 widzów.

Trybuna B może zmieści 1499 widzów (obie są zadaszone). Stadion nie jest więc obiektem zamkniętym trybunami ze wszystkich stron. Miejsca dla widzów są wzdłuż boiska.

Za jedną z bramek stoi zegar elektroniczny z tabelą wyników, za drugą jest tylko płot. Ze specjalnego przeszklonego pomieszczenia mecze mogą oglądać VIP-y. Spotkania piłkarskie w Kołobrzegu można też teraz bez problemu rozgrywać po zmroku - zamontowano profesjonalne sztuczne oświetlenie.

Co ważne metamorfozę przeszły także tereny wokół stadionu. Poczynając od samej ulicy Śliwińskiego, przy której mieści się obiekt. Teraz jest to elegancki deptak, wyłożony polbrukiem, z klombami, drzewkami i ławkami. Przy stadionie może zaparkować 290 samochodów.

Czytaj też> Dębnica Kaszubska będzie mieć stadion z prawdziwego zdarzenia

 

Zainwestowano również w murawę treningową oraz zaplecze socjalno-techniczne. Stadion usytuowany jest w kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na terenie całego kompleksu oprócz nowopowstałych obiektów znajduje się hala Milenium z bazą odnowy biologicznej, basenem, siłownią, sale do ćwiczeń, sale konferencyjne, miejsca noclegowe dla 64 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza