Martyna podbija Słowenię

Słupscy judocy powołani do reprezentacji województwa pomorskiego i wystartowali w międzynarodowym turnieju judo w Slovenij Gradec ( Słowenia). Startowało ponad 1000 zawodników z 32 państw Europy oraz reprezentacja Algierii. Uczestnicy to  czołówka najlepszych europejskich judoków.
Słupscy judocy powołani do reprezentacji województwa pomorskiego i wystartowali w międzynarodowym turnieju judo w Slovenij Gradec ( Słowenia). Startowało ponad 1000 zawodników z 32 państw Europy oraz reprezentacja Algierii. Uczestnicy to czołówka najlepszych europejskich judoków. TS Judo Gryf

Rewelacyjnie zaprezentowała się zawodniczka TS Judo Gryf Słupsk Martyna Szaniawska (+63 kg),która wywalczyła srebrny medal. Martyna z każdym startem robi ogromne postępy. w drodze do finału bardzo zdecydowanie pokonała dwie przeciwniczki, rozstrzygając obie walki przed czasem.W finale zmierzyła się z reprezentantką Słowenii ( Neża Pecoler). Słupszczanka przegrała tę walkę przez jedną karę ( shido),po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej.

Srebrny medal M.Szaniawskiej ( najlepszy występ reprezentanta Polski w tych zawodach) to potwierdzenie ,że Martyna jest bardzo uzdolnioną sportsmenką i przy jeszcze większym zaangażowaniu stać tę młodą judoczkę na bardzo duży wynik sportowy.
Mimo , że bez medalu, ale bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali gryfici .Na 9 miejscach sklasyfikowano Aleksandra Plombona ( 66 kg) , Bartosza Szaniawskiego ( 81 kg) oraz Dymitrija Janczylika ( 66 kg- młodzik). Bartek pokonał Chorwata,Czecha oraz Austriaka. Kontuzja ,której Bartek doznał w walce z Węgrem uniemożliwiła mu kontynuowanie walk. Olek pokonał reprezentanta Włoch oraz Słowacji.Uległ w walce repasażowej zawodnikowi Mołdawii.

Dymitrij pokonał Słowaka,Austriaka. Uległ natomiast innemu Austriakowi oraz Azerowi. Jakub Nawrot walczący w kat. 73 kg ,w której wystartowało 63 zawodników,stoczył 3 walki.Pokonał zawodnika ze Słowacji oraz Litwy.Uległ po bardzo dobrej walce zawodnikowi z Gruzji.Niestety Gruzin nie wciągnął słupszczanina do walk repasażowych. Gniewko Gawrych ( 46 kg) oraz Kasia Gołojuch zakończyli turniej na walkach eliminacyjnych.

Już od piątku słupszczanie wezmą udział w trzydniowym Pucharze Polski w różnych grupach wiekowych. Słupsk reprezentować będzie 24 osobowa reprezentacja najlepszych judoków.