Maseczka pod brodą i brak dystansu. Słupska policja sprawdza uczęszczane miejsca

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
W ten weekend policjanci wspierani przez inne służby mundurowe zadbają o bezpieczeństwo w Słupsku i powiecie. Będą się przyglądać, czy i w jaki sposób nosimy maseczki i jak stosujemy się do obowiązujących wciąż zasad sanitarnych.

- Funkcjonariusze nadal będą reagować na niestosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Wszystko po to, by pohamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pamiętajmy, że troska o zdrowie i życie jest naszą wspólną sprawą. Nie zapominajmy, że wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia wciąż wysokie – przypomina Monika Sadurska, rzeczniczka słupskiej policji. - Dotychczasowa praca służb mundurowych na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19 przynosi pożądany efekt. Od dłuższego czasu na terenie powiatu słupskiego nie stwierdzono nowych przypadków zakażeń. Ta świadomość nie zwalnia nas jednak z obowiązku przestrzegania przepisów, bo ryzyko zarażenia się koronawirusem jest wciąż duże.

Tak jak w poprzednie weekendy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku będą kontrolować, czy stosujemy wprowadzone przez rząd zasady bezpieczeństwa i reagować na zachowanie osób, które lekceważą obostrzenia. Policja zapowiada objęcie nadzorem miejsc szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców i turystów. A w sytuacjach zaniedbań będzie wyciągać konsekwencje prawne.

- Maseczka pod brodą nie uchroni nas przed wirusem. Wszyscy, poza określonymi grupami osób, mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. W przestrzeni publicznej nadal obowiązuje utrzymywanie od siebie bezpiecznej odległości około dwóch metrów. W dalszym ciągu zabronione jest korzystanie z placów zabaw i obowiązuje zakaz zgromadzeń - przypomina rzeczniczka. - W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych warto ograniczać kontakty z innymi osobami. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie nawzajem, przestrzegajmy obowiązujących przepisów i nie lekceważmy zaleceń sanitarnych.

Rząd ogłasza nowe obostrzenia

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
16 maja, 16:36, Jusper Wielki:

Noszenie maseczki jest obowiązkowe tylko dla wyborców pis-u. Kiedy to w końcu zrozumiecie.

16 maja, 17:01, Gość:

Dokładnie i tylko po to, żeby rodzina nie musiała się za nich wstydzić.

18 maja, 18:36, Gość:

Maski / dostawy z chin /przeszły testy w Centralnym Instytucie Pracy. Efekt? Okazało się, że nie spełniają norm FFP, określających stopień filtrowania zanieczyszczeń

Państwowy koncern KGHM, który zapłacił za maski, nie wie teraz, co z nimi począć

KHGM to kolejny polski nabywca sprzętu, który został oszukany przez chińskich dostawców

Wcześniej wadliwy sprzęt ochronny trafił m.in. do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wadliwe były także maski, które rząd kupił od trenera narciarstwa, który uczył ministra zdrowia

Wniosek - sa potrzebne tylko policji celem naszego karania !

To na razie początek tresury, chcą zobaczyć na ile mogą sobie pozwolić. Na razie jeden zero dla nich...

G
Gość
"Tajemica maseczek Szumowskiego - Tomasz Sommer"

https://www.youtube.com/watch?v=EftpEZDHDd0
G
Gość
16 maja, 16:36, Jusper Wielki:

Noszenie maseczki jest obowiązkowe tylko dla wyborców pis-u. Kiedy to w końcu zrozumiecie.

16 maja, 17:01, Gość:

Dokładnie i tylko po to, żeby rodzina nie musiała się za nich wstydzić.

Maski / dostawy z chin /przeszły testy w Centralnym Instytucie Pracy. Efekt? Okazało się, że nie spełniają norm FFP, określających stopień filtrowania zanieczyszczeń

Państwowy koncern KGHM, który zapłacił za maski, nie wie teraz, co z nimi począć

KHGM to kolejny polski nabywca sprzętu, który został oszukany przez chińskich dostawców

Wcześniej wadliwy sprzęt ochronny trafił m.in. do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wadliwe były także maski, które rząd kupił od trenera narciarstwa, który uczył ministra zdrowia

Wniosek - sa potrzebne tylko policji celem naszego karania !

G
Gość

"Tajemica maseczek Szumowskiego - Tomasz Sommer"

https://www.youtube.com/watch?v=EftpEZDHDd0

G
Gość
16 maja, 20:20, Miller to Polak?:

Pamiętacie jak słowami Pana Pinkasa z GIS który mówił w styczniu że żaden wirus Polsce nie grozi ,ale jak doszedł to wyśmiewał maseczki że są bezuyteczne,co potwierdził Szumowina by po kilku tygodniach stwierdzić że pomagają...trzeba będzie nosić 2lata...ale parę dni temu stwierdził że w ciągu kilkunastu dni będzie można powoli rezygnować z noszenia,jednym słowem państwo PiS nas manipuluje na każdym kroku s głupich nieudolnych roszczeniowcow kupuje programami socjalnymi,bogaci są ci co oszczędzają a nie trwonią wkrótce dostaniemy rachunek za kilka lat rozdawnictwa i jeszcze zatęsknimy...

16 maja, 21:09, Gość:

Co byś tam sobie nie wymyślał to rząd dobrze sobie radzi z czymś czego nigdy wcześniej nie było.

"...Na bibliotecznej półce znalazłem zakurzoną, wydaną w1980 roku, książkę: „Wirusologia lekarska – podręcznik dla studentów medycyny” pod red. Leona Jabłońskiego. Profesor Jabłoński był jednym z najwybitniejszych epidemiologów i wirusologów. Działał w czasach, kiedy medycyna w naszym kraju nie uległa jeszcze komercjalizacji. Otwieram książkę na stronie 170 i czytam „Coronavirus”. „Wyodrębniono u chorych na małe schorzenia układu oddechowego – nieżyty górnych dróg oddechowych i zapalenia oskrzeli”. A na stronie 172: „Wirusy występują u dorosłych, od dzieci nie wyosabnia się ich … Prawdopodobnie przenoszą się drogą kropelkowo-powietrzną… Profilaktyka… Obowiązują zasady takie jak przy innych wirusowych chorobach dróg oddechowych.

Mówi się o koronawirusie (SARS-CoV-2, powodującym chorobę COVID-19), że to nowy wirus. Tymczasem grupa Coronavirus była odkryta ponad pięćdziesiąt lat temu, a dokładnie w 1965 roku. Więcej, już prof. Leon Jabłoński wiedział, że w porównaniu z innymi wirusami, koronawirus jest dosyć łagodny. Faktycznie nie zagraża dzieciom i młodzieży. Występuje „u dorosłych, a u dzieci nie wyosabnia się ich”. Ofiarami śmiertelnymi są głownie osoby słabe i starsze, i to najczęściej po siedemdziesiątce, po przebytych chorobach lub z innymi komplikacjami zdrowotnymi. Dlaczego więc w mediach nie ma na ten temat rzetelnych informacji? Dlaczego na ogół podawane są jedynie liczby zachorowań i liczby ofiar, a nie podaje się w jakim były wieku i czy cierpiały na inne choroby? A ponadto, w jaki sposób je leczono?

Według danych opublikowanych dn. 19 kwietnia br. w The San Diego Union Tribune, ponad 30% osób, które zmarły w Los Angeles na COVID-19, było pensjonariuszami domów seniora, a w Long Beach seniorzy z domów opieki stanowili 70%. Większość ofiar śmiertelnych w USA to osoby starsze ze wcześniejszymi dolegliwościami zdrowotnymi. To jest grupa zagrożona. Z kolei, według najnowszych danych z Hiszpanii, średni wiek osób zmarłych w to 82 lata i aż 95% z nich cierpiało jednocześnie na inne schorzenia. Dlaczego zatem szerzy się psychozę strachu z powodu koronawirusa u wszystkich, dzięki czemu wiele osób, nawet młodych, wierzy, że koronawirus jest dla nich bardzo groźny i zagraża wręcz istnieniu ludzkiemu na Ziemi? Dlaczego zaleca się nam zostawanie w mieszkaniach i uciążliwe noszenie masek, zamyka się szkoły i inne instytucje, blokuje się granice, doprowadza się do paraliżu całe życie społeczne i gospodarcze, podczas gdy w podręczniku Jabłońskiego czytamy: „Obowiązują zasady takie jak przy innych wirusowych chorobach dróg oddechowych”. A więc koronawirus, choć bardziej zaraźliwy i powodujący większą śmiertelność wśród osób starszych, nie jest znacznie groźniejszy niż zwykła grypa i jest mniej groźny od wielu innych chorób i zjawisk społecznych. W takim przypadku izolować należy jedynie osoby chore i nie ma potrzeby stosowania radykalnych środków nadzwyczajnych, obejmujących całe społeczeństwo..."

https://www.dorzeczy.pl/kraj/137860/uczona-niewiedza-koronawirusa-wielka-pandemia-czy-najwieksza-pomylka.html?fbclid=IwAR2DThl9fWf5YnGY-pY-tfhZc_5aceFd6XzVOCmX7Dqvp_UOex5PzSKXoiE

G
Gość

"„Washington Times” o COVID-19: to nie pandemia a wielkie oszustwo medialne

Amerykański dziennik „Washington Times” opublikował analizę, z której jednoznacznie wynika, że nie mamy obecnie do czynienia z żadną pandemią, a jedynie ze sztucznie rozdmuchaną medialną wrzawą. Wskazują na to m.in. dostępne dane dotyczące zachorowalności, liczby zgonów oraz działania podjęte w walce z chorobą. Jak podkreślono „wirus SARS-CoV-2 to nie czarna śmierć, ani nawet grypa sezonowa”.

Do zeszłego wtorku z powodu COVID-19 miało umrzeć 56 749 Amerykanów. Gazeta wskazuje, że w porównywalnym okresie w latach 2017-2018 na grypę sezonową zmarło ponad 80 tys. osób”.

Dziennik przypomina także, że zaledwie kilka tygodni temu światowi eksperci ostrzegali, iż na chorobę wywoływaną przez koronawirusa umrze co najmniej 1,7 miliona Amerykanów. Potem zmieniono modele wyliczeń i symulacje, i ogłoszono, że umrze od 100 tys. do 240 tys. osób.

Obecnie główny model, na którym opiera się grupa zadaniowa Białego Domu do spraw zwalczania koronawirusa, przewiduje, że do końca sierpnia umrze w USA około 70 tys. osób.

„Washington Times” wskazuje, że gdy koronawirus rozprzestrzeniał się w Chinach, a następnie w Europie „amerykańskie media z zapartym tchem informowały niemal z zapartym tchem, każdą przerażającą liczbę chorych i zmarłych”. Tym samym skutecznie wystraszyli Amerykanów, z których wielu zdecydowało się pozostać w domu przez ostatnie 40 dni, wychodząc jedynie sporadycznie po zakupy.

Dziennik podaje kilka faktów, wskazujących, że mamy do czynienie nie z pandemią a z „wrzaskiem medialnym”.

Ostatnie badanie przeciwciał przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda sugeruje, że śmiertelność spowodowana wirusem wynosi prawdopodobnie od 0,1 do 0,2 proc. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oszacowała, że ​​śmiertelność jest od 20 do 30 razy wyższa i wezwała do wprowadzenia polityki izolacji.

W Nowym Jorku, w amerykańskim epicentrum pandemii, śmiertelność osób w wieku od 18 do 45 lat wynosi 0,01 proc., co oznacza, że umiera 10 na 100 tys. zarażonych. Jednak śmiertelność osób w wieku 75 lat i starszych jest 80 razy większa. W przypadku dzieci poniżej 18 roku życia wskaźnik śmiertelności wynosi 0,0.

Ponad połowa zgonów z powodu COVID-19 w Europie miała miejsce w zakładach opieki długoterminowej lub w domach opieki społecznej. Do tej pory również na tego typu ośrodki przypada co najmniej jedna piąta zgonów zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych.

Według najnowszych badań, prawie wszyscy pacjenci hospitalizowani z powodu koronawirusa w Nowym Jorku cierpieli na inne schorzenia.

„Dane medyczne dotyczące 5 700 pacjentów hospitalizowanych w ramach systemu opieki zdrowotnej Northwell, w którym przebywało najwięcej pacjentów w kraju w trakcie pandemii, wykazały, że 94 proc. z nich miało więcej niż jedną chorobę inną niż COVID-19”, donosi Fox News.

Badanie wykazało, że 42 proc. pacjentów miało nadwagę, a 53 proc. cierpiało z powodu nadciśnienia. Inni cierpieli na różne dolegliwości.

Dziennik podaje także, że miliony Amerykanów już się zaraziło koronawirusem, kwestionując zaniżone liczby Johns Hopkins University. W miniony wtorek według uczonych z Johns Hopkins miało być zarażonych około 988 tys. Amerykanów..."

https://stowarzyszenierkw.org/gospodarka/washington-times-o-covid-19-to-nie-pandemia-a-wielkie-oszustwo-medialne/

G
Gość

"Wolność w Polsce właśnie się kończy?!"

https://www.youtube.com/watch?v=a0Aa0XD1FIA

G
Gość
16 maja, 20:20, Miller to Polak?:

Pamiętacie jak słowami Pana Pinkasa z GIS który mówił w styczniu że żaden wirus Polsce nie grozi ,ale jak doszedł to wyśmiewał maseczki że są bezuyteczne,co potwierdził Szumowina by po kilku tygodniach stwierdzić że pomagają...trzeba będzie nosić 2lata...ale parę dni temu stwierdził że w ciągu kilkunastu dni będzie można powoli rezygnować z noszenia,jednym słowem państwo PiS nas manipuluje na każdym kroku s głupich nieudolnych roszczeniowcow kupuje programami socjalnymi,bogaci są ci co oszczędzają a nie trwonią wkrótce dostaniemy rachunek za kilka lat rozdawnictwa i jeszcze zatęsknimy...

16 maja, 21:09, Gość:

Co byś tam sobie nie wymyślał to rząd dobrze sobie radzi z czymś czego nigdy wcześniej nie było.

16 maja, 21:17, Gość:

Rzeczywiście bardzo dobrze sobie radzi jak TVP_PIS w manipulowaniu opinii publicznej i nakręcaniu spirali hejtu i kłamstwa

Jedyna stacja która komunikuje w POdobny sposób to TVN

Wszystkie stacje na świecie inaczej to przedstawiają.

G
Gość
16 maja, 17:53, Bartosz Bartosz:

Nie noszę od samego początku, ręce myję od zawsze (nie mówiąc o innych, którzy po dwójeczce tego nie robią, rękawiczek po wejściu i wyjściu z domu nie używam), o dzIwo wciąż żyję - DZIWNE. POZDRAWIAM ZNAJOMYCH, KTÓRYCH WIDZIAŁEM DZISIAJ (sorki caps), idących ulicą Szczecińską w kagańcach,a tak szczekali wcześniej...

16 maja, 18:27, Lekarz:

Aleś ty głupi.

O maseczkach wypowiadał się prof. Szumowski w lutym...

"Szumowski kpi o maseczkach Luty 2020"

https://streamable.com/lsm76e?fbclid=IwAR0O-Z_sijwojig3vyCscRHH6b_h2JgDkqofXgbPRPCJMOu9VNT2AI508m4

"Absurd nakazu noszenia maseczek." prof. Gut:

https://www.youtube.com/watch?v=hcTCdu-sb5o

G
Gość
16 maja, 20:20, Miller to Polak?:

Pamiętacie jak słowami Pana Pinkasa z GIS który mówił w styczniu że żaden wirus Polsce nie grozi ,ale jak doszedł to wyśmiewał maseczki że są bezuyteczne,co potwierdził Szumowina by po kilku tygodniach stwierdzić że pomagają...trzeba będzie nosić 2lata...ale parę dni temu stwierdził że w ciągu kilkunastu dni będzie można powoli rezygnować z noszenia,jednym słowem państwo PiS nas manipuluje na każdym kroku s głupich nieudolnych roszczeniowcow kupuje programami socjalnymi,bogaci są ci co oszczędzają a nie trwonią wkrótce dostaniemy rachunek za kilka lat rozdawnictwa i jeszcze zatęsknimy...

Co byś tam sobie nie wymyślał to rząd dobrze sobie radzi z czymś czego nigdy wcześniej nie było.

L
Lekarz
16 maja, 17:53, Bartosz Bartosz:

Nie noszę od samego początku, ręce myję od zawsze (nie mówiąc o innych, którzy po dwójeczce tego nie robią, rękawiczek po wejściu i wyjściu z domu nie używam), o dzIwo wciąż żyję - DZIWNE. POZDRAWIAM ZNAJOMYCH, KTÓRYCH WIDZIAŁEM DZISIAJ (sorki caps), idących ulicą Szczecińską w kagańcach,a tak szczekali wcześniej...

Aleś ty głupi.

B
Bartosz Bartosz

Nie noszę od samego początku, ręce myję od zawsze (nie mówiąc o innych, którzy po dwójeczce tego nie robią, rękawiczek po wejściu i wyjściu z domu nie używam), o dzIwo wciąż żyję - DZIWNE. POZDRAWIAM ZNAJOMYCH, KTÓRYCH WIDZIAŁEM DZISIAJ (sorki caps), idących ulicą Szczecińską w kagańcach,a tak szczekali wcześniej...

G
Gość
16 maja, 16:36, Jusper Wielki:

Noszenie maseczki jest obowiązkowe tylko dla wyborców pis-u. Kiedy to w końcu zrozumiecie.

Dokładnie i tylko po to, żeby rodzina nie musiała się za nich wstydzić.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3