Maseczki od miasta nie do wszystkich słupszczan dotarły. Ale dotrą - zapewniają urzędnicy. Rozdano już 60 tys. sztuk

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Krzysztof Piotrkowski
Słupszczanie mieszkających w największych spółdzielniach i wspólnotach z PGM nie mogą doczekać się zamówionych przez miasto maseczek. Tymczasem rozdano ich już 60 tysięcy.
Trwa głosowanie...

Czy otrzymałaś/otrzymałeś już maseczkę zakupioną przez miasto?

Do naszej redakcji zgłaszają się słupszczanie, którzy nie mogą doczekać się maseczek zamówionych i opłaconych przez samorząd naszego miasta.Niektórzy narzekają, że otrzymali maseczki (w SM Kolejarz) bez foli, w którą są zapakowane wraz z ulotką. Mieszkańcy osiedla przy parku, m.in. ulicy Rybackiej i okolicznych, dotąd maseczek nie otrzymali.

- Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku są cały czas szyte, foliowane i dostarczane do mieszkańców. Nie ma dnia, żeby kolejna partia maseczek nie wyjeżdżała do zarządców nieruchomości znajdujących się na terenie Słupska. Kiedy tylko jakaś część maseczek jest gotowa, dzwonimy do zarządców spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot i zawiadamiamy, że właśnie mamy dla nich maseczki dla mieszkańców, które wiezie do nich nasz kierowca. Dodatkowo, wolontariusze roznoszą maseczki do domków jednorodzinnych, także w weekendy – zaangażowani są radni, prezydenci, pracownicy UM oraz jednostek miejskich, a także innych podmiotów - tłumaczy Monika Rapacewicz, rzecznik słupskiego ratusza.- Zdajemy sobie sprawę, że część mieszkańców troszeczkę się niecierpliwi. Jednak prosimy o zwrócenie uwagi na to, że uszycie, zafoliowanie w bezpieczne pakiety i rozdanie kilkudziesięciu tysięcy maseczek musi trochę trwać. Mieszkańcy ul. Rybackiej, Słowackiego oraz wszystkich pozostałych rejonów naszego miasta, którzy do tej pory takiego pakietu nie znaleźli w swojej skrzynce, na pewno w najbliższym czasie otrzymają maseczki w odpowiedniej ilości.

1300 maseczek dla słupskiego szpitala od aktywistek (wideo, zdjęcia)

Przypomnijmy, maseczkę otrzyma każde gospodarstwo domowe, zgodnie z deklaracją złożoną za odbiór odpadów komunalnych – 3 osoby zgłoszone w tzw.deklaracji śmieciowej, 3 maseczki w skrzynce pocztowej od miasta Słupska. Bo właśnie do skrzynek pocztowych wrzucane są te maseczki,albo przekazywane osobiście do domków jednorodzinnych.

- Do tej pory dostarczyliśmy już 60.000 sztuk maseczek. Zarówno małe wspólnoty, spółdzielnie, jak i te większe, cały czas otrzymują od nas kolejne transporty z pakietami. Prosimy o wyrozumiałość, żadna ulica, żaden rejon Słupska ani osiedle, czy to domków jednorodzinnych czy zabudowy wielorodzinnej, nie zostanie pominięte - zapewnia rzeczniczka UM w Słupsku.

W sumie decyzją prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, zamówiono 75 tysięcy maseczek, które uszyją dla słupszczan dwie miejscowe firmy. Wszystkie maseczki mają trafić za darmo do mieszkańców miasta.

Zobacz także: Krystyna Danilecka-Wojewódzka o maseczkach dla mieszkańców

Wideo

Komentarze 47

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kto posiada jeszcze instynkt samozachowawczy niechaj słucha...

"Oni nie wiedzą, który koronawirus nas atakuje? Izolacja niszczy naszą odporność"! Dr Shiva wRealu24

https://www.youtube.com/watch?v=w1EpdS9L0SA

G
Gość

"Miliony Nas Chamy2 dni temu, 23:20

Już równy miesiąc trwa walka warszawskiej kliki rewizjonistycznej z suwerenem - narodem polskim. Jak na razie Polacy wciąż masowo poddają się absurdalnej tresurze cyrkowej tracąc godność i poczucie humoru. Ludzie wciąż wierzą w bajeczkę o złym wirusie i dobrym rządzie chcącym nas od niego uchronić. Klika bada, jak daleko może się posunąć. Cyniczne zagrywki w postaci humorystycznych zakazów i nakazów, obrażających nawet inteligencję dziecka z syndromem Downa, nie powodują masowych protestów, ani żadnych widocznych oznak zniecierpliwienia narodu. Jeszcze nie. Ale do czasu. Żaba gotowana powoli nie jest już w stanie wyskoczyć z garnka - już za późno. Teraz nadejdzie w końcu dzień, kiedy żaba zrozumie, że została ugotowana. Nie mając już nic do stracenia może ona, w akcie ostatecznej rozpaczy, podjąć ostatnią próbę uwolnienia się, ale w jaki sposób? Szeroko pojęte pospólstwo, w swej masie, charakteryzuje się tym, że samo z siebie nie podejmuje żadnych działań, dopóki nie znajdzie się jakieś przywództwo. Niestety, przy dzisiejszym poziomie technologii reżim jest w stanie zneutralizować zagrożenie dla siebie w czasie rzeczywistym. To dlatego już w październiku masowo wzywano rezerwistów do służby i dlatego na naszą ziemię przybyło kilkanaście tysięcy jankeskich okupantów z ciężkim sprzętem, rzekomo na jakieś "ćwiczenia".

Zamach na polską gospodarkę w wykonaniu reżimowych dywersantów jest bezsporny. Żadna epidemia nie usprawiedliwia przymusowego paraliżu ekonomicznego. To jest całkowity upadek państwa, to gorzej, niż okupacja w czasie wojny. To Armageddon. Ludzie jeszcze nie rozumieją i nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie nas czekają i wagi każdego straconego dnia w zastoju. Białoruś przegoni nas gospodarczo i cywilizacyjnie o całe dekady tylko dzięki faktowi, że nie mają tam żydowizji i, co za tym idzie, żadnych "zachorowań". Podczas, gdy oni będą się normalnie rozwijać, Polacy cofną się do 1981 roku: roku głodu, kartek na cukier, kolejek za chlebem, przestępczości, prostytucji dziecięcej i handlu żywym towarem. Statystyki i historia pokazują, że kiedy obniży się PKB tylko o 1 procent, odsetek samobójstw wzrasta piętnastokrotnie. Czyli przy dzisiejszym wskaźniku 16,2 osób na 100 tysięcy oznaczać będzie prawie 250 osób. Łatwo przeliczyć, że co 30 sekund życie odbierze sobie jakiś zrozpaczony Polak, niebędący w stanie zapewnić utrzymania swojej rodzinie. A to dopiero początek. Naród znosi cierpliwie obostrzenia w nadziei, że reżim w końcu je złagodzi. Ale rozczaruję was - nie złagodzi. Z każdym miesiącem "walka z wirusem" będzie się nasilać, będą wprowadzane kolejne zakazy, nakazy, obostrzenia i represje. Już nigdy nie obudzimy się w Polsce, jaką znaliśmy. To przeszłość. Teraz czeka nas już tylko niewolnictwo, depopulacja i śmierć...W tym czasie bandycka klika z warszawki będzie rechotać przez całą drogę do banku..."

https://gazetawroclawska.pl/spacer-impreza-przy-rodzinnym-stole-co-wolno-w-te-swieta-a-za-co-grozi-mandat/ar/c1-14912254

G
Gość

Włos się na głowie jeży...

"Dr Jerzy Jaśkowski (2/2)Cd.: Tzw. "pandemia" uderza w religię i gospodarkę a głównie w klasę średnią"

https://www.youtube.com/watch?v=ONFP0WdrO1Q

"Co wiadomo już o koronawirusie ?; Nie możesz wyjść z domu, ale w razie potrzeby możesz. Maski wcale nie pomagają, ale należy je nosić. Sklepy są zamknięte, ale w razie potrzeby są otwierane. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale jest go wystarczająco dużo. Istnieje wiele objawów, ale możesz zachorować bezobjawowo. Nie możesz iść do krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który bez masek i rękawiczek kontaktuje się z setkami ludzi dziennie. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale są wymierzane. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był. Nie ma aresztu domowego, ale z domu wychodzić nie można. Nie ma stanu wyjątkowego, ale wojsko na ulicach jest. W lesie nie ma zagrożenia, ale nie możesz wchodzić do pustego lasu. Zwierzęta domowe nie przenoszą wirusa, ale lepiej ich nie dotykać. Cmentarze są otwarte, ale nie można odwiedzać grobów bliskich. Samochodem możesz jeździ, ale nie możesz umyć i wymienić opon."

G
Gość
10 kwietnia, 21:59, Gość:

"Załóż maskę bo rząd pluje ci w twarz..."

"OBUDŹ SIĘ !

Za pomocą wymyslonego wirusa ,wprowadzili nieoficjalny stan wojenny, gratuluje zmanipulowanemu społeczeństwu, traktowanemu, jak barany, bez zadnych wartosci, na kolanach, przed swoim katem.

Myśliwi mogą się gromadzić na polowania a zwykli ludzie nie mogą na spacer.

PYTANIE do koronapanikarzy?

Czy nie czujecie, że plują wam w twarz i robią jaja z waszej paniki?

Pamiętajcie - ci, którzy poświęcaja wolność dla iluzji bezpieczeństwa stracą i jedno i drugie.

Zakaz wchodzenie do lasów to już nie tylko objaw nieracjonalności ale dodatkowo ŁAMANIE PRAWA i zarząd lasów państwowych , wlacznie z PISem , powini stanąć za tą decyzję przed sądem..."

"„Zakaz wstępu do lasu został wydany bez podstawy prawnej. Żadne z przywołanych w oficjalnym komunikacie Lasów Państwowych przepisy nie wskazują jednoznacznej podstawy do zamknięcia lasów przed społeczeństwem. A to w sytuacji ograniczenia wolności i praw obywatelskich jest niezbędne” – mówi OKO.press mec. Karolina Kuszlewicz, Rzeczniczka ds. Ochrony Praw Zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym...

A na dodatek taki zakaz przy obecnym stanie prawnym nie może zostać nakazany przez szefa rządu. Zgodnie z art 26 ust. 3 ustawy o lasach nadleśniczowie mogą zakazać wstępu do lasu jedynie w trzech przypadkach: zniszczenia albo znaczne uszkodzenia drzewostanów lub degradacji runa leśnego, dużego zagrożenia pożarowego oraz zabiegów gospodarczych związanych z hodowlą i ochroną lasu lub pozyskaniem drewna...

„Owszem, ustawa o zwalczaniu COVID-19 daje premierowi możliwość wydawania poleceń Lasom Państwowym, ale przecież nie umożliwia mu działania wbrew prawu. Dlatego premier nie może nakazać zamknięcia lasów z powodu pandemii, ponieważ takiej możliwości nie daje mu ustawa o lasach...

"Dostęp do lasu to realizacja konstytucyjnego prawa do życia w zdrowiu”

Z innej perspektywy zakaz krytykuje mec. Karolina Kuszlewicz, Rzeczniczka ds. Ochrony Praw Zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym. „Uważam, że ingeruje on w konstytucyjnie chronione prawa i wolności obywatelskie. Przede wszystkim te dotyczące ochrony zdrowia (art. 68 ust. 1 Konstytucji)” – zaznacza w rozmowie z OKO.press...

Obywatelskie nieposłuszeństwo

Wprowadzony przez Lasy Państwowe zakaz wstępu do lasu sprowokował niektóre osoby do sprzeciwu – w internecie publikują relacje ze swoich dzisiejszych wypadów do lasu. Jedną z tych osób jest dr Antoni Kostka z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze.

„Świadomie idę do lasu, by dokonać aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa” – mówi dr Kostka na filmie opublikowanym przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze..."

https://oko.press/zamkniecie-lasow-z-powodu-epidemii-to-bubel-lasy-panstwowe-nie-maja-prawa-wydac-zakazu-rzad-tez-nie/

G
Gość
11 kwietnia, 23:00, Gość:

O maseczkach wypowiadał się prof. Szumowski w lutym...

"Szumowski kpi o maseczkach Luty 2020"

https://streamable.com/lsm76e?fbclid=IwAR0O-Z_sijwojig3vyCscRHH6b_h2JgDkqofXgbPRPCJMOu9VNT2AI508m4

To jak w końcu z tymi maseczkami (nie interesuje mnie jakiś odgórny nakaz, chcę znać zasadność medyczną bądź nie takiego "ubioru)... Profesor Szumowski mówi raz tak a raz tak, sam już nie wiem...

G
Gość

"W związku z epidemią koronawirusa, Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega przed noszeniem maseczek chirurgicznych przez osoby zdrowe, które chcą w ten sposób zabezpieczyć się przed zakażeniem. Nieodpowiednio stosowane mogą wręcz stać się przyczyną infekcji, a przez masowe wykupywanie masek może zabraknąć ich dla pracowników szpitali i osób zajmujących się chorymi.

– Wzrosła sprzedaż masek chirurgicznych. Chciałabym jednak podkreślić, że powinny być one używane przez pracowników służby zdrowia i osoby, które opiekują się chorymi. To oni przede wszystkim wchodzą w bliski kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. Maski są im potrzebne, aby zapobiec zakażeniu i w takich sytuacjach są skutecznym rozwiązaniem. Wiemy, że zarażenie wymaga przebywania w bliskim kontakcie z chorym, w odległości nie większej niż 2 metry. W przypadku osób zdrowych, które nie zajmują się chorymi, nie są one konieczne. Mogą dawać poczucie bezpieczeństwa, ale nic poza tym – mówi dr Paloma Cuchí, przedstawicielka WHO w Polsce.

...Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, stąd zalecenia lekarzy i WHO mówią, aby przede wszystkim często myć ręce, dbać o ogólną higienę i unikać bliskiego kontaktu z innymi osobami.

WHO i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób podkreślają, że noszenie maseczek przez osoby zdrowe w celu zapobiegania infekcji wcale nie jest efektywne...

Kto powinien nosić maseczki?

Maski powinni nosić wyłącznie lekarze i personel medyczny oraz osoby, które przebywają i opiekują się pacjentami zarażonymi bądź tymi, u których podejrzewa się zarażenie. WHO zaleca je także osobom, które kichają, kaszlą i mają objawy infekcji górnych dróg oddechowych..."

https://faktykielce24.pl/lifestyle/who-ostrzega-przed-noszeniem-maseczek-przez-osoby-zdrowe-to-niebezpieczne/?fbclid=IwAR3-4a7VuT5dxCWeok8SOZFmhZ8eAyoZsGNqKpyKYc_TBFus70csP3nX0-4

G
Gość

"KOMENTARZ NA CZAS KRYZYSU APEL DO POLICJI I WOJSKA"

https://www.youtube.com/watch?v=2dRA8sfLtjo

G
Gość

O maseczkach wypowiadał się prof. Szumowski w lutym...

"Szumowski kpi o maseczkach Luty 2020"

https://streamable.com/lsm76e?fbclid=IwAR0O-Z_sijwojig3vyCscRHH6b_h2JgDkqofXgbPRPCJMOu9VNT2AI508m4

G
Gość

Warto obejrzeć, trochę o koronoświrusie, antenach 5G, bogatych polskich złożach tytanu i rud ziem rzadkich ("przypadkiem" stacjonują już tam yankesi). Reasumując przyszłość nie rysuje się kolorowo...

https://www.youtube.com/watch?v=b49snGajA8Q

G
Gość
10 kwietnia, 21:59, Gość:

"Załóż maskę bo rząd pluje ci w twarz..."

"OBUDŹ SIĘ !

Za pomocą wymyslonego wirusa ,wprowadzili nieoficjalny stan wojenny, gratuluje zmanipulowanemu społeczeństwu, traktowanemu, jak barany, bez zadnych wartosci, na kolanach, przed swoim katem.

Myśliwi mogą się gromadzić na polowania a zwykli ludzie nie mogą na spacer.

PYTANIE do koronapanikarzy?

Czy nie czujecie, że plują wam w twarz i robią jaja z waszej paniki?

Pamiętajcie - ci, którzy poświęcaja wolność dla iluzji bezpieczeństwa stracą i jedno i drugie.

Zakaz wchodzenie do lasów to już nie tylko objaw nieracjonalności ale dodatkowo ŁAMANIE PRAWA i zarząd lasów państwowych , wlacznie z PISem , powini stanąć za tą decyzję przed sądem..."

11 kwietnia, 10:13, Gość:

Marzą ci się drugie Chiny, Włochy, Hiszpania USA itp. ?

Już dawno ich przebiliśmy, w Polsce na różne choroby umiera ponad 1000 (tysiąc) osób... CODZIENNIE... Czy śmierć na wątpliwą koronę ma większą wagę?

G
Gość
10 kwietnia, 21:59, Gość:

"Załóż maskę bo rząd pluje ci w twarz..."

"OBUDŹ SIĘ !

Za pomocą wymyslonego wirusa ,wprowadzili nieoficjalny stan wojenny, gratuluje zmanipulowanemu społeczeństwu, traktowanemu, jak barany, bez zadnych wartosci, na kolanach, przed swoim katem.

Myśliwi mogą się gromadzić na polowania a zwykli ludzie nie mogą na spacer.

PYTANIE do koronapanikarzy?

Czy nie czujecie, że plują wam w twarz i robią jaja z waszej paniki?

Pamiętajcie - ci, którzy poświęcaja wolność dla iluzji bezpieczeństwa stracą i jedno i drugie.

Zakaz wchodzenie do lasów to już nie tylko objaw nieracjonalności ale dodatkowo ŁAMANIE PRAWA i zarząd lasów państwowych , wlacznie z PISem , powini stanąć za tą decyzję przed sądem..."

11 kwietnia, 10:13, Gość:

Marzą ci się drugie Chiny, Włochy, Hiszpania USA itp. ?

"To nie koronawirus nas zabija... Za rok wprowadzą powszechne szczepionki!" Dr Shiva wRealu24!

https://www.youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo

G
Gość
10 kwietnia, 21:59, Gość:

"Załóż maskę bo rząd pluje ci w twarz..."

"OBUDŹ SIĘ !

Za pomocą wymyslonego wirusa ,wprowadzili nieoficjalny stan wojenny, gratuluje zmanipulowanemu społeczeństwu, traktowanemu, jak barany, bez zadnych wartosci, na kolanach, przed swoim katem.

Myśliwi mogą się gromadzić na polowania a zwykli ludzie nie mogą na spacer.

PYTANIE do koronapanikarzy?

Czy nie czujecie, że plują wam w twarz i robią jaja z waszej paniki?

Pamiętajcie - ci, którzy poświęcaja wolność dla iluzji bezpieczeństwa stracą i jedno i drugie.

Zakaz wchodzenie do lasów to już nie tylko objaw nieracjonalności ale dodatkowo ŁAMANIE PRAWA i zarząd lasów państwowych , wlacznie z PISem , powini stanąć za tą decyzję przed sądem..."

Marzą ci się drugie Chiny, Włochy, Hiszpania USA itp. ?

G
Gość
10 kwietnia, 9:04, Gość:

czemu spóldzielnie nie roznasza masek?miały byc dostarczone do skrzynek.połowe maseczek na własny uzytek beda mieli.tam zawsze sa nieroby.złodzieje

Administracja prosiła nadzorców wspólnot o rozniesienie. U nas przynajmniej tak było i dostawaliśmy wykaz do której skrzynki ile wrzucić wg mieszkańców zameldowanych. Odbiór potwierdzało się podpisem.

G
Gość

"Załóż maskę bo rząd pluje ci w twarz..."

"OBUDŹ SIĘ !

Za pomocą wymyslonego wirusa ,wprowadzili nieoficjalny stan wojenny, gratuluje zmanipulowanemu społeczeństwu, traktowanemu, jak barany, bez zadnych wartosci, na kolanach, przed swoim katem.

Myśliwi mogą się gromadzić na polowania a zwykli ludzie nie mogą na spacer.

PYTANIE do koronapanikarzy?

Czy nie czujecie, że plują wam w twarz i robią jaja z waszej paniki?

Pamiętajcie - ci, którzy poświęcaja wolność dla iluzji bezpieczeństwa stracą i jedno i drugie.

Zakaz wchodzenie do lasów to już nie tylko objaw nieracjonalności ale dodatkowo ŁAMANIE PRAWA i zarząd lasów państwowych , wlacznie z PISem , powini stanąć za tą decyzję przed sądem..."

G
Gość
10 kwietnia, 9:51, Gość:

"Czy warto zakładać maseczki i rękawiczki ochronne, by ochronić się przed infekcją? Dowiecie się tego oglądając najnowszy odcinek Hubert Czerniak TV.

Nazywam się Hubert Czerniak. Jestem lekarzem chorób wewnętrznych z ponad 25-letnim stażem w POZ. Opowiem Wam w jaki sposób skutecznie, bezpiecznie i naturalnie leczyć choroby. Włączamy myślenie!..."

https://www.youtube.com/watch?v=vQtqhRcma9Q

10 kwietnia, 9:55, Gość:

"Propaganda medialna doprowadziła społeczeństwo do

paniki i histerii dodatkowo oboostrzenia jaśnie panującej władzy to ABSURD. Noszenie rękawiczek i maski przez cały dzień to sposób na wylęgarnie zarazków."

Potwierdza to prof. Gut..

"Absurd nakazu noszenia maseczek." prof. Gut:

https://www.youtube.com/watch?v=hcTCdu-sb5o

Dodaj ogłoszenie