Matura 2019 Język Polski ODPOWIEDZI Arkusz CKE, ROZWIĄZANIA PODSTAWA i ROZSZERZENIE Jakie tematy? "Dziady cz. 3 6.05.2019 Pytania

am, fitz, kacha
Matura 2019 POLSKI ODPOWIEDZI ARKUSZ CKE - SPRAWDŹ CZY ZDAŁEŚ I ZOBACZ SUGEROWANE ODPOWIEDZI Z POLSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM I ROZSZERZONYM. archiwum
W poniedziałek 6 maja 2019 matura z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Odpowiedzi z matury z polskiego opublikujemy w serwisie Matura 2019 tuż po zakończonym egzaminie. Start Matura z Polskiego na poziomie podstawowym o godzinie 9, a polski na poziomie rozszerzonym o godzinie 14. Odpowiedzi pierwszego dnia matury, czyli z języka polskiego oraz arkusze CKE znajdziecie po zakończonych egzaminach. Matura 2019 Polski poziom podstawowy zakończy się o godzinie 12. Po tej godzinie opublikujemy arkusze CKE. Są już pierwsze informacje, co było na maturze z polskiego.

Matura 2019 JĘZYK POLSKI czas zacząć. Na pierwszy ogień Matura 2019 z Języka Polskiego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Tradycyjnie w serwisie Edukacja będziemy publikować sugerowane odpowiedzi ze wszystkich egzaminów maturalnych. Jeśli jutro piszesz maturę z Polskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym to w tym materiale po zakończeniu egzaminów znajdziecie sugerowane odpowiedzi z egzaminu maturalnego, z pierwszego dnia 6.05.2019.

Matura 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI ARKUSZ CKE - SUGEROWANE ODPOWIEDZI Z POLSKIEGO

ODPOWIEDZI z matury z polskiego przygotują dla Was nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki temu już w poniedziałek będziemy mogli na podstawie sugerowanych odpowiedzi sprawdzić czy zdaliście maturę z polskiego oraz jak wam poszło. Przypominamy, że odpowiedzi z polskiego (Matura 2019) będą jedynie sugerowanymi rozwiązaniami z tego przedmiotu a na oficjalne wyniki będziecie musieli poczekać do zakończenia roku szkolnego, wtedy właśnie CKE wyśle do szkół oficjalne wyniki matur 2019. O godzinie 9 rozpocznie się matura z polskiego na poziomie podstawowym.

Aktualizacja: 6.05.2019

Według Internautów na egzaminie z polskiego były Dziady, część III Adama Mickiewicza.

Temat rozprawki: Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III, całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury.

Aktualizacja 12.44 MATURA Z POLSKIEGO ODPOWIEDZI

Już po godz. 11 maturzyści podzielili się informacjami na temat zadań, jakie pojawiły się na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Temat rozprawki brzmiał: "Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanego fragmentu III części "Dziadów", całego dramatu oraz wybranego tekstu kultury."

Aktualizacja Matura 2019 POLSKI ODPOWIEDZI 13.18:

Matura z polskiego – tematy

Oprócz otwartych i zamkniętych zadań były dwa tematy rozprawek do wyboru.

Temat 1: „Czym dla człowieka może być wolność?” Należało uzasadnić swoje zdanie odwołując się do fragmentu „Dziadów cz. III” Adama Mickiewicza i wybranego innego tekstu.

Oto cząstka tego fragmentu:

Więzień
Nocy cicha, gdy wschodzisz, kto ciebie zapyta,
Skąd przychodzisz; gdy gwiazdy przed sobą rozsiejesz,
Kto z tych gwiazd tajnie przyszłej drogi twej wyczyta! (...) itd.

Temat 2: Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij.

Anna Świrszczyńska, Samotność
Oto cząstka utworu:
Jestem sama.
Jestem sama, a więc jestem niczym.
Co za szczęście.
Jestem niczym, a więc mogę być wszystkim.

W obu przypadkach praca miała liczyć co najmniej 250 wyrazów.

– Stres był, ale nie z powodu słabego przygotowania, lecz presji otoczenia, że to taki ważny egzamin – skomentowała na gorąco Ania z LO w Warszawie. – Poza tym chyba każdy trochę się bał jakichś głupich tematów, które nie odzwierciedlają wiedzy, ale można na nich polec. Niektórzy nie przywiązywali wagi do efektów egzaminu z języka polskiego, wystarczyło im wymagane do zdania 30 proc. punktów – to, ci, którzy bardziej skupią się na innych przedmiotach, np. na biologii, gdyż zdawać będą na medycynę.

MATURA 2019 JĘZYK POLSKI PODSTAWA I ROZSZERZENIE. Odpowiedzi znajdziecie po zakończonym egzaminie w tym miejscu. skorzystajcie z opcji F5, żeby odświeżyć tekst.

Matura 2019 z Języka Polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się o godzinie 9, natomiast poziom rozszerzony rozpocznie się o godzinie 14 w poniedziałek 6.05.2019. Z obu poziomów matury z polskiego po zakończonym egzaminie znajdziecie arkusze CKE z pytaniami oraz sugerowane odpowiedzi, przygotowane dla maturzystów przez nauczycieli.

Matura 2019 ARKUSZ CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA (CKE) ROZWIĄZANIA ODPOWIEDZI Z POLSKIEGO

Tegoroczni maturzyści zastanawiają się już, co będzie na tegorocznej maturze z polskiego i szukają przecieków. Nie mamy dla Was dobrych informacji. Takich przecieków w internecie nie ma, a nawet gdyby się pojawiły to prawdopodobnie matura 2019 z polskiego zostałaby anulowana i maturzyści musieliby pisać ten egzamin jeszcze raz.

Matura 2019 Język Polski ROZWIĄZANIA ODPOWIEDZI Co było na maturze z polskiego ARKUSZE CKE

MATURA 2018 (JĘZYK POLSKI) POZIOM PODSTAWOWY ODPOWIEDZI ARKU...

Absolwenci obowiązkowo przystąpią do dwóch egzaminów ustnych (języki polski i nowożytny obcy) oraz czterech pisemnych (polski, matematyka, obcy nowożytny, wybrany przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym, jeden z 25, w tym języki).

Oprócz obowiązkowego egzaminu z przedmiotu dodatkowego można przystąpić do egzaminów z nie więcej niż pięciu kolejnych przedmiotów. Wyniki – w skali procentowej od 0 do 100. Maturę zda ten, kto uzyska co najmniej 30 proc. punktów z każdego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej i pisemnej oraz podejdzie do wybranego przedmiotu dodatkowego (tu nie ma progu zaliczenia).

Matura 2019 JĘZYK POLSKI – zasady

 • Takie same pytania w całej Polsce.
 • Ustalony klucz odpowiedzi i schemat punktowania prac.
 • Można korzystać ze słownika poprawnej polszczyzny i ortograficznego.
 • Na języku obcym nie można korzystać ze słowników.
 • Pisz czytelnie. Używaj długopisu/pióra tylko z czarnym tuszem/atramentem.
 • Nie używaj korektora, a błędne zapisy wyraźnie przekreśl.
 • Zapisy w brudnopisie nie będą oceniane

MATURA 2018: JĘZYK POLSKI [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, TEMATY, ...

Matura 2019 ODPOWIEDZI Z POLSKIEGO - DO KIEDY EGZAMINY MATURALNE

Tegoroczne, maturalne egzaminy pisemne - jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna - będą odbywać się od 6 do 23 maja. Nieco dłużej potrwają matury ustne od 9 do 25 maja. Wielu maturzystów jeszcze na kilka dni przed długim weekendem nie było pewnym, czy będzie mogło podejść do egzaminów. Powodem był przedłużający się strajk nauczycieli. Ale dzięki zawieszeniu protestu oraz nowej tzw. ustawie maturalnej, klasyfikacje maturszystów odbyły się we wszystkich szkołach w naszym województwie.

Matura 2019 Co można mieć na egzaminie z języka Polskiego

Na stronie CKE możemy znaleźć informator dla przystępującego do matury. Jedną z szerzej opisanych sekcji jest ta poświęcona unieważnieniu egzaminu. Czego powinni wystrzegać się egzaminowani? Przede wszystkim w przypadku kiedy stwierdzone zostanie, że praca nie jest pracą samodzielną. Przy sobie zdający powinni mieć tylko przybory do pisania oraz w przypadku poszczególnych przedmiotów takie instrumenty, które są dopuszczone przez CKE. W punkcie 4c czytamy też wyraźnie, że„Unieważnienie podczas egzaminu następuje, jeżeli zdający: wniósł na salę egzaminacyjną jakiekolwiek urządzenie telekomunikacyjne lub korzysta z takiego urządzenia na sali egzaminacyjnej”. Pojęcie „urządzeń telekomunikacyjnych” z roku na rok się rozszerza. Jeśli macie smartwatcha, też zostawcie go w domu przed egzaminem.

Matura 2019 z Polskiego poziom podstawowy już trwa. Odpowiedzi z poziomu podstawowego opublikujemy po zakończonym egzaminie z poziomu podstawowego.

Matura 2017: Matura z polskiego ODPOWIEDZI ARKUSZE PYTANIA R...

Matura 2019 – terminy główne

 • 6-25 maja: część ustna
 • 6-23 maja: część pisemna

Matura 2019 – terminy dodatkowe (dla tych, którzy nie będą mogli zdawać z udokumentowanych przyczyn losowych lub zdrowotnych)

 • 3-8 czerwca: część ustna
 • 3-19 czerwca: część pisemna

Matura 2019 – dalsze terminy

 • Wydanie świadectw dojrzałości: 4 lipca.
 • Egzaminy poprawkowe: 20-21 sierpnia.

Arkusze oraz pytania z egzaminu maturalnego z języka polskiego opublikujemy po zakończonym egzaminie w tym miejscu. Sprawdź czy zdałeś już 6.05.2019 i zobacz sugerowane odpowiedzi oraz arkusz CKE Polski Poziom podstawowy i rozszerzony.

Wideo

Materiał oryginalny: Matura 2019 Język Polski ODPOWIEDZI Arkusz CKE, ROZWIĄZANIA PODSTAWA i ROZSZERZENIE Jakie tematy? "Dziady cz. 3 6.05.2019 Pytania - Głos Koszaliński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-06T13:34:10 02:00, Danio:

Jeśli trzeba bylo odwolac się do calego dramatu to moglem odwolac sie do czesci 2?

nie, chodziło o część III

G
Gość

matura 2019 odpowiedzi z polskiego

D
Danio

Jeśli trzeba bylo odwolac się do calego dramatu to moglem odwolac sie do czesci 2?

m
musi222

tutaj jest już klucz :)

chomik-24.pl/ff909d29

G
Grzegorz

pierwsze odpowiedzi już się pojawiają pod tym adresem dh8.pl/odpowiedzizpolskiego w sumie chyba nie było tak źle :)

G
Gość

dziwki24.pl - Młoda studentka 22lat, pozna zadbanego faceta na sponsoring lub miłe spędzanie czasu mój profil ze zdjęciami tu: http://dziwki24.pl i mój nik: monika22 napisz odpisuje w ciągu 3 minut .

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3