Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matury - powiat lęborski szósty w województwie pomorskim

Sylwia Lis [email protected]
Uczniowie z Zespołu Szkół Informatyczno-Mechanicznych nie wypadli najlepiej podczas matur.
Uczniowie z Zespołu Szkół Informatyczno-Mechanicznych nie wypadli najlepiej podczas matur. Sylwia Lis
Blisko stu uczniów z powiatu może przystąpić w sierpniu do poprawkowej matury. Dziewięcioro nie dostało takiej szansy. Starostwo twierdzi, że i tak matury w powiecie wypadły bardzo dobrze.

Starostwo Powiatowe w Lęborku przedstawiło szczegółową informację na temat przeprowadzonych matur. Okazało się, że zdawalność egzaminu dojrzałości w powiecie lęborskim wyniosła 79,63 procent. Starostwo, które jest organem zarządzającym placówkami ponadgimnazjalnymi, jest zadowolone z tego wyniku, tym bar­dziej że dał on powiatowi lęborskiemu szóste miejsce w województwie.

Jak zdali maturę ucznio­wie w poszczególnych szkołach? W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 do matury przystąpiło 155 osób, w tym jedna z lat poprzednich. Egzamin zdało 153 ucz­niów, dwoje przystąpi do poprawki w sierpniu.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 do egzaminu dojrzałości podeszło 130 uczniów (jedna z poprzedniego rocznika). Pozytywnie oceniono 122 osoby, osiem w wakacje musi powtórzyć materiał i podejść do egzaminu za kilka tygodni.

Tak różowo sytuacja nie wygląda w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Tu do egzaminu łącznie przy­stąpiło 93 maturzystów (ośmioro to absolwenci z lat ubiegłych). Niestety, egzaminu nie zdało aż 25 osób, z tego trzech uczniów nie ma możliwości podejścia do wakacyjnej poprawki. Ponieważ nie zaliczyli więcej niż jednego przedmiotu, będą zda­wać egzamin poprawkowy dopiero za rok.

W Zespole Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu do najważniejszego egzami­nu szkolnego przystąpiło 195 uczniów (27 z lat poprzednich). Matury nie zdało aż 48 uczniów, z tego troje nie ma możliwości poprawki.

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym do matury przystąpiło 38 osób, 15 z nich nie powiodło się, trójka nie może przystąpić do popraw­ki w sierpniu.

Z danych wynika, że to właśnie w tej szko­le zdawalność egzaminu była najniż-sza, bo wyniosła tylko 52 procent, na kolejnym miejscu uplasował się Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych - 69,89 procen­t. Dodajmy, że średnia zdawalność w kraju wyniosła 81 procent, taka sama była w województwie pomorskim.

- Zdawalność na poziomie 79,63 procent daje wysokie szóste miejsce w województwie pomorskim na dwadzieścia powiatów - mówi Ewa Konofał z wydziału edukacji starostwa lęborskiego.

- Osoby z możliwością poprawki w sierpniu to w większości uczniowie, którzy nie zdali egzaminu z matematyki. W mechaniku do egzaminu w sierpniu nie mogą przystąpić uczniowie, którzy nie zdali egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu. W szkole gospodarki żywnościowej natomiast ci, którzy nie przystą-pili do wszystkich egza- minów maturalnych. W tej szkole osoby z możliwością poprawki w sierpniu to uczniowie, którzy nie zdali egzaminu z niemieckiego (troje) i polskiego (jedna).
Pozostałym nie powiodło się z matematyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza