Mąż chory na Alzheimera nie może się podpisać, a urzędnicy...

  Mąż chory na Alzheimera nie może się podpisać, a urzędnicy nie uznają podpisu żony [wideo]

  maz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  - Mój mąż, który cierpi na chorobę Alzheimera, już nie może się podpisać. Chciałam to zrobić za niego, występując z wnioskiem o pieluchomajtki do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ale urzędnicy mój wniosek odrzucili - skarży się Barbara Rubaj z Siemianic.
  Pani Barbara razem z mężem Zygmuntem mają 2100 zł emerytury. Dlatego bardzo im zależy na różnych dopłatach. Od czasu, jak dwa lata temu u męża zdiagnozowano chorobę Alzheimera i kłopoty z nerkami, to systematycznie zabiegali o dopłatę do pieluchomajtek.

  - Jednak gdy wiosną mąż trafił do szpitala i choroba tak się rozwinęła, że już nie kontaktuje, to nie może się podpisywać pod wnioskiem w tej sprawie.
  Urzędniczka z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku sama to stwierdziła, gdy nas odwiedziła. Jednak wniosku podpisanego przeze mnie nie uwzględniono. Za to zaaprobowano podpisaną przeze mnie rezygnację z dopłaty do specjalistycznego łóżka, którego nie przyjęłam, bo musiałabym do niego dopłacić 1500 zł, a na to mnie nie stać - mówi pani Rubaj.

  Urszula Dąbrowska, szefowa PCPR w Słupska wyjaśniła nam, że urzędnicy nie mogli przyjąć wniosku podpisanego przez panią Barbarę, bo już wcześniej wiedzieli, że pan Zygmunt nie może go podpisać.

  - Pani Barbara musi poczekać z wnioskiem, gdy zakończy się proces sądowego ubezwłasnowolnienia jej męża. Wtedy będziemy mogli wypłacić dopłatę do zaległych faktur. Pieniądze jej nie przepadną. Tak samo cały czas może skorzystać z dopłaty do łóżka - mówi Urszula Dąbrowska. Tymczasem specjalistyczne łóżko udało się za darmo wypożyczyć od fundacji związanej z gminą Słupsk.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo