Na meblach tarasowych firmy Doram z podsłupskiej Kobylnicy będą relaksowali się goście hotelu Hilton, który buduje się w Gdańsku. Już stoją one m.in.

w akwaparku w Sopocie, Kormoranie w Rowach i wielu ośrodkach SPA.

– Gdy w telewizji TVN ukazał się program kulinarny z hotelu Copernicus w Krakowie, zadzwoniła do nas właścicielka lokalu z Grudziądza, że widziała tam nasze meble i też takie zamówiła – opowiada Dorota Stanischewska, właścicielka firmy Doram Designe w Kobylnicy.

Zakład powstał w 2003 roku i zajął się produkcją poduszek do mebli ogrodowych dla niemieckiej firmy.

– Niemcy wymogli na nas bardzo wysoką jakość. Mówili, że to, co produkujemy, to mercedesy wśród poduszek, ale oni chcą maybachy, czyli coś jeszcze lepszego – opowiada pani Dorota. – Sprostaliśmy ich wymaganiom, a później doszliśmy do wniosku, że możemy oprócz tych poduszek sprzedawać także całe komplety mebli.

Firma nawiązała kontakt z producentem mebli ogrodowych i tarasowych w Chinach. Stamtąd sprowadzają do Kobylnicy stoły, fotele, krzesła, szezlongi z imitacji rattanu, tzw. technorattanu. – To materiał wysokiej jakości, odporny na warunki atmosferyczne. Te meble mogą stać na powietrzu cały rok i nie tracą na jakości – wyjaśnia Dorota Stanischewska. – Do nich w Kobylnicy szyjemy poduchy. Zatrudniamy do tego zajęcia 30 osób.

Meble z Kobylnicy – firmowane Doram Design – są sprzedawane do hoteli i ośrodków w całej Polsce, które nie zadowalają się plastikowymi stolikami i krzesełkami dla swoich gości. W dodatku o najlepszych polskich hotelach do najnowszego „Forbesa”, miesięcznika gospodarczego, meble z Doram Design są na kilkunastu zdjęciach.

– Niedawno nawiązaliśmy współpracę z hotelem Hilton, który jest budowany w Gdańsku. Dla nich tworzymy specjalną, unikatową serię mebli ogrodowych i tarasowych – opowiada właścicielka firmy. – Zaczęliśmy też projektować własne modele. Uważamy, że w bardzo oryginalne, i ciekawej stylistyce.

Tak jak we wszystkich produktach również w meblach ogrodowych są sezonowe mody. – Teraz na topie są meble rattanowe białe i ażurowe oraz z motywami kwiatowymi. Projektuje się nawet meble wyplatane w kratkę Brubery czy z motywyni ludowymi – zdradza właścicielka firmy Doram.