Mecz Energa Czarni Słupsk - Stal Stalowa Wola (relacja na żywo, zdjęcia)

Michał Szymajda [email protected] Paweł Sikorski
Mecz Czarni Słupsk - Stal Stalowa Wola
Mecz Czarni Słupsk - Stal Stalowa Wola Łukasz Capar
W słupskiej hali Gryfia drużyna Energa Czarni Słupsk podejmowała Stal Stalową Wole. Mecz zakończył się sukcesem słupskiego teamu, który pokonał gości 74-60.
Czarni Slupsk - Stal Stalowa Wola

Czarni Słupsk - Stal Stalowa Wola

13:12 - po I kwarcie
31:39 - po II kwarcie
56:54 - po III kwarcie
74:60 - koniec meczu

Energa Czarni Słupsk przerwali serię siedmiu porażek z rzędu - w sobotni wieczór przed własną publicznością pokonali Stal Stalową Wolę. Był to ich pierwszy mecz pod wodzą Dainiusa Adomaitisa jako pierwszego trenera.

Na pierwsze punkty w tym spotkaniu kibice czekali aż do połowy pierwszej kwarty. Wynik otworzył Michał Wołoszyn. Po kilku skutecznych akcjach przyjezdni ze Stalowej Woli prowadzili już kilkoma punktami. Czarni w porę obudzili się i odrobili starty. Udało się to im głownie dzięki dobrej grze Tyrona Brazeltona i Chrisa Danielsa.

Druga kwarta w wykonaniu gospodarzy był jednak znacznie słabsza. W grze słupszczan było dużo chaosu i niepotrzebnych błędów. Wykorzystali to podopieczni Bogdana Pamuły, którzy systematycznie budowali przewagę. Ich skuteczna gra zaowocowała zwycięstwem po pierwszej połowie 39:31.

Nowy szkoleniowiec Czarnych miał w szatni ciężki orzech do zgryzienia. Litwin potrafił jednak tchnąć w słupski team ducha walki. Czarni wyszli na drugą połowę w zupełnie innych nastrojach - gotowi do ostrej walki. Słowa spikera z przerwy "Dainius Adomaitis - nowy duch, nowa wiara" okazały się prorocze. Energa zaczęła odrabiać straty, a niektóre ich akcję można porównać do tych rodem z NBA (w meczu aż sześć efektownych wsadów w ich wykonaniu).

W ostatniej kwarcie gospodarze tylko potwierdzili swoją dominację i odwdzięczyli się głośno dopingującym kibicom. Znakomite zawody rozegrał Paweł Leończyk i Chris Booker, którzy grali bardzo dobrze zarówno w ataku, jak i w obronie. Na słowa uznania zasługuje także niezawodny Mantas Cesnauskis - zdobywca 16 punktów.

Następny mecz Czarni rozegrają 7 kwietnia w Warszawie. Spotkanie z Polonią 2011 zakończy rozgrywki sezonu zasadniczego. Potem czeka nas zacięta walka w pre play-offach.

KLIKNIJ TUTAJ>>> by wejść na bloga sportowego na relację na żywo z meczu Czarni Słupsk - Stal Stalowa Wola