Mecz towarzyski: Drutex-Bytovia - GKS Przodkowo 1:3

sten
drutex bytovia
Nie powiodło się wyraźnie w pierwszym przedsezonowym sparingu piłkarzom pierwszoligowego Druteksu-Bytovii, którzy na sztucznym boisku w Bytowie ulegli trzecioligowemu GKS Przodkowo 1:3 (1:2).

Mecz znakomicie ułożył się dla drużyny gości. Najpierw w 12. minucie z rzutu wolnego trafił Tomasz Tuttas (w rundzie jesiennej napastnik Kaszubii Kościerzyna), a następnie sześć minut potem ten sam zawodnik podwyższył wynik po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego i strzale głową. Bramka kontaktowa padła po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego z rzutu wolnego, a głową przeciął tor lotu piłki Michał Szewczyk. W 75. minucie po kontrze wynik ustalił Tuttas.

W Druteksie testowany był Nigeryjczyk Princewill Okachi z IV-ligowej Stali Niewiadów, który przed kilkoma laty grał w Ekstraklasie w Widzewie Łódź.

Drutex-Bytovia wystąpił w składzie: Witan (46 Szromnik) - Opałacz (46 Wilczyński), M. Stasiak, Ł. Wróbel, Kuzdra, Okachi (46 Błaszkowski), Poczobut (46 J. Wilk), Wacławczyk (46 Duda), Kamiński (46 Biel), Szewczyk (61 Hendryk), Kpassa (46 Hebel).