Mecz towarzyski: Gryf Słupsk - Lechia Gdańsk (ME) 2:1 (2:1) (zdjęcia)

W towarzyskim spotkaniu pilkarskim rozegranym na stadionie przy ulicy Zielonej, III-ligowy Gryf Słupsk pokonał Lechię Gdańsk (Młoda Ekstraklasa) 2:1 (2:1). W kolejnym meczu do siatki trafił dwumetrowy napastnik słupszczan, Łukasz Stasiak.
W sparingowym meczu, Gryf Slupsk wygral z Lechią Gdansk (Mloda Ekstraklasa) 2:1.

Gryf Słupsk - Lechia Gdańsk (ME) 2:1

Spotkanie rozpoczelo sie z pólgodzinnym opóźnieniem. Goście utkneli w korku na trasie do Slupska. Oni pierwsi zaskoczyli gryfitów. Wrzutka z prawej strony trafila do trochę zlekceważonego Dudy, który nie dal szans Ratajczykowi. Pare minut później dwukrotnie próbowal Stasiak, najpierw przepychając sie lewą stroną (nie zdolal dojśc do czystej pozycji strzeleckiej), a potem po akcji Batisty, który w dziecinny sposób minąl Andrychowskiego i wylozyl pilke Stasiakowi, po którego strzale pilka o centymetry minela bramke gości. Co sie odwlecze to nie uciecze. Rzut wolny po faulu na Gibczynskim wykonal Batista, to pilki dopadl Bukowski, podal do Mytycha, który dośrodkowal, a na czwartym metrze swój wzrost wykorzystal Stasiak kierując pilke do siatki. Slupski napastnik mial kolejną okazje cztery minuty później, ale za daleko wypuścil sobie futbolówke.

W 26 minucie akcja Kozlowskiego, który podal do Stasiaka, a ten z pierwszej pilki oddal strzal, który ponownie minimalnie byl niecelny. Minute potem zakotlowalo sie pod bramką slupską i Stepien z 20 metrów poslal pilke bardzo niedaleko prawego slupka. Na dziesiec minut przed koncem pierwszej polowy slupszczanie wyszli na prowadzenie. Akcje zainicjowal Kozlowski, puścil plaską pilke w środek pola karnego, Stasiak zostawil ją Pietrasowi, który przytomnie przymierzyl pokonując Sikore.

Goście mogli wyrównac, ale w ostatniej minucie po rozegraniu rzutu wolnego przez gdanszczan, Ratajczyk obronil strzal Kalkowskiego. Druga polowa nie byla juz tak emocjonująca. Slupszczanie tylko raz w 64 minucie powazniej zagrozili bramce gości (po wolnym minimalnie nie zdązyl Szalek), a goście dwa razy zatrudnili Rusakiewicza, który najpierw zatrzymal szarze z prawej strony boiska, a potem wylapal silny strzal z 25 metrów, który zmierzal w okienko bramki.

Gryf Slupsk - Lechia Gdansk (ME) 2:1 (2:1)

0:1 Adam Duda (5), 1:1 Lukasz Stasiak (15 - glową), 2:1 Adam Pietras (34)

Gryf: Ratajczyk (46 Rusakiewicz) - Batista (60 Klimaszewski), Szalek, T. Bukowski (71 Ludko), Siarnecki, Kozlowski (46 Szendrak), Świdzinski (60 Piekarski), Pietras (75 Świątczak), Mytych (60 B. Bukowski), Gibczynski, Stasiak (60 Sobczak).

Lechia: Sikora - Andrychowski, Stepien, Wlodkowski, Midzierski, Kalkowski, Oslowski, Loda, Lis, Duda, Bobrowski oraz Rosinski, L. Wiśniewski, K. Wiśniewski, Zejglic, Ratajczak, Zakrzewski, D. Grembocki.