2

2 1 połowa

• Dziękuje za wspólne śledzenie spotkania Real - Rayo i życzę Wesołych Świąt.

• I KONIEC SPOTKANIA REAL 10! - 2 RAYO VALLECANO

• Benzema płaskim strzałem z 16 metrów pokonuje Yoela. Dzięki tej bramce Real jest pierwszą drużyną w La Liga od 1960 roku, która zdobyła 10 bramek w jednym meczu, szacun!

• GOOOLLLL HATTRICK BENZEMY

• Zawodnicy Realu nie spoczywają na laurach i ciągle dążą do 10 bramki

• Kovacić próbował w dość ekwilibrystyczny sposób pokonać barmkarza Rayo

• Ze Castro opuszcza boisko. Joni Montiel, który pojawia się w jego miejsce debiutuje w rozgrywkach Primera Division.

• Doskonałe podanie od Modrića do Benzemy! Francuz nie mógł tego nie strzelić. Można by rzec, że mógł zapytać Yoela, w który róg ma posłać piłkę

• GOOOLLL BENZEMA X2

• Mimo grania w 9-ciu podopieczi Jemez'a ciągle próbują zagrozić bramce Realu

• Lucas Vazquez przytrzymywany pada w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy

• Boisko opuszcza zdobywca 4 bramek Gareth Bale, w jego miejsce Alvaro Arbeloa

• Żółtym kartonikiem ukarany Danilo

• Znakomite podanie Benzemy do Bale'a, ten odgrywał do czekającego na piątym metrze Ronaldo. Piłka odbita przez obrońcę wróciła do waliczyka, który nie miał problemu aby umieścić piłkę w bramce obok leżącego już Yoela

• GOOOLLL BALE X4

• Rzut rożny dla Realu po indywidualnej akcji Lucasa

• Dużo błędów popełnieją zawodnicy Rayo

• Kolejna zmiana w szeregach Realu. Jamesa zastąpi Mateo Kovacić

• Zmiany dokonuje również Paco Jemez. Lass opuszcza plac gry a w jego miejsce melduje się Bebe

• Marcelo opuszcza plac gry, a jego miejsce zajmuje Lucas Vazquez

• Znakomita kontra Realu. James popędził prawym skrzydłem odegrał do Ronaldo, a ten wyłożył piłkę Bale'owi, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki

• GOOOL HATTRICK BALE'A

• Real rozluźniony, co raz więcej do powiedzenia mają goście z Vallecas

• Mogło być 6-3! Znakomita akcja Rayo. Szybkie podania na jeden kontakt pozwoliły wyjść sam na sam z Navasem, Lassowi jednak ten przegrał pojedynek z portero Królewskich

• Wracamy na Santiago Bernabeu, już za chwilę rozpocznie się druga połowa

• ¡QUÉ PARTIDAZO! Można powiedzieć na półmetku tego spotkania. Pierwsza połowa obfitowała w bramki, wymianę ciosów i aż dwie czerwone kartki dla Tito i Baeny.

Pierwsze 15 minu tego meczu to szalona wymiana ciosów. Później po czerwonej kartce dla Tito Real zaczął przejmować kontrolę nad tym pojedynkiem, czego efektem były 3 gole. W drugiej połowie z pewnością zobaczymy jeszcze jakieś bramki.

• Benzema sam na sam z Yoelem! Ale sędzia odwizdał spalonego

• Piłkarze Rayo mają dużo problemów z zatrzymaniem Jamesa czego efektem jest rzut wolny z boku pola karnego.

• Sporo dziejs się w tym meczu, chociaż szkoda dla widowiska tej drugiej czerwonej kartki

• Kolejna szansa Realu. Benzema z strzela z 16-ego metra ale strzał został zablokowany

• GOOOLLL RONALDO - PEWNY STRZAŁ PORTUGALCZYKA W PRAWY DOLNY RÓG BRAMKI YOELA

• Baena fauluje Ramosa, po czym otrzymuje drugą żółtą kartkę, a do 11 podchodzi Ronaldo

• Mamy rzut karny dla Realu!!!

• Kolejny żółty kartonik dla zawodników Rayo. Tym razem upomniany został Nacho.

• Mogło być już 2-2! Danil oko w oko z Yoelem! Ale tym razem bramkarz Rayo na posterunku

• Coż za historia, Rayo będzie grało w 10!

• Widać, że obydwie drużyny nie zamierzają się bronić

• Szybka, zabójcza kontra Realu. Prostopadła piłka od Bale'a została wykorzytana przez zbiegującego z prawego skrzydła Danilo.

• GOOOOLLLL DANILO

• Mamy pierszy rzut rożny, dośrodkowanie z prawej strony zostało przecięte przez Ramosa. Stały fragment gry jednak nie przyniósł zamierzonego ekektu

• I zaczynamy!

• Pochodzący z A Corunii Ignacio Iglesias Villanueva będzie rozjemcą tego spotkania.

• Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszu uhonorowani zostaną ofiary zamachów w Kabulu.

• Piłkarze pojawili się już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

• Jesteśmy już na Santiago Bernabeu i czekamy wraz z zawodnikami w tunelu

• Już za pięć minut usłyszymy pierwszy gwizdek w tym spotkaniu.

• "O puchar może grać każdy, ja gram o moje jaja, ponieważ to najcenniejsze, co mam. My jesteśmy w miejscu, które nam się nie podoba, ale było prawdopodobne, że w którymś momencie tu będziemy" - tak przed meczem z Realem wypowiadał się Paco Jemez. Zobaczymy czy po tym spotkaniu "cojones" nazbyt nie ucierpią.

• W międzyczasie chcemy poinformować, że właśnie rozpoczęła się druga połowa meczu o 3 miejsce MŚ w piłce ręcznej kobiet. Po pierwszej połowie Polki przegrywają niestety 8-15

• W ramach 16 kolejki La Liga Real na Santiago Bernabeu podejmuje Rayo Vallecano. Małe derby Madrytu będą szczególne dla pewnego 3-latka.

Haidar bo tak ma na imię chłopiec, stracił rodziców podczas zamachów w Bejrucie. Uwieczniony na zdjęciach po zamachu Haidar miał na sobię koszulkę Realu z numerem 7, co zwróciło uwagę klubu jak i Ronaldo. Dziś na zaproszenie klubu i Cristiano Ronaldo Haidar obejrzy to spotkanie z wysokości trybun. Z takim kibicem na stadionie, piłkarze Realu będą cichieli zmniejszyć stratę do Barcelony do 2 punktów. Jednakże Barcelona grająca w Klubowych Mistrzostwach Świata w ten weekend nie rozgrywała ligowego spotkania.

Dla Rayo jakikolwiek punkt zdobyty w pojedynku z Realem jest na wagę złota, szczególnie, że klub z przedmieść stolicy walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej.