0 1 połowa

FC Barcelona

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Espanyol remisuje z Barceloną 0:0! Blaugrana pozostaje liderem La Liga, ale musi czekać na wynik Atletico Madryt.

• Akcja Barcelony przerwana w polu karnym przez zagranie ręką Suareza.

• Zepsuta kontra Espanyolu! Gospodarze mogli mieć teraz piłkę meczową.

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

• Na spalonym znalazł się Neymar.

• Messi z rzutu wolnego uderza nieznacznie obok słupka bramki Lopeza!

• Kartka dla Diopa za faul na Busquetsie.

• Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła na strzał z dystansu zdecydował się Moreno, ale został zablokowany.

• Żółta kartka dla Neymara.

• Ledwie kilka minut do końca spotkania. Wciaż 0:0. Barcelona ma więcej z gry, ale też nie można jeszcze skreślać szans Espanyolu, który gra naprawdę dobry mecz.

• Dwójkowa akcja Asensio z Caicedo nie kończy się strzałem Ekwadorczyka, który został zastopowany przez rywali.

• Schodzi z boiska Jordan, a w jego miejsce wchodzi Abraham.

• Kontratak Barcelony zepsuty przez złe dośrodkowanie Daniego Alvesa.

• Piłkę w polu karnym otrzymał Caicedo, jednak został powstrzymany przez obrońców Barcy z Alvesem na czele.

• Po centrze Jordiego Alby ekwilibrystyczny strzał z 13 metrów oddaje Neymar i pewną interwencją popisuje się Pau Lopez!

• Dośrodkowanie w pole karne, Busquets uderza głową, ale piłka trafia tylko w Pique!

• Bardzo męczy się w tym meczu Barcelona. Jordi Alba wywalcza korner.

• Rzut rożny dla Barcelony kończy się dośrodkowaniem Neymara w miejsce, gdzie byli tylko obrońcy Espanyolu.

• Zmiana w Barcelonie. Schodzi Rakitić, wchodzi Sergi Roberto.

• Po fatalnym błędzie Pique gospodarze mieli okazję do kontry, ale Hernan Perez został zablokowany.

• Po efektownym zagraniu Rakiticia Suarez był na wyraźnym spalonym.

• Rzut rożny dla Espanyolu. Po dośrodkowaniu Hernana Pereza nie było strzału głową na bramkę Bravo. Dopiero z dystansu uderza Diop, ale wysoko ponad poprzeczką.

• Płaski strzał zza pola karnego Leo Messiego bardzo pewnie broni Pau Lopez!

• Stały fragment gry kończy się bardzo niedokładnym dośrodkowaniem Leo Messiego.

• Alves wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

• Kontra Espanyolu kończy się niedokładnym podaniem Marco Asensio, który wcześniej pokonał z piłką kilkadziesiąt metrów.

• Żółta kartka dla Victora Alvareza.

• Burgui schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Gerard Moreno.

• Zamieszanie w polu karnym Barcelony. Piłka spada przed bramkę pod nogi jednego z graczy gospodarzy, ale ten zostaje zablokowany!

• Wreszcie obrona Espanyolu może odetchnąć, bo Asensio zdobywa rzut rożny dla Papużek.

• Oblężenie bramki gospodarzy! Podanie Messiego za linię obrony do Neymara, ale ten miał zbyt ostry kąt, żeby oddać celny strzał!

• Nieprawdopodobne!!! Po podaniu Iniesty Suarez ośmieszył bramkarza i obrońcę Espanyolu, ale trafił tylko w słupek!

• Odpowiedź Espanyolu! Świetny rajd prawym skrzydłem Hernana Pereza, który minął trzech rywali, po czym oddał płaski strzał nieznacznie obok bramki!

• Kolejny atak gości! Tym razem Messi zostaje zablokowany w szesnastce! Tylko rzut rożny!

• Kapitalna akcja Barcy! Piłka wpada do siatki po strzale Iniesty, ale podający Hiszpanowi Luis Suarez był jednak na spalonym!

• Szansa dla Barcy!!! Bardzo dobra akcja lewą stroną Suareza, wejście w pole karne i zagranie przed bramkę, gdzie Neymar został zablokowany!

• Pierwszy gwizdek sędziego po przerwie. Gramy!

• Koniec pierwszej połowy. Barcelona remisuje do przerwy 0:0 z bardzo agresywnie grającym Espanyolem. Najgorszym aktorem widowiska jest sędzia Gonzalez Gonzalez, który nie panuje nad tym, co dzieje się na boisku. Zobaczymy, czy w drugiej połowie będzie można bardziej skupić się na futbolu, a nie na faulach.

• Uderzenie z dystansu Iniesty wyraźnie mija bramkę gospodarzy.

• Prostopadłe podanie Messiego w pole karne do Iniesty, ale ten składając się do strzału w świetnej sytuacji do zdobycia gola został zatrzymany wślizgiem przez rywala!

• Żółta kartka dla Jordana za faul taktyczny na Messim.

• Dwa kolejne rzuty rożne nie przyniosły strzału na bramkę Pau Lopeza.,

• Zablokowane dośrodkowanie Daniego Alvesa przynosi Barcelonie rzut rożny.

• 28 975 kibiców ogląda na żywo dzisiejsze derby.

• Ależ blisko gola Barcelona! Piękne uderzenie z rzutu wolnego Leo Messiego trafia w poprzeczkę!

• Bardzo ostre jest to spotkanie, a sędzia Gonzalez Gonzalez absolutnie nie ma pomysłu, jak temu przeciwdziałać.

• Rzut wolny dla Espanyolu za domniemane zagranie ręką Mascherano. Asensio uderza prosto w mur.

• Kartka dla Javiego Lopeza za agresywny atak na Neymara.

• Posiadanie piłki: 32% - 68%. Nie ma to jednak większego wpływu na to, co dzieje się na boisku.

• Groźnie!!! Po dośrodkowaniu na pierwszy słupek strzał głową Alvaro wypluwa przed siebie Bravo! Do piłki dopada jednak Pique!

• Lepszy moment Espanyolu. Marco Asensio zdobywa kolejny korner dla Papużek.

• Dwa kolejne rzuty rożne dla gospodarzy nie przyniosły strzału na bramkę Bravo.

• ... oraz Mascherano.

• Rzut rożny dla Espanyolu. Przepychanki pomiędzy Alvaro i Mascherano. Żółta kartka dla Alvaro...

• Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Messiego, ale Suarez pudłuje w bardzo dobrej sytuacji do zdobycia gola! Urugwajczyk ponadto był na spalonym!

• Brzydki faul na Neymarze. Sędzia Gonzalez Gonzalez nie decyduje się jednak pokazanie kartki.

• Kolejne zamieszanie w polu karnym Papużek. Obrońcy zespołu Galki są na razie bardzo pewni.

• Fantastyczna akcja Barcy w polu karnym Espanyolu! Neymar zagrywa przed bramkę, gdzie byli Messi i Suarez, ale żaden z nich nie otrzymał piłki!

• Prawym skrzydłem popędził z piłką Luis Suarez, ale Urugwajczyk wyszedł poza plac gry. Piłka dla dobrze dysponowanego w pierwszych minutach Espanyolu.

• Neymar złapany na spalonym.

• Pierwsze minuty dosyć wyrównane. Jak na razie Barcelona nie jest w stanie ułożyć sobie gry, tak jakby chciała.

• Piłkarze Barcelony wychodzili z kontrą. Luis Suarez został wycięty równo z trawą, arbiter puścił jednak grę. Chwilę później Messi zagrywał ręką, co nie umknęło uwadze sędziego.

• Dośrodkowanie Luisa Suareza do Jordiego Alby. Ten zamykał akcję, ale fatalnie przestrzelił z najbliższej odległości.

• Akcja Neymara lewym skrzydłem. Brazylijczyk wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

• Joan Jordan w nieprzepisowy sposób zatrzymywał Luisa Suareza.

• Agresywnie rozpoczęli piłkarze gospodarzy. Nie dają rozwinąć skrzydeł zawodnikom Blaugrany.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Gramy!

• Piłkarze już w tunelu. W Barcelonie 15 stopni Celsjusza, świeci słońce, warunki idealne do gry - za chwilę zaczynamy!

• Rezerwowi FC Barcelony: Marc-Andre ter Stegen, Marc Bartra, Munir El Haddadi, Sandro, Sergi Roberto, Adriano, Jeremy Mathieu.

• Rezerwowi Espanyolu: Francesco Bardi, Rober Correa, Ruben Duarte, Gerrard Moreno Balaguero, Salva Sevilla, Abraham Gonzalez i Antonio Raillo.

• Mamy wreszcie składy, zapoznajmy się więc z ławkami rezerwowych.

• Goście już pojawili się na stadionie.

• Witam w relacji na żywo z derbów Barcelony. Espanyol podejmie na Power8 Stadium FC Barcelonę. Na relację minuta po minucie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak.