0 1 połowa

Atletico Madryt

3

1 1 połowa

• Koniec spotkania! Atletico Madryt bardzo pewnie zwycięża Las Palmas 3:0 i umacnia się na pierwszym miejscu w Primera Division!

• Jeszcze próbują gospodarze, ale w Araujo zostaje zablokowany w polu karnym. Rzut rożny.

• Kolejny raz Francuz bardzo łatwo wychodzi sam na sam z bramkarzem, tym razem po podaniu Koke, i ponownie okazuje się lepszy od Varasa! 0:3!

• GOOOOL!! Antoine Griezmann!

• Oskrzydlająca akcja Las Palmas kończy się nieudanym dośrodkowaniem Daniego Castellano.

• Odpowiedź Atletico! Strzały Gabiego i Partey'a zablokowane, podobnie jak próba Ferreiry Carrasco, po której odbita piłka poszybowała na rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu Araujo gospodarze zasygnalizowali zagranie ręką jednego z graczy Atletico, ale sędzia słusznie nie podyktował jedenastki.

• Zmiana w Las Palmas. Araujo za Tanę.

• Uderzenie na wiwat z dystansu Roque Mesy. Piłka poleciała daleko w trybuny.

• Mogło być 0:3! Strzał z kilku metrów Ferreiry Carrasco broni jednak Varas!

• Strzał z dystansu Tany poszybował wysoko ponad bramką gosci.

• Wygląda na to, że to były dwie minuty, które przesądziły o triumfie Atletico. Te szczegóły, które decydują o wyniku spotkania, dzisiaj są ewidentnie po stronie gości.

• Żółta kartka dla Gimeneza.

• Nie strzelili gospodarze, to zrobili to goście! Griezmann wychodzi sam na sam z Varasem i płaskim strzałem go pokonuje! 0:2!

• GOOOOOL!!! Antoine Griezmann!

• Ależ było blisko! Kapitalna kontra Las Palmas kończy się uderzeniem z powietrza Roque Mesy, które o centymetry minęło bramkę Oblaka!

• W drużynie gospodarzy Wakaso zmienił El Zhar.

• Druga zmiana w Atletico. Schodzi Augusto, wchodzi Thomas.

• Zupełnie bezradne po przerwie jest Las Palmas. Szkoda, bo w pierwszej połowie ta drużyna pokazała, że może postraszyć potentata, którym jest Atletico.

• Ferreira Carrasco zmienia Vietto.

• Griezmann szukał w polu karnym Luciano Vietto, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału na bramkę rywala.

• Druga połowa to na razie dominacja Atletico. Kolejny rzut rożny dla Los Colchoneros, ale dośrodkowanie Koke zostaje wybite poza pole karne.

• Powinno być 0:2! Griezmann przegrywa jedna pojedynek z Varasem w sytuacji 'sam na sam'!

• Atletico stara się strzelić po przerwie drugiego gola i potwierdzić swoje prowadzenie. Zobaczymy, czy to się uda.

• Vietto wywalczył rzut rożny dla Atletico. Koke usiłował wkręcać piłkę do bramki rywala, ale dobrze interweniował Varas.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Koniec pierwszej części gry! Atletico prowadzi do przerwy z Las Palmas 1:0, choć ten wynik mógł być zupełnie inny.

• Griezmann! Francuz dostał dobre prostopadłe podanie za linię obrony, ale nie dograł dokładnie do znajdujacego się przed bramką Vietto!

• Podanie w pole karne do Williana Jose, który przewrócił się w starciu z Diego Godinem, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

• Żółta kartka dla Augusto Fernandeza za nadmiar fauli.

• Augusto Fernandez mocno poturbował Davida Garcię, ale sedzia tylko upomina gracza Atletico.

• Odpowiedź Atletico. Po centrze Juanfrana uderzenie Vietto zostało zablokowane. Tylko rzut rożny.

• Strzał z dystansu Roque Mesy poszybował daleko od bramki rywala.

• Oblak! Kolejna bardzo ładna akcja gospodarzy! Kończy ją strzałem z powietrza Castellano, ale piłkę efektownie odbija Oblak!

• Korner dla gospodarzy kończy się faulem w ofensywie Davida Garcii na Koke.

• Akcja Las Palmas "jak po sznurku", ale ostatecznie Tana wywalczył tylko rzut rożny.

• Akcja lewym skrzydłem Jonathana Viery, którego dośrodkowanie po dryblingu nie dotarło jednak do żadnego z kolegów ustawionych w polu karnym.

• Goście próbowali teraz w kontrataku przedostać się w pole karne beniaminka, ale dobrą interwencją w defensywie popisał się Aythami.

• Kolejne dośrodkowania w pole karne autorstwa Viery i Tany zostają odbite przez defensywę gości. W końcu Viera decyduje się na strzał z dystansu i piłka przelatuje ponad poprzeczką.

• Czekamy na to, jak na ten cios zareaguje ekipa Las Palmas. Dobrze dla widowiska byłoby, aby drużyna Quique Setiena grała na podobnej intensywności, jak przed stratą gola.

• 1:0 dla gości! Po długiej piłce od Juanfrana, defensywa Las Palmas zupełnie zapomniała o zamykającym akcję Filipe Luisie, a ten uderzeniem z kilkunastu metrów pokonuje Varasa!

• GOOOOOOOOOL!!! Filipe Luis!

• Co ciekawe, teraz od dłuższego momentu to Las Palmas jest w ataku pozycyjnym, a Atletico wyczekuje na kontry.

• Kolejne strzały na bramkę Atletico! Pierwszy został zablokowany, drugi, autorstwa Daniego Castellano, świetnie odbija Oblak!

• Szansa dla gospodarzy! Po świetnej akcji prawym skrzydłem El Zhara, uderzenie z kilkunastu metrów Tany doskonale broni Oblak!

• Pierwsze minuty tego meczu należały do Atletico, ale widać teraz, że Las Palmas wcale się nie przestraszyło Los Colchoneros.

• Prostopadłe podanie w kierunku rozpędzonego Griezmanna, ale ten został uprzedzony w polu karnym przez Varasa.

• Szansa dla Atletico! Griezmann do obiegającego go Juanfrana, ten zagrywa przed bramkę, gdzie strzał z ostrego kąta Vietto odbija Varas!

• Dużo walki w tych pierwszych minutach. Widać , że nikt tu nie zamierza odpuszczać.

• I już pierwsza akcja gości. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Filipe Luisa przecinają defensorzy Las Palmas.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu beniaminka. Ławki rezerwowych obu drużyn:

• Las Palmas: Raul Lizoain, Emmanuel Culio, Juan Carlos Valeron, Momo, Wakaso Mubarak, Nauzet Aleman, Sergio Araujo.
      • Atletico: Miguel Angel Moya, Stefan Savić, Jesus Gamez, Thomas Partey, Yannick Ferreira Carrasco, Angel Correa, Jackson Martinez.
    • Las Palmas w ligowej tabeli zajmuje z kolei 16. miejsce. Beniaminek przede wszystkim chce utrzymać się w Primera Division, a obecnie ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

• Atletico walczy o utrzymanie pozycji lidera Primera Division. Jeśli Los Colchoneros zwyciężą dziś na boisku beniaminka, to na pewno po tej kolejce utrzymają się na fotelu lidera, bez względu na to, co zrobi wieczorem Barcelona, która zmierzy się z Athletikiem Bilbao. Podopieczni Diego Simeone mają obecnie dwa punkty przewagi nad Barcą (jeden mecz zaległy) oraz jedno oczko nad Realem, który ma jeden mecz rozegrany więcej.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki La Liga, w którym Las Palmas zmierzy się z Atletico Madryt.