2 1 połowa

Górnik Zabrze

1

1 1 połowa

• Kończymy dzisiejszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne, oczywiście na Gol24.pl!

• Arbiter kończy dzisiejszy mecz. Wisła wygrywa spotkanie 3:1 i awansuje na 9. pozycję w tabeli!

• Cywka marnuje sytuacje sam na sam z bramkarzem! Zawodnik Wisły uderza wprost w ręce Kasprzika.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty.

• Na ostatnią zmianę decyduje się także Dariusz Wdowczyk. Zdejmuje Małeckiego, którego zmienia Cywka.

• Ostatnia zmiana w drużynie Górnika. Murawę opuszcza Kurzawa, którego zmienia Kwiek.

• Długie zagranie Guerriera do Ondraska. Czech próbował zagrać do Haitańczyka, który znalazł się w polu karnym, jednak podał zbyt mocno.

• Bartosz świetnie zabrał się z piłką, jednak wyszedł z nią za linię boczną.

• Błąd przy wybiciu Kasprzika, który od razu wykorzystała Wisła. Zagranie do Małeckiego, ten mija bramkarza gości i wykłada piłkę Ondraskowi, który umieszcza ją w pustej bramce.

• Wisła odpowiada na ataki Górnika! Ondrasek podwyższa prowadzenie na 3:1!

• Zmiana w drużynie gości. Na boisku pojawia się Skrzypczak, który zmienia Madeja.

• Co za strzał Cerimagicia! Zmiennik Golańskiego mógł doprowadzić do zmiany rezultatu, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce!

• Niecelne dośrodkowanie Boguskiego z rzutu rożnego.

• Wszyscy zawodnicy obu zespołów, poza Kasprzikiem, na połowie Wisły.

• Piłka po strzale Dancha minimalnie przechodzi obok słupka.

• Zapowiadany Bartosz wchodzi na boisko. Zastępuje Pietrzaka.

• Bartosz szykowany do zmiany w zespole Wisły.

• Osamotniony na lewym skrzydle Guerrier traci piłkę.

• Pierwsza zmiana w zespole Wisły. Boisko opuszcza Wolski, w miejsce którego wchodzi Guerrier.

• Kolejny drybling Małeckiego powstrzymany faulem tuż przy linii bocznej. Piłkarze Górnika nie potrafią znaleźć sposobu na pomocnika "Białej Gwiazdy".

• Za faul na Małeckim żółtą kartką ukarany Cerimagić.

• Głowacki wybija piłkę, czym ratuje zespół przed utratą bramki.

• Błąd Guzmicsa w narożniku boiska. W ostatniej chwili dotknął piłkę, przez co arbiter musiał przyznać rzut rożny dla Górnika.

• Bezsensowny faul Małeckiego w polu karnym Górnika.

• Gergel oddaje strzał wolejem, lecz wysoko nad bramką.

• Uderzenie Kante z wysokości 18. metra mocno niecelne. Od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

• Pietrzak uderza w poprzeczkę z 17. metrów!

• Wolski mógł już mieć na koncie hattricka, jednak dwukrotnie zmarnował stuprocentowe sytuacje!

• Piłkarze Wisły rozpoczęli od środka drugą połowę!

• Trener Żurek zdecydował się na jedną zmianę w przerwie. Ściągnął Golańskiego, w miejsce którego wpuścił Cerimagicia.

• Arbiter nie dolicza ani sekundy do pierwszej połowy i zaprasza piłkarzy do szatni na kwadrans przerwy.

• Jović blokuje dośrodkowanie Madeja, lecz to goście cały czas w posiadaniu piłki.

• Ponownie świetnie w szesnastce znalazł się Małecki, który zwiódł całą defensywę Górnika jednym przerzutem piłki na lewą część pola karnego, gdzie na futbolówkę czekał Wolski. Pomocnik Wisły najpierw uderzył wprost w bramkarza, jednak za chwilę poprawił się umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką.

• Wisła ponownie na prowadzeniu po bramce Wolskiego!

• Żółtą kartką ukarany Kopacz. Niebezpieczny faul na Wolskim.

• Niesamowity drybling Wolskiego w polu karnym Górnika! PIłka jednak wychodzi na rzut rożny.

• Mocne podanie Pietrzaka po ziemi w pole karne Górnika, lecz nikt nie znalazł się na przecięciu linii zagrania.

• Kante fauluje Sadloka tuż przy linii środkowej.

• Strata Małeckiego w lewym sektorze boiska. Aut dla Górnika.

• Kante przejął piłkę w środkowej części boiska i zabrał się z nią pod pole karne Wisły, lecz przed szesnastką nie dał rady trzem obrońcom Wisły.

• Fatalny błąd przy podaniu Guzmicsa, który zbyt lekko zagrywał piłkę do Miśkiewicza. Golkipera Wisły uprzedził Gergel, który minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

• Górnik wyrównuje! Roman Gergel strzelcem gola!

• Wisła od kilku minut nie wraca się na własną połowę. Cały czas konstruuje atak na połowie Górnika.

• Małecki zdołał dośrodkować z lewej części boiska, jednak po przeciwnej stronie nie zdołał zamknąć akcji Jović.

• Danch nie ryzykuje i wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Jovicia z prawej strony.

• Goście byli bliscy wyrównania rezultatu, jednak najpierw błąd Miśkiewicza, który za wolno wyszedł z linii bramkowej, naprawili defensorzy Wisły, a później Kante oddał niecelny strzał.

• Kasprzik broni strzał głową Ondraska z najbliższej odległości!

• Faul Małeckiego po imponującym sprincie, który prawie wygrał z Gergelem.

• Wolski trzykrotnie próbował zaskoczyć Kasprzika bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego.

• Nikt nie zdołał zamknąć akcji po dośrodkowaniu Golańskiego. Od bramki rozpoczął już Miśkiewicz.

• Rzut rożny dla gości. Głowacki wybija piłkę.

• Górnik po raz pierwszy pod polem karnym Wisły.

• Małecki zabrał się na lewym skrzydle z piłką, minął dwóch defensorów Górnika jednym zwodem i z ostrego kąta pokonał Kasprzika.

• GOOOOOOOLLLL! Patryk Małecki!

• Golański wybiciem piłki na aut przerywa atak Wisły, jednak to gospodarze cały czas w posiadaniu futbolówki.

• Pierwsza okazja Wisły! Dośrodkowanie Jovicia z prawej strony do Odraska, jednak Czecha uprzedza Oss.

• Trójka sędziowska już w komplecie. Od środka rozpoczęli zawodnicy Górnika.

• Niecodzienna sytuacja w Krakowie. Arbiter liniowy zemdlał podczas przywitania zawodników i mecz rozpocznie się zapewne z opóźnieniem.

• Zawodnicy wyłonili się z tunelu. Czas na hymn Wisły Kraków!

• Piłkarze wrócili jeszcze na ostatnie chwile wrócili do szatni. Za niecałe 10 minut pierwszy gwizdek!

• Jak przyznał stadionowy spiker: "Będzie to pierwsze spotkanie Wisły w grupie nie-mistrzowskiej".

• Na murawie stadionu w Krakowie trwa rozgrzewka obu zespołów. Za pół godziny pierwszy gwizdek.

• W ostatnich dwóch oficjalnych bezpośrednich spotkaniach obie drużyny dzieliły się punktami. Dwukrotnie padł remis 1:1.

• Wisła i Górnik kończą pierwszą kolejkę po podziale punktów. Górnik dziś na pewno nie opuści strefy spadkowej, natomiast Wisła ma szansę na awans na 9. lokatę.

• Ławka rezerwowych Górnika: Sebastian Przyrowski, Aleksandar Kwiek, Armin Cerimagić, Mariusz Magiera, Szymon Matuszek, Szymon Skrzypczak, Sebastian Steblecki.

• Ławka rezerwowych Wisły: Michał Buchalik, Alan Uryga, Krzysztof Drzazga, Tomasz Cywka, Petar Brlek, Jakub Bartosz, Donald Guerrier.

• Serdecznie witamy z Krakowa, gdzie za nieco ponad godzinę rozpocznie się mecz pomiędzy Wisłą a Górnikiem Zabrze!