PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

0 1 połowa

Zagłębie Lubin

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Wykorzystany rzut karny Mateusza Cetnarskiego zadecydował, że Cracovia wygrywa pierwszy raz od sześciu spotkań, i to w dodatku z drużyną, z którą w obecnym sezonie przegrała dwa razy. Zagłębie notuje dzisiaj drugą porażkę z rzędu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo, do zobaczenia na GOL24.pl!

• Mogła być jeszcze druga bramka dla Cracovii, ale Jendriszek spudłował!

• Dośrodkowanie Cotry wybite przez obronę "Pasów", z ostatnim kontratakiem wychodzi Zjawiński i traci piłkę.

• Zagranie do Dąbrowskiego było za mocne, od bramki rozpocznie Sandomierski. Rozpoczyna się ostatnia minuta meczu, Cracovia nadal prowadzi jedną bramką.

• Zamieszanie w polu karnym wyjaśnia wybicie Jendriszka, ale piłka wraca do piłkarzy Zagłębia.

• Piłka po rzucie wolnym i rykoszecie od obrony Cracovii wychodzi na korner dla lubinian.

• To będzie trudne doliczone pięć minut dla Cracovii. Do rzutu wolnego właśnie podchodzi Starzyński.

• Mało brakowało, żeby na bramkę sam popędził Dialiba, zatrzymał go wślizg Kubickiego.

• Jeden z ostatnich ataków Zagłębia w tym meczu kończy się pudłem Luisa Carlosa. Sędzia przedłuża mecz w Krakowie o pięć minut.

• Z boiska schodzi strzelec gola Mateusz Cetnarski (Cracovia). Na samą końcówkę meczu na boisku melduje się Boubacar Dialiba.

• Kolejna zmiana w szeregach Zagłębia, Adrian Błąd zmienia Arkadiusza Woźniaka.

• Paweł Jaroszyński (Cracovia) ratuje się faulem i ogląda żółtą kartkę.

• Efektowna dwójkowa akcja Cetnarskiego z Deleu, ostatecznie nie udało się wstrzelić piłki w pole karne. Z kolejnym atakiem rusza Zagłębie.

• Vestenicky przebiegł z piłką dobre trzydzieści metrów, zanim zdecydował się na strzał na bramkę. Prosto w ręce Martina Polacka.

• Słupek! Strata Cracovii sprowokowała groźny rajd Luisa Carlosa, zakończony płaskim uderzeniem w słupek bramki Sandomierskiego!

• Z boiska schodzi Adrian Rakowski (Zagłębie), w jego miejsce Michal Papadopulos. Ten sam, który przy okazji ostatniej wizyty lubinian w Krakowie strzelił gola Wiśle.

• Starzyński spróbował ryzykownego woleja i znacznie się pomylił. Piłka dobre kilkanaście metrów nad bramką Cracovii.

• Kąśliwie uderzał Luis Carlos, ale trafił w... kolegę z zespołu i od bramki zacznie Sandomierski. Wkraczamy w ostatni kwadrans, na boisku widać lekką przewagę Zagłębia.

• Woźniak zmarnował dośrodkowanie z odległego rzutu wolnego, główkując wysoko nad poprzeczką.

• 6708 kibiców na stadion przyciągnął dzisiejszy mecz Cracovii z Zagłębiem.

• Chwila pressingu Zagłębia na połowie "Pasów" nie przełożyła się na żaden strzał na bramkę gospodarzy.

• Ofiarne wejście Dąbrowskiego przerywa długie susy, jakie na połowie Zagłębia sadził zmiennik Zjawiński.

• Kontuzjowany Jarosław Kubicki potrzebował opieki lekarzy i chwili odpoczynku, jednak już wraca na murawę.

• Mogło być szybkie wyrównanie, Luis Carlos pogubił się z piłką pod bramką Cracovii. Podawał mu K. Piątek.

• Niedoszły asystent Mateusz Wdowiak (Cracovia) schodzi z boiska żegnany brawami, zastąpi go Dariusz Zjawiński.

• Wdowiak cudem zatrzymał piłkę w boisku i wyłożył do Vestenickyego, który strzelił nad poprzeczką w niemal idealnej sytuacji!

• Kolejny Brazylijczyk na boisku, tym razem zszedł Łukasz Janoszka (Zagłębie), zmieniony przez Luisa Carlosa.

• GOOOL! Mateusz Cetnarski strzela na 1:0 dla Cracovii z jedenastu metrów! Pewny strzał w prawy róg bramki Zagłębia!

• Winowajca to Adrian Rakowski (Zagłębie), który zablokował strzał ręką i dostał żółtą kartkę!

• Rzut karny dla Cracovii, obrońca Zagłębia zagrał ręką pod własną bramką!

• Wyjście Polaczka z bramki mogło kosztować sporo, gdyby Vestenicky zrobił z niego większy użytek niż strzał wprost w obrońców Zagłębia.

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Schodzi Jakub Wójcicki, na boisku melduje się Deleu.

• Woźniak strzelił ze zbyt ostrego kąta - Sandomierski oderwał się od ziemi, żeby złapać piłkę, ale to nie było najlepsze uderzenie napastnika Zagłębia.

• Złe przyjęcie Cetnarskiego w polu karnym, z kolejnym kontratakiem wychodzą piłkarze z Lubina.

• Pierwszy poważniejszy zryw Cracovii w drugiej połowie, Wdowiak zdołał oddać lekki strzał w ręce Polaczka.

• Kolejne kombinacje Zagłębia w polu karnym rywali spełzły na niczym - goście przerzucali się odpowiedzialnością za strzał, aż stracili piłkę.

• Piłkarze Zagłębia za długo wymieniali podania w narożniku boiska i obrona Cracovii mogła wybić piłkę na aut, ale już zapowiada się na kolejny groźny atak.

• Pojedynek biegowy Bejana z K. Piątkiem kończy się tym, że piłka trafia w ręce Sandomierskiego. Zagłębie wcześnie zdobywa sobie przewagę w drugiej połowie.

• Ciężar gry przesuwa się pod drugą bramkę, płaskie dośrodkowanie Starzyńskiego nie trafiło do nikogo. Zagłębie mozolnie konstruuje kolejny atak od własnej połowy.

• Jendriszek dostał piłkę w polu karnym i mógł strzleić gola, ale za długo się zastanawiał i tej akcji nic nie wyszło!

• Zaczynamy drugą połowę w Krakowie! Po pierwszych 45 minutach nie mamy żadnych bramek, może coś zmieni się w drugiej części tego meczu.

• Jest wysokie tempo, są też okazje bramkowe. Nie ma za to ani wysokiej frekwencji, ani samych goli - do przerwy Cracovia bezbramkowo remisuje z Zagłębiem. Zapraszamy za kwadrans!

• Czovilo sfaulował K. Piątka na własnej połowie. Do długiej piłki w pole karne przygotowuje się Starzyński.

• Zbozień nie dobiegł do długiego zagrania i piłka znowu dla piłkarzy Cracovii. Od dobrych kilku minut "Pasy" nie skonstruowały żadnego składnego ataku, w przeciwieństwie do swoich rywali.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kapustka, piłka zmieniła tor lotu od któregoś z piłkarzy Zagłębia, co i tak nie przeszkodziło Polaczkowi w jej złapaniu.

• Zbozień dośrodkowywał na głowy K. Piątka i Woźniaka. Piłkarze Zagłębia oddali strzał... wspólnymi siłami, jednak piłka wyszła z boiska obok słupka.

• Znowu w natarciu piłkarzy Zagłębia, Rakowski źle dogrywał do kotłujących się w polu karnym kolegów.

• Cracovia wychodziła z obiecującą kontrą, zepsuł ją dopiero Wójcicki swoim niedokładnym dośrodkowaniem.

• Jaroszyński przechwycił piłkę trzydzieści metrów od bramki i nieskutecznie próbował przelobować Polaczka.

• Gra przerwana po wywrotce Kapustki na połowie Cracovii. Sędzia uznał, że reprezentant Polski był faulowany.

• Wdowiak marnuje szansę na gola! Pasiak popędził sam z piłką po lewym skrzydle, ale niepotrzebnie łamał do środka i nic z tego nie wyniknęło. Podobnie, jak po główce Czovili chwilę później.

• Co za pech Czovili! Na skutek błędów lubińskiej defensywy znalazł się z piłką przy nodze i strzeliłby gola, gdyby nie rykoszet od interweniującego stopera Zagłębia.

• Kiks Bejana w polu karnym Cracovii po rzucie wolnym dla lubinian, piłkę przejmuje aktywny dzisiaj K. Piątek, który znowu znalazł się na pozycji spalonej.

• Zagłębie nie ustaje w atakach, po rzucie rożnym piłkę wzdłuż bramki zgrywał Zbozień, sytuację ratuje wybicie krakowskiej obrony.

• Długa piłka do Jendriszka wychodzi na aut bramkowy, chociaż Słowak długo walczył o nią z obrońcą Zagłębia.

• Rakowski przedarł się przez dwóch obrońców Cracovii i skończył rajd dopiero na trzecim. Teraz to Zagłębie gości na połowie "Pasów".

• Z tego kornera nic nie będzie, piłka trafiła do Czovili, lecz Serb uderzył nad bramką.

• Rzut rożny dla Cracovii po tym, jak obrona Zagłębia zablokowała próby Cetnarskiego i Vestenickyego.

• Na bramkę "Pasów" popędził Krzysztof Piątek, ale sędzia liniowy przyłapał go na spalonym.

• Szybkie, wyrównane dziesięć minut na stadionie Cracovii. Obie drużyny były bardzo blisko gola.

• Znowu Zagłębie pod bramką rywala, płaski strzał Woźniaka nie sprawił wielkich kłopotów "Pasom".

• Akcja przenosi się pod drugą bramkę! Z kontrą sam popędził Jaroszyński, podał w tempo do Vestenickyego, który nawinął jednego, a potem drugiego obrońcę Zagłębia, ale jego strzał został zablokowany przez defensorów z Lubina.

• A teraz Zagłębie! Znowu rzut rożny, główka z narożnika pola karnego Woźniak i fenomenalna parada Sandomierskiego!

• Blisko gola dla "Pasów"! Po dośrodkowaniu z kornera na bramkę główkował Covilo, Polaczek odbija piłkę, a dobitka Bejana ląduje nad bramką!

• Fatalne pudło Wójcickiego po strzale z dystansu.

• Guldan powalił Wdowiaka w narożniku boiska, mamy pierwszy rzut wolny dla Cracovii.

• Zaczynamy wtorkowy mecz Cracovii z Zagłębiem! Od środka rozpoczynają piłkarze Piotra Stokowca, drużyna Zagłębia Lubin.

• Dzień rozgrywania dzisiejszego meczu wpłynął negatywnie na frekwencję na stadionie Cracovii.

• „Pasy” w końcu wygrają? Takie pytanie postawiliśmy w naszej przedmeczowej zapowiedzi.

• U nas nic się nie pali, zaczniemy o czasie. Dzisiejszy mecz sędziuje pan Daniel Stefański z Bydgoszczy.

• W szeregach Cracovii z tego samego powodu zabraknie Marcina Budzińskiego. Wraca za to Piotr Polczak, którego zabrakło w zremisowanym meczu "Pasów" z Piastem.

• Lubinianie pojechali do Krakowa Aleksandara Todorovskiego. Macedończyk pauzuje za ósmą żółtą kartkę, jaką zobaczył w przegranym meczu z Lechią Gdańsk.

• - To, że przegraliśmy z Zagłębiem dwukrotnie, powoduje u nas dodatkową motywację - zapewnia Jacek Zieliński.

• Na ławce Cracovii usiądą dzisiaj: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang, Dariusz Zjawiński, Łukasz Zejdler, Deleu, Piotr Polczak i Anton Karaczanakow.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn, czas na rezerwowych Zagłębia: Konrad Forenc, Adrian Błąd, Luis Carlos, Jarosław Jach, Michal Papadopoulos, Łukasz Piątek, Krzysztof Janus.

• Sześć meczów temu Cracovia mogła jeszcze szykować się do walki o mistrzostwo Polski. Do dzisiaj "Pasy" nie wygrały i choć do lidera brakuje im dziewięciu punktów, zostaje im chyba tylko szansa na awans do europejskich pucharów. Zaledwie punkt mniej ma ich dzisiejszy rywal - Zagłębie, które w dodatku niecałe dwa miesiące temu pokonali tutaj zespół z Krakowa. Dzisiaj obie drużyny spotykają się pod Wawelem - zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego starcia!