PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

2 1 połowa

Piast Gliwice

2

0 1 połowa

• Ostatni gwizdek sędziego i gwizdy poznańskich kibiców! Lech Poznań remisuje z Piastem Gliwice, chociaż do przerwy prowadził dwiema bramkami i przez ostatnie 25 minut grał w przewadze jednego zawodnika!

• Maciej Jankowski ruszył na bramkę Lecha! Na 25. metrze powstrzymał go Paulus Arajuuri. Kontra Lecha i dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego zablokowane - rzut rożny.

• Maciej Gajos uderzył z dystansu w sam środek bramki. Jakub Szmatuła broni na luzie.

• Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty.

Nikt nie sięgnął piłki w "szesnastce" gliwiczan po centrze Tomasza Kędziory. Lech od momentu gry w przewadze gra monotematycznie. Nie ma elementu zaskoczenia.

• Nicki Bille NIelsen wygrywa pojedynek o górną piłkę, ale nie miał z "czego" uderzyć. Jakub Szmatuła chwyta piłkę.

• 10 289 kibiców przybyło na INEA Stadion.

• Bardziej nie dało się zepsuć tej kontry! Tej "sztuki dokonał" Maciej Gajos po wzorowo wyprowadzonej akcji. Uderzył z pięciu metrów wysoko nad bramką gliwiczan.

• Jakub Szmatuła z trudem paruje strzał Dawida Kownackiego! Rzut rożny dla Lecha nie przynosi jednak zagrożenia.

• Spóźniony Paulus Arajuuri fauluje rozpędzonego Martina Bukatę. Sztab Piasta domagał się czerwonej kartki, ale sędzia sięgnął po żółtą. Fin nie zagra w kolejnym mecz (z Pogonią Szczecin)

• Atak Lecha powstrzymany przed polem karnym Piasta. Gliwiczanie umiejętnie bronią się.

• Za Sasa Zivca pojawia się Mateusz Mak.

• Darko Jevtić kończy występ w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Maciej Gajos.

• Atak Lecha prawą stroną. Dawid Kownacki, po centrze, czekał aż piłka wyjdzie poza linię końcową by gospodarze mieli rzut rożny, Tak też było, ale sędzia nakazał gościom wznowienie gry.

• Szymon Pawłowski strzela lewą nogą z 20 metrów wysoko nad bramką Jakuba Szmatuły. Wcześniej Martin Bukata ośmieszył Nicki Bille Nielsena, przepuszczając piłkę między nogami Duńczyka.

• Martin Nespor uderzył głową z pola karnego w sam środek bramki. Jasmin Burić chwyta piłkę.

• Tamas Kadar upomniany żółtą kartką za faul na Tomaszu Mokwie.

• Tomasz Mokwa uciekł Tamasowi Kadarowi i dośrodkował ciut za mocno w pole karne. Patrik Mraz nie zdążył do piłki.

• Maciej Jankowski zastępuje Josipa Barisicia.

• Hebert przypadkowo zderzył się z interweniującym Jakubem Szmatułą. Konieczna jest pomoc medyczna. Goście przez moment w "dziewiątkę".

• Nieudane, nieprzygotowane uderzenie Dawida Kownackiego zza pola karnego. Jakub Szmatuła wznawia grę od bramki.

• Czerwona kartka dla Kamila Vacka za faul na Dawidzie Kownackim!!! Sędzia trochę zbyt pochopnie pokazał ten kartonik, mimo że Czech sfaulował rywala od tyłu. Powinno być "żółtko".

• Dawid Kownacki zastępuje Łukasza Trałkę. Ofensywna zmiana w Lechu.

• Uros Korun strzela z dystansu z serii "kontry nie będzie." Bardzo niecelnie.

• Nicki Bille Nielsen w roli prawoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie adresowane do Szymona Pawłowskiego przeciął Hebert na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Rzut wolny dla Lecha. Zagranie na lewą stronę do Tamasa Kadara, ale ten źle dośrodkował w "szesnastkę". Kontra w postaci dalekiego podania, z pominięciem drugiej linii, do Martina Nespora, było bardzo niedokładne. Jasmin Burić przejmuje piłkę.

• Atak Lecha nie przynosi powodzenia. Po chwili było groźnie pod bramką gospodarzy, ale Patrikowi Mrazowi nie wyszło dośrodkowanie.

• Kamil Vacek ruszył środkiem boiska i zagrał przed pole karne do Martina Nespora na 20. metr. Ten podał w ok. lewego narożnika pola karnego do Patrika Mraza, który uderzeniem z "fałsza" pokonuje Jasmina Buricia! Kapitalny gol obrońcy Piasta!

• PATRIK MRAZ, CO ZA GOL!!!

• Darko Jevtić podaje prostopadle do rozpędzonego Nicki Bille Nielsena. Hebert w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę.

• A w Krakowie Cracovia prowadzą z Zagłębiem i spychają Lecha na czwarte miejsce, awansują na najniższy stopień podium.

• Kolejna składna akcja gości środkiem boiska. Łukaszowi Trałce odskoczyła piłka, do której doskoczył Kamil Vacek. Uderzył bez zastanowienia dwa metry obok bramki Lecha.

• Nicki Bille Nielsen wyskoczył najwyżej w "szesnastce" po centrze z rzutu wolnego. Duńczyk przedłużył dośrodkowanie na dalszy słupek, ale tam Marcin Kamiński nie zdołał zamknąć akcji.

• Tomasz Mokwa zdołał dośrodkować z prawej strony w pole karne Lecha. Jasmin Burić pewnym wyjściem na bliższy narożnika pola bramkowego uprzedził Josipa Barisicia.

• Tici-taca Piasta na połowie gospodarzy. Kamil Vacek urwał się rywalowi i uderzył niecelnie z 25 metrów.

• Kapitalne górne podanie Kamila Vacka w pole karne do wbiegającego Sasy Zivca, który mimo obrońcy Lecha na plecach zdołał uderzyć z woleja przed wychodzącym z bramki Jasminem Buriciem!!

• PIAST ŁAPIE KONTAKT, SASA ZIVEC!!!

• Darko Jevtić ruszył na bramkę Piasta! Za mocno wypuścił sobie piłkę co wykorzystał Uros Korun. Patrik Mraz pojawił się na lewej stronie, ale został powstrzymany.

• Nicki Bille Nielsen strzela lewą nogą, z pół obrotu, z 19 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Szymon Pawłowski na prawym skrzydle przegrał pojedynek z Radosławem Murawskim. Jakub Szmatuła z "piątki".

• Jasmin Burić piąstkuje po strzale Martina Bukaty z ponad 30 metrów. Poszła kontra Lecha, która została przerwana przed polem karnym gości.

• Piast zaczyna drugie trzy kwadranse.

• Goście są na murawie z Martinem Nesporem, który zmienia Bartosza Szeligę.

• Powracamy do Poznania na drugą połowę spotkania Lech - Piast. Do przerwy prowadzą gospodarze po golach Karola Linetty'ego i Nicki Bille Nielsena.

• Bartosz Frankowski nie doliczył nawet jednej minuty i kończy pierwszą połowę. Lech po golach Karola Linetty'ego i Nicki Bille Nielsena prowadzi przed własną publicznością z Piastem Gliwice.

• Prostopadłe podanie do Martina Bukaty pada łupem Marcina Kamińskiego. Gdyby nie on, to pomocnik Piasta miałby sytuację sam na sam z bramkarzem Lecha.

• Tomasz Mokwa faulowany na prawej stronie boiska. Piast jakby zamroczony rozgrywa piłkę. Paulus Arajuuri nie pierwszy raz przecina dośrodkowanie Patrika Mraza.

• Lech dąży do strzelenia trzeciej bramki! Nicki Bille Nielsen zastopowany przez obronę przed linia 16. metra.

• Darko Jevtić zagrał na 23. metr do Karola Linetty'ego, którego płaskie uderzenie sparował Jakub Szmatuła, ale wobec dobitki (wślizgiem) Nicki Bille Nielsena z kilku metrów był bezradny!

• GOL, NICKI BILLE NIELSEN!!!

• Uros Korun chybił o kilka metrów. Do bramki było ok. 27 metrów.

• Abdul Aziz Tetteh musiał ratować się faulem taktycznym na Sasy Zivcu. Żółta kartka.

• Kontra Lecha po stracie Martina Bukaty. Szymon Pawłowski zagrał w prawy narożnik pola karnego do Nicki Bille Nielsena, który huknął wysoko nad bramką.

• Bez zagrożenia pod bramką Jasmina Buricia. Gliwiczanie muszą znowu prowadzić atak pozycyjny.

• Płaskie wstrzelenie piłki przez Bartosza Szeligę w pole karne Lecha. Paulus Arajuuri wybija piłkę poza linię końcowa.

• Karol Linetty strzela w samo spojenie dalszego słupka z poprzeczką! Fantastyczne uderzenie z ok. lewego narożnika pola karnego! Niewiele brakowało do pięknej bramki reprezentanta Polski

• Tamas Kadar podłączył się lewą stroną do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, ale gospodarze maja aut na wysokości pola karnego.

• Niedokładne dośrodkowanie Darko Jevticia zapoczątkowało kontrę Piasta. Podanie z pominięciem drugiej linii do Bartosza Szeligi, który przegrał pojedynek z Paulusem Arajuurim.

• Josip Barisić kolejny raz górą w pojedynku z Josipem Barisiciem. Bośniacki bramkarz bez wysiłku chwyta piłkę po strzale z pola karnego.

• Pierwsze gwizdy na trybunach. Piast długo utrzymuje się przy piłce, co nie podoba się poznańskim kibicom.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Patrika Mraza. W polu karnym na chwilę przejął ją Tomasz Mokwa. Kontra Lecha przerwana przez Martina Bukatę.

• Gliwiczanie mają problem by oddalić grę od 20-25. metra od własnej bramki. Wysoki pressing Lecha uniemożliwia grę piłkarzom Ratoslava Latala.

• Jakub Szmatuła o ułamek sekundy szybciej dobiegł do piłki od Nicki Bille Nielsena we własnym polu karnym. Po chwili Duńczyk chciał ograć Urosa Koruna, ale ten nie dał się nabrać na prosty zwód.

• Sasa Zivecec uderzył z prawej strony pola karnego w stronę dalszego słupka. Za dużo siły, za mało podkręcenia piłki. Jasmin Burić z "piątki".

• Kolejna okazja gliwiczan. Strzał Martina Bukaty z linii 16. metra został zablokowany. Piłka trafiła na lewą stronę. Po centrze Paulus Arajuuri wybija piłkę na rzut rożny.

• To powinien być remis! Intuicyjna interwencja Jasmina Buricia i poprzeczka ratuje gospodarzy przed stratą gola! Główkował Josip Barisić po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym Nicki Bille Nielsen strzela głową z ok. 10 metrów nad spojeniem!

• Szymon Pawłowski zagrywa płasko, niemal z linii końcowej, w pole karne Piasta. Karol Linetty przegrał ten pojedynek. Udana asekuracja Szymona Pawłowskiego, który zyskał rzut rożny.

• Jasmin Burić na raty broni strzał Patrika Mraza.

• Od pierwszych minut bardzo aktywny jest Darko Jevtić, który atakuje raz prawą, raz lewą stroną. Dostał podanie od Nicki Bille Nielsena, ale lekko przestraszył się Patrika Mraza. Lech miał jednak rzut z autu, ale ostatecznie grę wznawia z "piątki" Jakub Szmatuła.

• Gliwiczanie próbują szybko wyrównać. Partik Mraz nie zdołał opanować piłki w polu karnym.

• Szymon Pawłowski popędził lewą stroną i zagrał do Darko Jevticia na 18. metr. Ten pod presją stracił piłkę na rzecz Radosława Murawskiego, ale ta znalazła się pod nogami Karola Linetty'ego. Precyzyjne uderzenie tuż przy słupku daje Lechowi prowadzenie!

• GOOL, KAROL LINETTY!!!

• Darko Jevtić szukał gry "na ścianę" z Nickim Bille Nielsenem przed "szesnastką" gości. Podanie zwrotne Duńczyka było niedokładne.

• Atak "Piastunek" lewą stroną nie przyniósł powodzenia, więc ciężar gry został przeniesiony na drugą flankę. Tamas Kadar przeciął jednak podanie adresowane do Josipa Barisicia. Jeszcze jedno zagranie - piłka pada łupem Jasmina Buricia.

• Darko Jevtić otrzymuje podanie na prawej stronie, kilkanaście metrów od pola karnego. Akcję "Kolejorza" przerywa gwizdek sędziego - Szwajcar był na spalonym.

• Gwizdek Bartosza Frankowskiego i gospodarze zaczynają ze środka!

• Losowanie stron. Radosław Murawski i Łukasz Trałka przy arbitrze głównym. Kapitan Piasta wylosował "połówkę", więc Lech zacznie mecz.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W wyjściowym składzie Lecha jest Szymon Pawłowski, który wraca do gry po kilkutygodniowej absencji. Ostatnio zagrał niespełna 20 minut w Warszawie z Legią.

• Z kolei Piast podchodziłby do tego spotkania w lepszej atmosferze, gdyby nie stracona bramka w 90. minucie w starciu z Cracovią na wagę remisu. Dzień wcześniej poznaniacy przegrali z Legią.

• Gospodarze, jeżeli chcą dalej myśleć o europejskich pucharach (a może i mistrzostwie) muszą dzisiaj wygrać. Nie powinni patrzeć w statystyki, bowiem w sezonie zasadniczym przegrali oba mecze z "Piastunkami". U siebie 0:1 i na wyjeździe 2:0.

• Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Vladimir Volkov, Maciej Gajos, Dariusz Dudka, Kebba Ceesay, Dawid Kownacki, Maciej Wilusz.

• Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov, Gerard Badia, Maciej Jankowski, Martin Nespor, Arturs Karasausks, Kornel Osyra, Mateusz Mak.

• Przed tym spotkaniem "Kolejorz" ma 22 punkty. W przypadku wygranej wskoczy na najniższy stopień podium. Jednak Gliwiczanie tanio skóry nie sprzedadzą - z 30 "oczkami" są na drugim miejscu i zamierzają gonić Legię Warszawa (33).

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO ze spotkania 32. kolejki Ekstraklasy. W grupie mistrzowskiej szósty w tabeli Lech Poznań podejmie wicelidera, Piasta Gliwice!