0 1 połowa

Korona Kielce

0

0 1 połowa

• Jeśli Śląsk pokona w ostatniej kolejce Górnik Łęczna, a Górnik Zabrze wygra z Termaliką, pozostanie w Ekstraklasie. Każdy inny scenariusz zakończy się katastrofą zespołu z Zabrza.Emocji w drugiej połowie było sporo. Górnikom zabrakło jednak szczęścia.Kibice tymczasem krzyczą w kierunku zawodników "W...dalać", co na pewno nie jest dla nich pozytywne. Dziękuję za uwagę i zapraszam na ostatnią kolejkę Ekstraklasy.

• KONIEC. GÓRNIK NIEMAL NA PEWNO W PRZYSZŁYM SEZONIE W 1. LIDZE.

• Danch faulowany przy linii bocznej, ostatnia szansa Górnika. Dośrodkowanie trafia w pole karne, Trela mija się z piłką, ale Oss nie był w stanie strzelić celnie głową.

• Oss dośrodkował w pole karne, ale Trela łapie piłkę. Po chwili upada, aby ukraść nieco czasu.

• Kwiek strzela w mur. Rzut rożny. Dośrodkowanie Gergela trafia na głowę jednego z zawodników, a po chwili w słupek! Co za końcówka!

• Kasprzik ponagla kolegów do ataku. Tymczasem Gergel faulowany na 18 metrze od bramki! Szansa dla Górnika. Sędzia dolicza 4 minuty!

• Kwiek dostał piłkę na skraju pola karnego, zdecydował się strzelić z woleja, ale wysoko nad bramką.

• Gergel zagrał w pole karne do Skrzypczaka, ale zrobił to zbyt niecelnie. Trela łapie w koszyczek.

• Jeśli obecne wyniki się utrzymają. Górnik niemal na pewno zagra w przyszłym sezonie w 1. lidze.

• Grzelak wchodzi za Cebulę.

• Kante pięknie się obrócił w środku pola i fantastycznie podał do Gergela. Ten wybiegł do piłki, ale Trela go uprzedził w porę.

• Trela powoli wstaje, gramy dalej.

• Rzut wolny około 30 metrów od bramki Korony. Danch wrzucił w pole karne, tam Oss zderzył się z Trelą. Chwila przerwy - obaj leżą na murawie.

• Cabrera wpadł w pole karne, chciał oddać strzał z kilku metrów, ale Szeweluchin przeszkodził mu w tym zamiarze. Po chwili Marković oddał strzał ze skraju pola karnego tuż nad spojeniem bramki.

• Kapitalna okazja zabrzan. Matuszek zabrał się prawą stroną, wrzucił na głowę Kante, a ten chybił tuż obok słupka z kilku metrów!

• Najpierw Kallaste wrzucił w młyn w pole karne Korony, tam zakotłowało się i Górnicy o mały włos nie wepchnęli piłki do bramki. Potem kontra Korony, która zakończyła się bardzo groźnym strzałem Cabrery na dalszy słupek, ale obok bramki.

• Zmiana w Górniku - za Stebleckiego wszedł Skrzypczak.

• Pawłowski zagrał do Cabrery z lewego skrzydła przed pole karne, ten uderzył, ale obok bramki.

• W Górniku tymczasem zmiana, Kurzawa zszedł, na boisku Kwiek.

• Górnik wyszedł z kontrą, Kurzawa zagrał do Kante, ale ten zamiast dośrodkować wręcz podał do Treli.

• Teraz to Korona napiera. Górnik próbuje grać z kontrataku.

• Cabrera wypuścił na prawej stronie Aankoura, ale jego dośrodkowanie przerwał Danch. Korona zaczyna z aut. Piłkę dostaje Jovanović, który uderza, ale blokuje go Kurzawa.

• Kallaste wypatrzył Gergela przed polem karnym. Podał mu po ziemi, po czym Słowak oddał strzał po ziemi, ale obok prawego słupka bramki Treli.

• Zmiana w Koronie. Pilipczuka zastąpił Marković.

• Kante przejął piłkę i minął dwóch rywali, po czym podał do Kurzawy. Ten dośrodkował na skraj pola karnego do Kallaste, który chciał uderzyć, ale został zablokowany. Po chwili wrzutkę Gergela w pole karne z rzutu rożnego przejął Oss i uderzył z ostrego kata, ale został zablokowany. Gospodarze w natarciu.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego pewnie łapie Kasprzik.

• Faul Ossa na Pawłowskim 40 metrów od bramki. Poszkodowany będzie wrzucał w pole karne.

• Gergel dostał wysokie podanie od Kasprzika, opanował i wyłożył piłkę do Stebleckiego. Ten uderzył z pierwszej piłki, ale został zablokowany.

• Tymczasem za Cerimagicia wejdzie Jose Kante.

• Kurzawa zagrał ładnie do Cerimagicia, ten spod końcowej wrzucił w pole karne, ale nikt nie przeciął jego podania.

• Kurzawa dośrodkował z lewego skrzydła do Gergela w pole karne, ten uderzył głową z kilku metrów ale nad bramką Treli.

• Kurzawa zagrał do Gergela na skrzydło, ten po ziemi podał w pole karne. Trela "wypluł" to dośrodkowanie przed siebie, ale na szczęście dla gości nie było w okolicy zawodnika gospodarzy.

• Po chwili Górnik miał niezłą sytuację - Cerimagić zagrał w pole karne na głowę Stebleckiego, ale strzał zawodnika gospodarzy ponad bramką.

• Górnik wyszedł z kontrą - Kurzawa zszedł do skrzydła i zagrał przed pole, ale za krótko, by któryś zawodnik Górnika przechwycił podanie.

• Szeweluchin fatalnie podał pod nogi Cabrery! Ten uderzył lobem z 30 metrów widząc wychodzącego Kasprzika i minimalnie się pomylił!

• Faul 30 metrów od bramki Korony na jednym z zawodników. Wrzutka Kurzawy trafia do obrońcy Korony, który... kopie sobie piłkę w twarz. Po chwili Danch przejmuje piłkę, ale zostaje zablokowany przy linii końcowej.

• Pawłowski minął Matuszka i wszedł bardzo niebezpiecznie w pole karne, po czym zagrał do Pilipczuka, ale zawodnika Korony uprzedził Danch.

• W przerwie zmiana - za Sekulskiego wszedł na boisko Airam Cabrera.

• Zaczynamy! Zawodnicy Górnika rozpoczynają druga połowę meczu z Koroną.

• Powoli zbliża się koniec przerwy - zawodnicy wracają na boisko, za chwile gospodarze rozpoczną druga połowę spotkania na stadionie przy Roosevelta.

• Póki co widowisko średnie - oba zespoły w niezbyt dużym stopniu zagrażały bramce rywala. Po Górniku na razie nie widać, że walczy o utrzymanie. Korona tymczasem powoli zaczyna traktować to spotkanie jak sparing, wychodząc z nielicznymi kontrami. Czy w drugiej połowie cokolwiek się zmieni?

• Koniec 1. połowy.

• Faul na Matuszku przy linii bocznej, kolejna szansa dla gospodarzy. Dośrodkowanie Kurzawy trafia na głowę Gergela, ten przedłużył piłkę, ale niecelnie i piłka łapie Trela.

• Sędzia dolicza 2 minuty do czasu gry.

• Oss zdecydował się na silne uderzenie, piłka minęła mur i około pół metra przeleciała nad bramką Treli.

• Faul na Gergelu 25 metrów od bramki Korony. Będzie okazja dla gospodarzy!

• Korona ruszyła z kontrą po tym, jak Górnik miał piłkę w jej polu karnym Sekulski zagrał długą piłkę w pole karne do Pilipczuka, ale czujny Kallaste przerwał wślizgiem groźną akcje.

• Groźna wrzutka Pawłowskiego. Kasprzik piąstkował, ale piłka została w polu karnym. Z opresji ratuje zabrzan Danch, który wybija piłkę z pola karnego.

• Kallaste ukarany kartonikiem za faul przy bocznej linii boiska.

• Ładna piłka za plecy obrońców do Gegela, ale Słowak na spalonym.

• Pawłowski wrzucił w pole karne, ale Danch wybił przed pole. Tam dopada do piłki Kurzawa, który miał okazję ruszyć z kontra, ale zagrał niecelnie. Po chwili Aankour rozszerza grę do skrzydła, ale Rymaniak nie opanował piłki na prawej stronie boiska.

• Matuszek faulował Pawłowskiego około 35 metrów od bramki. Do tego zarobił kartkę. Szansa dla Korony.

• Matuszek zagrał w stronę Gergela, ale Diaw czujnie wybił piłkę na aut. Górnicy od nowa musza kreować atak pozycyjny.

• Gergel ładnie wypuścił Cerimagicia prawą stroną. Po chwili zrobił to samo Dejmek, który zagrał do Aankoura. Ten zdecydował się na podanie do środka, ale żadne z jego partnerów go nie przechwycił.

• Pół godziny za nami - bez klarownych sytuacji, ale nie bez emocji. Sporo fauli. W powietrzu czuć atmosferę walki.

• Przerwa w grze - chwilowo na boisku jest opatrywany Przybylski po starciu z Aankourem.

• Faul w środku pola Dejmek zagrał wzdłuż linii bocznej do Pilipczuka, ale piłka wyszła na aut.

• Gergel wszedł w pole karne miedzy dwóch obrońców i upadł! Sędzia Raczkowski nie widział jednak faulu!

• Po chwili Cerimagić wpadł w pole karne, chciał zejść do lewej nogi, ale przy zwodzie poślizgnął się. Górnik powoli przejmuje kontrolę nad spotkaniem.

• Steblecki dostał piłkę od Kurzawy na skraj pola karnego, złożył się, przełożył na prawą nogę i oddał soczysty strzał. Piłka minimalnie ponad bramką.

• Gergel dostał piłkę przy końcowej linii, wrzucił, ale obrońcy wybili piłkę. Po chwili Korona rozpoczęła kombinacyjną akcję. Pawłowski podał przed pole karne do Aankoura, ale jego podanie w pole karne zupełnie niedokładne. Trafia w ręce Kasprzika.

• Cerimagić wrzucał piłkę z prawej strony w pole karne, czym wywołał zamieszanie. Z tego zamieszania wyszedł zwycięsko Gergel, który na 5. metrze oddał strzał, ale został zablokowany przez Dejmka. Po chwili kolejna wrzutka, po której Gergel upadł w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

• Goście dograli piłkę w pole karne, gdzie Pawłowski zszedł do środka i uderzył, ale za lekko, by wystraszyć Kasprzika.

• Ostre wejście Kurzawy w nogi Jovanovicia - kończy się reprymendą i rzutem wolnym z połowy boiska.

• Kallaste podał bardzo ładnie między obrońców Korony, ale za mocno, by Gergel mógł cokolwiek wskórać. Trela przechwycił piłkę.

• Dejmek podał z rzutu wolnego do Pilipczuka - zapowiadało się na groźną akcję, skończyło się stratą Ukraińca. W odpowiedzi Gergel ruszył prawą stroną z kontrą, ale wyszedł z piłką za linię.

• Górnicy biją głową w mur. Wymienili kilka podań na swojej połowie, potem próbowali zagrać szybciej, ale za dużo w tym niecelności i brak pomysłu.

• Górnik zaczął nerwowo, ale z biegiem czasu udaje się uspokoić grę. Póki co za dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, aby stworzyć sytuacje.

• Matuszek zgrał głową do Gergela, ten podał do Cerimagicia, ale Gabovs przerwał akcję. Aut dla Górnika na wysokości pola karnego. Kallaste wrzuca w pole karne, piłka trafia do Cerimagicia, który strzela, ale lekko i koło 2 metry od bramki.

• Akcja Górnika prawą stroną - Gergel wymienił podania z Matuszkiem, ale na tyle niecelnie, że Trela ma okazję zacząć od bramki.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego, chwilowe zamieszanie, ale piłka wybita z pola karnego. Tam trafia do Jovanovicia, który uderza z ponad 20 metrów, ale nad bramka.

• Oss fauluje Sekulskiego na skraju pola karnego. Szansa dla gości.

• Długa piłka za plecy Dancha, ale ten w porę zauważył groźne podanie i wycofał do Kasprzika głową. Po chwili Szeweluchin postanowił zrobić to samo, ale bardzo niecelnie.

• Pierwsza akcja gospodarzy - Matuszek wypuścił Cerimagicia prawą stroną, ale ten zablokowany przez Gabovsa. Po chwili wznowienie akcji z autu, ale ponownie przerwane przez obrońcę Korony.

• Pierwszy gwizdek sędziego Raczkowskiego - od środka zaczynają piłkarze z Kielc.

• Piłkarze wychodzą na boisko - Adam Danch i Radek Dejmek wyprowadzają, jako kapitanowie, swoje drużyny na murawę!

• Stadion powoli się zapełnia, Torcida już rozpoczęła głośny doping - Ekstraklasa dla Górnika ! - wykrzykuje wielotysięczna rzesza ludzi.

• Obie drużyny spotkały się w ostatniej kolejce sezony zasadniczego - wówczas Korona pokonała u siebie Górnik 2:1.

• Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę i udały się do szatni. Za nieco ponad 10 minut startujemy z relacją z wydarzeń boiskowych.

• Poza dzisiejszym spotkaniem o 20:30 swoje mecze rozegrają także Górnik Łęczna, który podejmie Podbeskidzie, Jagiellonia, do której wybrali się zawodnicy Termaliki i Wisła Kraków - drużyna Dariusza Wdowczyka zagra w meczu przyjaźni ze Śląskiem Wrocław.

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Paweł Raczkowski z Warszawy. Sędzia ten miał już ostatnio okazję sędziować mecz Górnika Zabrze z... Górnikiem Łęczna, zakończony remisem 0:0.

• Jaka jest sytuacja obu drużyn w tabeli? Górnik ma na koncie 21 punktów i jest przedostatni, co skutkuje wciąż spadkiem z Ekstraklasy. Korona tymczasem ma 26 punktów, czyli zajmuje 11 pozycję. Od Górnika odróżnia ją fakt, iż utrzymanie mają pewne.

• Na boisku tymczasem pojawili się także piłkarze gospodarzy witani aplauzem publiczności.

• Goście już na boisku - piłkarze Marcina Brosza rozgrzewają się. Trybuny powoli się wypełniają. Mówi się, że dziś na Roosevelta ma pojawić się 15, a może nawet 17 tysięcy kibiców. Wraz z upływem czasu przekonamy się, czy to tylko mrzonka, czy rzeczywistość.

• A to na dowód, że w Zabrzu dziś w jest w istocie piękna pogoda:

• W Koronie zawieszony za kartki jest Sylwestrzak. W jego miejsce wejdzie Gabovs. Z kolei w Górniku pauzuje Kopacz, a jego miejsce zajął Szeweluchin.

• Rezerwowi Korony Kielce: Małkowski, Marković, Cebula, Sierpina, Zając, Cabrera, Przybyła

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Przyrowski, Magiera, Vidanov, Kwiek, Janota, Kante, Skrzypczak

• Zaskoczeni? W "11" Korony zabraknie Cabrery i Cebuli, którzy wydawali się zawodnikami kluczowymi do tej pory. Jan Żurek z kolei zrezygnował z Kante - miejsce w ataku zajmie Gergel, z za jego plecami operował będzie rezerwowy do tej pory Steblecki.

• Znamy już składy obu drużyn - za chwilę pojawią się u boku wyjściowe jedenastki Górników i krwisto - złocistych.

• Przy okazji chciałbym pozdrowić meteorologów, którzy zapowiadali na Górnym Śląsku burze - miejmy nadzieję, że burze zobaczymy na boisku, bo póki co zachodzące słońce pięknie rozświetla majestatyczny, choć jeszcze niepełny, stadion w Zabrzu. A na niebie niemal bezchmurnie.

• Kilkadziesiąt minut temu w Zabrzu spadł deszcz, ale już po chwili wyszło słońce. Tutaj w Zabrzu oczekuje się deszczu, ale raczej nie jako zjawiska pogodowego, lecz deszczu punktów, który sprawi, że 14-krotni mistrzowie utrzymają się w Ekstraklasie. Stawka tego spotkania jest zatem ogromna, wobec tego czekamy na nie z ogromną ciekawością.

• Witam serdecznie z Zabrza! Już za nieco ponad godzinę na murawę Areny Zabrze wybiegną zawodnicy Górnika i Korony, aby stoczyć bój o 3 punkty. Dla zawodników z Zabrza mają one podwójne znaczenie - gospodarze zawalczą dziś o zwycięstwo, które pomoże im utrzymać się jeszcze w Ekstraklasie. Goście przyjechali naładowani pozytywną energią po 11 meczach bez porażki i pewni utrzymania w piłkarskiej elicie. Dla obu drużyn to będzie trudne spotkanie. Kto wytrzyma ciśnienie i stawkę, o jaką przyjdzie się mierzyć (w szczególności zabrzanom) i jaki padnie dziś wynik? Zapraszamy Was na relację z tego spotkania, którą poprowadzi Rafał Strzelec.