PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

0 1 połowa

Legia Warszawa

0

0 1 połowa

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych, które już niebawem na Gol24.pl. Dobranoc!

• W końcówce jeszcze bliski był Guilherme, ale ostatecznie mecz kończy się bezbramkowym remisem, i sensacyjnie to Legia powinna być z tego rezultatu zadowolona. Ruch pokazał się w drugiej połowie z lepszej strony i to on bardziej zasłużył dziś na trzy punkty.

• Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu przy Cichej.

• Do drugiej połowy doliczone trzy minuty, tymczasem Michał Efir zastępuje Mariusza Stępińskiego.

• Do wejścia na murawę szykuje się Michał Efir.

• Niezwykle ważne wyjście z bramki Matusa Putnockiego, który przytomnie skracając kąt Prijoviciowi zakończył akcję Legii!

• Łukasz Broź ratuje swój zespół przed utratą gola, wybijając piłkę daleko od bramki, na drugim metrze ustawiony był już Stępiński.

• Głupia strata Łukasza Brozia, który w niegroźnej sytuacji pozwolił futbolówce opuścić boisko. Wciąż to Ruch atakuje groźniej.

• Guilherme odczuł skutki starcia z Łukaszem Hanzelem, ale Brazylijczyk wraca do gry.

• Druga zmiana w Legii - Łukasz Broź zastępuje Bartosza Bereszyńskiego.

• Michał Kucharczyk w walce o piłkę w polu karnym fauluje Łukasza Surmę w szesnastce Ruchu.

• Arkadiusz Malarz piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego poza pole karne, a następnie broni petardę Tomasza Podgórskiego spoza pola karnego!

• Łukasz Moneta przegrywa pojedynek sam na sam z Arkadiuszem Malarzem! Ofiarna interwencja bramkarza Legii, cudowne podanie Patryka Lipskiego.

• Ruch Chorzów coraz odważniej poczyna sobie w polu karnym Legii - czeka nas niezwykle emocjonująca końcówka!

• Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Legii piłka trafia do Martina Konczkowskiego, który z ostrego kąta posyła piłkę zbyt wysoko.

• Najlepsza okazja Legii, po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka Kasper Hamalainen powinien trafić do bramki, ale uderza wysoko ponad poprzeczką! To powinien być gol!

• Legia odpowiada - rzut rożny dla gości.

• Co za okazja dla Ruchu! Mariusz Stępiński dostaje piłkę dwa metry od bramki, po czym przenosi ją nad poprzeczką! Stuprocentowa okazja!

• Wykonanie stałego fragmentu gry dalekie od ideału, trafia tylko w mur.

• Mariusz Stępiński faulowany przez Bartosza Bereszyńskiego z boku pola karnego, groźny rzut wolny dla gospodarzy.

• Nie wiadomo, co chciał zrobić Adam Hlousek, ale jego... strzał z 40 metrów mija w znacznej odległości bramkę.

• Niesygnalizowany strzał z narożnika pola karnego oddał Aleksandar Prijović, takie uderzenie nie wystarczy, aby pokonać Matusa Putnockiego.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości - szansę od trenera otrzymuje Kasper Hamalainen, zmienił bezproduktywnego Michaiła Aleksandrowa.

• Łukasz Surma przejął piłkę w okolicach pola karnego Legii i zdecydował się na bardzo mocny strzał sprzed pola karnego, który szybuje wysoko nad poprzeczką.

• Prosta strata Michaiła Aleksandrowa na lewej stronie - to nie jest dobry mecz w wykonaniu Bułgara.

• Legia miała szansę w końcu wyjść z własnej połowy, warszawianie po rykoszecie od jednego z obrońców wywalczyli rzut rożny, który zmarnowali słabej jakości dośrodkowaniem.

• I tym razem doświadczony golkiper wraca do gry.

• Po zderzeniu z Jakubem Rzeźniczakiem kolejny raz opatrywany Arkadiusz Malarz.

• Ruch wszedł w drugą połowę najlepiej, jak można to sobie wyobrazić - chorzowianie niespodziewanie przeprowadzają szturm na bramkę Legii!

• Świetnie prezentuje się Mariusz Stępiński! Najlepszy strzelec Ruchu z dziecinną łatwością przepchnął Artura Jędrzejczyka, nie zdołał jednak oddać strzału, zakończył swoją akcję niecelnym odegraniem w pole karne.

• UDERZA STĘPIŃSKI, ALE JAKA INTERWENCJA MALARZA! Były zawodnik Wisły Kraków strzela z przewrotki po wrzutce w pole karne, wyśmienicie broni Arkadiusz Malarz!

• Groźny strzał oddaje Mariusz Stępiński, po wydawało się niegroźnym rzucie wolnym przy linii środkowej napastnik Ruchu główkuje tuż obok słupka.

• Zaczynamy drugą połowę zawodów przy Cichej, przy piłce Legia Warszawa!

• Już za moment wznawiamy spotkanie w Chorzowie.

• Legia dominuje, stwarza sobie kolejne sytuacje, ale musi uważać na groźne kontry chorzowian. Najlepsza okazja do zdobycia bramki należała do Aleksandara Prijovicia, który z najbliższej odległości trafił w bramkarza. Mecz może się podobać, czekamy na drugą połowę!

• Sędzia Sebastian Krasny kończy pierwszą połowę, która kończy się bezbramkowym remisem.

• Ariel Borysiuk jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie kontry przeciwnika.

• Pierwsze 45 minut przedłużone o dodatkowe 120 sekund.

• Dłuższa akcja Niebieskich zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem Michała Koja spod linii bocznej.

• Tragiczne, by nie powiedzieć fatalne wykonanie stałego fragmentu gry przez Michała Kucharczyka. Piłka szybująca z dużą rotacją nie trafiła nawet w okolice legionistów.

• Rzut rożny dla Legii po zablokowanym dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego.

• Legia dominowała przez niemal całą pierwszą połowę, ale teraz to Ruch atakuje częściej.

• Arkadiusz Malarz był opatrywany przez dłuższy czas, ale wrócił już do gry.

• Ważna interwencja Arkadiusza Malarza! Piłka po prostopadłym podaniu trafia do Łukasza Monety, który instynktownie płasko zagrywa ją w pole karne. Tam pierwszy przy niej znalazł się bramkarz Legii, który jest teraz opatrywany przez lekarzy, ucierpiały jego dłonie.

• Guilherme tym razem nie popisał się, podając piłkę do Adama Hlouska zdecydowanie zbyt mocno. Od bramki gospodarze.

• Akcję Ruchu przez prawą stronę poprowadzić chciał Tomasz Podgórski, ale błyskawicznie stracił posiadanie piłki na rzecz obrony Legii.

• Wyborne prostopadłe podanie Guilherme do Aleksandara Prijovicia, Serb postanowił zacentrować piłkę na głowę Nemanji Nikolicia, ale ubiegł go bramkarz.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu trafia do Rafała Grodzickiego, który powstrzymał rozpędzającego się Michała Kucharczyka.

• Wreszcie odpowiedź chorzowian, Patryk Lipski wykonywał rzut wolny na połowie Legii nieopodal linii środkowej, zagranie do Mariusza Stępińskiego wybite przez Jakuba Rzeźniczaka.

• Ależ blisko Legia! Piłka trafia do Nikolicia, Węgier zagrywa wymarzoną piłkę tuż pod bramkę do Prijovicia, ten z bliska trafia w Putnockiego, dobitkę przestrzelił Aleksandrow!

• Tym razem crossowe podanie udało się Borysiukowi - przytomnie uruchomił Prijovicia, który chciał dośrodkować w pole karne do Nemanji Nikolicia. Przed napastnikiem wyrósł Rafał Grodzicki, zgrywając piłkę klatką do bramkarza.

• Michał Koj próbując wybić piłkę przy linii końcowej nastrzelił Michaiła Aleksandrowa i grę wznowi golkiper Ruchu.

• Po wrzucie z autu Ruchu i zamieszaniu przed szesnastką Legii bardzo niecelnie z dystansu uderza Mateusz Cichocki.

• Kibice przy Cichej oburzeni decyzją sędziego - Michaił Aleksandrow kolejny raz faulowany przez wracającego zawodnika Ruchu.

• Rafał Grodzicki wybija piłkę poza linię boczną - Niebiescy mają spore problemy z wyjściem spod pressingu Legii.

• Na murawie z bólu zwija się Łukasz Hanzel. Sędzia puszcza grę, a po chwili przerywa ją po faulu na Aleksandrowie.

• Całkiem niezły przerzut Ariela Borysiuka na prawe skrzydło do Bartosza Bereszyńskiego, prawy obrońca nie zdołał opanować piłki, zabrakło mu bardzo niewiele.

• Piłka po niemałym zamieszaniu i ponownym dośrodkowaniu trafia w rękawica Matusa Putnockiego.

• Pierwszy rzut rożny dla warszawian po ładnej próbie przelobowania bramkarza przez Aleksandara Prijovicia.

• Pierwszy strzał na bramkę oddaje Łukasz Hanzel, uderzenie sprzed pola karnego było za mało precyzyjnie, Arkadiusz Malarz nie musiał nawet interweniować.

• Niezwykle wysoki pressing Legii omal nie zakończył się bramką, bowiem jeden z zawodników Ruchu podał piłkę pod nogi Nemanji Nikolicia, który zamiast zabrać się z nią w stronę bramki uciekł... w bok.

• Dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego w pole karne gospodarzy zatrzymało się na pierwszym obrońcy Niebieskich.

• Artur Jędrzejczyk zbyt mocno wystawił futbolówkę Michaiłowi Aleksandrowowi, którego skutecznie powstrzymał Rafał Grodzicki.

• Pierwsza akcja Legii, Aleksandar Prijović chciał zgrać piłkę w polu karnym do Guilherme klatką piersiową, ale jego podanie przejął Łukasz Hanzel.

• Rafał Grodzicki nie zdołał uderzyć skierowanej do niego piłki, przejął ją Michał Kucharczyk.

• Po dośrodkowaniu Monety Adam Hlousek wybija piłkę poza linię końcową, pierwszy rzut rożny dla chorzowian.

• Mocne podanie do Łukasza Monety z połowy boiska nie dociera do adresata, od bramki grę wznowi Arkadiusz Malarz.

• Mecz zaczęty przez Sebastiana Krasnego, przy piłce Ruch Chorzów!

• Piłkarze już na murawie, mecz rozpocznie Ruch Chorzów!

• Komplet kibiców przy Cichej czeka już na wyjście zawodników na murawę.

• Mecz zaczyna się już za kilka minut - kto dziś wygra?

• Legia Warszawa przewodzi tabeli grupy A Ekstraklasy, natomiast Ruch Chorzów zamyka ją, zajmując ósme miejsce. Legioniści po podziale mają 33 punkty, chorzowianie natomiast 20.

• Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią starcia przy Cichej, którą przeczytać można w tym miejscu.

• Zakończyły się dwa poprzednie dzisiejsze mecze Ekstraklasy. Cracovia pokonała na własnym terenie Zagłębie Lubin 1:0, a Lech Poznań zremisował przy Bułgarskiej z Piastem 2:2, mimo prowadzenia 2:0 do przerwy. Ten ostatni rezultat jest świetną wiadomością dla Legii, która może dziś odskoczyć Piastowi na aż 5 punktów.

• Co ciekawe, rolę defensywnego pomocnika w dzisiejszym meczu pełnić będzie... Guilherme.

• Obie drużyny zagrają dziś w formacji 4-2-3-1. W roli środkowego napastnika wystąpią tradycyjnie Mariusz Stępiński oraz Nemanja Nikolić.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Tomasz Brzyski, Ondrej Duda, Kasper Hamalainen, Michał Kopczyński i Michał Masłowski.

• Rezerwowi Ruchu Chorzów: Wojciech Skaba, Marek Szyndrowski, Artur Lenartowski, Maciej Iwański, Marek Zieńczuk, Michał Efir i Łukasz Siedlik.

• Czas już przedstawić rezerwowych obu zespołów.

• W składzie gości na to spotkanie zabrakło między innymi Ondreja Dudy, Igora Lewczuka i Michała Pazdana. W drużynie niebieskich brakuje choćby Kamila Mazka i Marka Zieńczuka.

• Witam serdecznie, już tylko nieco ponad godzina pozostała do meczu Ruch Chorzów - Legia Warszawa. Relację minuta po minucie prowadzić będzie dla Państwa Piotr Bernaciak.