Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 2 Śląsk Wrocław

0 1 połowa

Śląsk Wrocław

2

1 1 połowa

• O zwycięstwie w takich meczach czasem decydują pojedynczy piłkarze. Dla Śląska takim zawodnikiem był dzisiaj Ryota Morioka. W pierwszej połowie strzał Japończyka celnie dobił Bence Mervó, a w drugiej sam dobił gospodarzy. Podbeskidziu nie pomógł dziś nawet kontaktowy gol z rzutu karnego - drużyna Roberta Podolińskiego przegrywa trzeci mecz w strefie spadkowej. Dziękujemy za sledzenie naszej relacji, do zobaczenia na GOL24.pl!

• Koniec meczu! Podbeskidzie złapało kontakt dzięki bramce Mójty z rzutu karnego, ale przegrywa ze Śląskiem 1:2!

• Mecz potrwa jeszcze dwie minuty.

• Ostatnia zmiana u gości, z boiska zszedł Robert Pich, za niego Kamil Dankowski.

• Solowa akcja Picha, Słowak stracił piłkę, chwilę później Gosztonyi strzelił obok bramki.

• Na murawie zwija się Morioka, sfaulowany przez Antona Slobodę (Podbeskidzie). Kolejną żółtą kartkę wyciąga arbiter tego spotkania, a Śląsk ma dogodny rzut wolny.

• Śląsk rusza z kontrą, przerwaną przez Marka Sokołowskiego (Podbeskidzie). Żółta kartka dla kapitana "Górali".

• Na murawie leży Damian Chmiel, a sędzia używa gwizdka - gospodarze mają niebezpieczny rzut wolny z narożnika boiska.

• Druga zmiana w Śląsku to Andras Gosztonyi za Petera Grajciara.

• Hateley próbował dośrodkować na głowę któregoś z kolegów, ale piłki sięgnął piłkarz w białej koszulce. Kolčák wybija na rzut rożny.

• Alarm w polu karmym Śląska, wrocławianie już prawie całą jedenastką bronią się na własnej połowie.

• Prawie wyrównanie! Z rzutu rożnego jak zwykle dośrodkowywał Mójta, do piłki wyskoczył Baranowski i strzelił nad poprzeczką!

• Paweł Tarnowski (Podbeskidzie) opuszcza boisko, błyskawicznie zastępuje go Damian Chmiel. Wkraczamy w ostatni kwadrans spotkania w Bielsku-Białej.

• Śląsk nadal jest pod bramką Zubasa, przed momentem czysty wślizg Baranowskiego uratował gospodarzy od straty kolejnego gola.

• Piłkarze Śląska długo wymieniają piłkę pod polem karnym rywali, aż w końcu Morioka za darmo oddaje ją Tarnowskiemu.

• Tomasz Hołota (Śląsk) nastąpił na Kolčáka i sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Do piłki podchodzi Mójta i pewnie strzela w środek bramki! Podbeskidzie 1:2 Śląsk!

• Rzut karny dla Podbeskidzia po faulu Pawelca na Tarnowskim!

• Kolejna udana kombinacyjna akcja Śląska zmarnowana przez Hateleya, który spudłował z dystansu.

• Na boisku pojawił się Anton Sloboda, zmienił na nim Mateusza Możdzenia (Podbeskidzie).

• Hołota strącił piłkę głową w kierunku bramki, do tego uderzenia wyszedł Zubas.

• Pich prawie wpadł pod samą bramkę z piłką przy nodze, w ostatniej chwili przed strzałem powstrzymał go Sokołowski. Bezdyskusyjna przewaga Śląska może lada moment skończyć się trzecim golem.

• Kolejny rzut rożny w wykonaniu Hateleya minął wszystkich zawodników w polu karnym i wyszedł na aut. Podbeskidzie wygląda na kompletnie zdominowane przez zawodników Mariusza Rumaka.

• Znowu Mervó! Wrzutkę Hateleya odbił jeszcze Mójta, ale Węgier sięgnał ją głową i strzelił w Zubasa.

• Hateley wrzucał mocno i niecelnie, bo piłka trafiła w ręce Zubasa. Litwin znowu nie miał nic do powiedzenia przy bramce Śląska.

• Pod bramką rywali znalazł się Dwali - źle podał, ale wywalczył korner dla Śląska.

• Teraz Hateley nie podawał, tylko strzelił z ostrego kąta - Zubas odbija piłkę nogą!

• Gwizdy kibiców po prostym błędzie Mójty, Śląsk ma rzut rożny.

• Szybka reakcja Podolińskiego, Słowak za Słowaka - schodzi Samuel Štefánik (Podbeskidzie), za niego Robert Demjan.

• Tym razem to Morioka trafia do siatki! Japończyk zrobił dwa duże susy przed polem karnym i mocno strzelił przy słupku bramki Podbeskidzia! Co za mecz, co za bramka tego zawodnika!

• GOOOL! 2:0 dla Śląska! Ryota Morioka! Ale gol!

• Hateley podszedł pod samą linię końcową, żeby odegrać do Mervo - Węgier zamiast strzelić gola, odbił piłkę od obrońców, a potem od samego siebie.

• Po rajdzie Szczepaniaka piłkę próbował przejąć Kato, ale to, co z nią zrobił, trudno nawet nazwać strzałem.

• Pod bramką gospodarzy znowu groźny Mervó, tym razem miękki lob nad Zubasem wylądował na górnej siatce.

• Zaczynamy drugą połowę! Śląsk prowadzi z Podbeskidziem, czy to będzie trzecia porażka "Górali" w trzecim meczu w grupie spadkowej?

• Wszystko jasne - na drugą połowę nie wyszedł ukarany żółtą kartką Paweł Zieliński (Śląsk), zastąpi go Lasza Dwali.

• Sędzia wzywa piłkarzy obu zespołów na boisko, zaraz wracamy do gry. Na boisku intensywnie rozgrzewa się Lasza Dwali, jaką roszadę szykuje Mariusz Rumak?

• Można powiedzieć, że Śląsk zdobył prowadzenie na boisku Podbeskidzia za pomocą własnej broni gospodarzy. Jeden z mocnych wrzutów Hateleya z autu skończyła się wolejem Morioki i celną dobitką Mervó. Po wyrównanej pierwszej połowie lepszy Mariusz Rumak i jego piłkarze - Podbeskidzie przegrywa 0:1.

• Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy, tymczasem Celeban mocno strzela nad bramką.

• Błyskawiczna kontra Śląska, strzela Hateley... kolejna dobra interwencja Zubasa, który wcześniej był bezradny przy golu Węgra Mervó.

• Štefánik kropnął w światło bramki, jednak prosto w ręce Abramowicza.

• W pole karne mocno dośrodkowywał Szczepaniak, na drodze piłki stanął Pawelec i wybił ją na rzut rożny.

• Krótka przerwa w grze po tym, jak Kato i Deja zderzyli się głowami próbując powstrzymać Hateleya przed przyjęciem piłki.

• Sokołowski nawet nie próbował dośrodkować, tylko oddał mocny strzał z ostrego kąta. Piłka poszybowała daleko od bramki Śląska.

• Abramowicz bez problemu złapał dośrodkowanie Mójty z rzutu rożnego.

• Na spalonym przyłapany Štefánik. Podbeskidzie rusza do odrabiania strat.

• To było kwestią czasu, zanim kolejny zabójczy wrzut z autu Hateleya osiągnie swój rezultat. Najpierw z woleja strzelał Morioka, to uderzenie jeszcze sparował Zubas, jednak Mervó dobił je do pustej bramki. Śląsk prowadzi w Bielsku-Białej!

• GOOOL! Śląsk prowadzi 1:0! Bence Mervó!

• Kolejny groźny wyrzut Hateleya spada na nogę Morioki, wolej wylądował w rękawicach Zubasa.

• Gorąco pod bramką Podbeskidzia. Dośrodkowanie Grajciara wybite przez obronę, Śląsk już konstruuje nowy atak na połowie rywali.

• Strzał Kato z kilkunastu metrów odbił się rykoszetem, ale Abramowicz był na posterunku i złapał piłkę.

• Kolejny efektowny rajd Morioki, przerywa go dopiero ofiarna interwencja Sokołowskiego. Kapitan Podbeskidzia jest wściekły na kolegów z obrony, którzy pozwalają dziś piłkarzowi Śląska na wiele.

• Pawelec zapaśniczym chwytem przewrócił na murawę Sokołowskiego, sędzia puszcza skargi kapitana Podbeskidzia mimo uszu.

• Groźny zryw Podbeskidzia, w swoim stylu z dystansu uderza Możdżeń, piłka po głowie wrocławskiej obrony wychodzi na korner, wyłapany przez Abramowicza.

• Paradę wślizgów, odbiorów i strat przerywa Morioka. Japończyk rozegrał akcję w duecie z Pichem i strzelił obok słupka!

• Zubas raz, Zubas dwa! Blisko bramki był Morioka, jednak to Litwin fantastycznie spisał się w odstępie kilku sekund.

• Zastępujący dzisiaj Dwalego Kokoszka w pojedynkę radzi sobie z groźnym kontratakiem Podbeskidzia.

• Na połowie Podbeskidzia szarżował Pich, Sokołowski musiał ratować się wybiciem na aut.

• Zaraz po tej wrzutce Baranowski za wysoko podniósł nogę i sędzia podyktował rzut wolny. Chwila oddechu dla broniącego się Śląska.

• Po kornerze główkował Sokołowski, we wszystko wmieszała się jeszcze obrona z Wrocławia i to gospodarze mają kolejny rzut rożny.

• Płaski strzał Możdżenia wybija obrona Śląska, będzie korner dla gospodarzy. Podbeskidzie od początku w natarciu.

• Paweł Zieliński (Śląsk) wyciął Koheiego Kato tuż przed polem karnym i obejrzał za to żółtą kartkę.

• Deja podkręcił piłkę obok słupka, lecz wcześniej faulowany był Zieliński.

• Pierwszy groźny strzał w tym meczu - sprzed pola karnego oddał go Mateusz Możdzeń, ale znacznie się pomylił.

• Koronkowa akcja Podbeskidzia kończy się dopiero na Tarnowskim, który źle zagrywa wzdłuż bramki.

• Po długim wrzucie z autu podanie tyłem do bramki próbował przedłużyć Mervó, od bramki zacznie Zubas.

• Sędzia rozpoczyna mecz w Bielsku-Białej! Podbeskidzie zagra dziś na biało-niebiesko, Śląsk w odrobinę ciemniejszym odcieniu zieleni niż murawa na stadionie "Górali". Zaczynają goście.

• Połowa stadionu Podbeskidzia wciąż nieotwarta i pusta, za to ta otwarta zajęta przez kilka tysięcy widzów. Obie jedenastki właśnie wychodzą na murawę wyprowadzani przez arbitra.

• Na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem sędziego Bartosza Frankowskiego zapraszamy do przeczytania naszej przedmeczowej zapowiedzi.

• Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Podbeskidzie do końca walczyło o pierwszą ósemkę i wypadło z niej dopiero w ostatniej chwili. To wymagający przeciwnik – to słowa szkoleniowca Śląska, Mariusza Rumaka.

• Podoliński nie może skorzystać dzisiaj z Olega Wierietiły i Jozefa Piačka. Obaj piłkarze Podbeskidzia borykają się z drobnymi urazami.

• Wrażenia artystyczne schodzą całkiem na drugi plan. W sobotę chciałbym zobaczyć zwycięskie Podbeskidzie. Musimy być bardzo zdeterminowani i agresywni - mówi Robert Podoliński, trener "Górali".

• Co innego Mariusz Rumak i jego Śląsk. Wrocławianie mimo czerwonej kartki utrzymali wynik 1:1 z Koroną Kielce, zaś w ostatniej kolejce pokonali u siebie Jagiellonię 3:1.

• Jak wspomnieliśmy, dobra passa Podbeskidzia skończyła się w momencie, w którym w ligowej tabeli nastąpił podział na grupy. Od tego czasu Robert Podoliński i jego piłkarze przegrali po 0:1 z Termalicą oraz Górnikiem Zabrze.

• A teraz rezerwowi Podbeskidzia: Wojciech Kaczmarek, Adam Pazio, Bartosz Jaroch, Anton Sloboda, Dariusz Kołodziej, Damian Chmiel, Robert Demjan.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, na ławce rezerwowych Śląska zasiądą dzisiaj: Mariusz Pawełek, Kamil Dankowski, Marcel Gecov, Łasza Dwali, Kamil Biliński, Andras Gosztonyi, Jacek Kiełb.

• Podbeskidzie było małym zwycięzcą samej końcówki rundy zasadniczej wygrywając dwa mecze z rzędu, ale to Śląsk przeniósł dobrą dyspozycję już na spotkania w grupie spadkowej Ekstraklasy. Po jednym remisie i jednej wygranej Mariusz Rumak przyjeżdża do Bielska-Białej, gdzie na jego piłkarzy czeka zespół, który przegrał oba mecze po podziale punktów. Zapraszamy na relację LIVE ze starcia Podbeskidzia ze Śląskiem!