PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

3

1 1 połowa

• Koniec meczu. Piast wygrywa i nadal walczy o Mistrzostwo Polski!

• Arbiter doliczył 3 minuty

• Akcję popchnęło podanie Nespora w pole karne. Czech lobem posłał piłkę z linii pola karnego na lewo, do czającego się tam Szeligi. Ten zmylił rywali i efektownie posłał piłkę do siatki

• Bartosz Szeliga dostał podanie od Martina Nespora i GOL! Piast prawdzi już 3:0

• Ruch bynajmniej sie nie poddaje. Teraz szczęscia szukał Bargiel. Posłał jednak piłkę ponad bramką

• Ostatnia zmiana tego spotkania. Na murawie pojawił sie Gerard Badia, który zastąpił Sasę Zivca.

• Nespor dostał piłkę na wolne pole, po czym wyszedł na sytuację sam na sam ze Skabą. Płaskim strzałem, pewnie umieścił futbolówkę w siatce

• GOL! Martin Nespor na 2:0

• Sporo zamieszania pod bramką Szmatuły. W końcu uderzał Moneta. Niecelnie

• Lewa strona Ruchu wciąż tworzy zagrożenie. Szyndrowski dobrze rozumie sie z Monetą. Tym razem zaowocowało to podaniem pod bramkę Szmatuły. Fajna interwencja Bukaty

• Ostatnia zmiana wśród podopiecznych Waldemara Fornalika. Artur Lenartowski za Łukasza Surmę

• Szeliga z daleka. Mocno, acz niecelnie

• Surma wyminął kilku rywali w środku boiska, by w końcu skierować piłkę do Monety. Ten jednak za mocno dośrodkowywał w pole karne.

• Do piłki nadlatującej w pole karne Piasta nie doszedł Moneta. Uprzedził go Mokwa.

• Żółtą kartką ukarany Paweł Moskwik

• Środkiem przebił się Lipski. Pod polem karnym skierował piłkę na lewo do Monety. Ten uderzył lekko, po ziemi. Spokojnie Szmatuła

• Mokwa dośrodkowywał w pole karne. Tym razem zbyt mocno.

• Ruch nieśmiało próbował dostać sie w pole karne Piasta. Nie tym razem

• Zmiana w zespole Ruchu. Przemysław Bargiel za Tomasza Podgórskiego

• Po długiej wymianie podań Piastunek na połowie Ruchu, Szeliga dał się złapać na pozycji spalonej

• Po słabszym wejsciu w drugą część gry, teraz Piast radzi sobie coraz lepiej. Częściej bywaja w polu karnym Skaby. Na razie jednak nie przenosi się to na strzały.

• Po podaniu Moskwika, piłkę głowa odbił Nespor. Wysoko i do nikogo.

• Piast po dłuższej przerwie znalazł się poluu karnym Ruchu. Trochę chaosu, żadnych strzałów

• Druga zmiana w zespole gości. Bartosz Szeliga zastąpił strzelca bramki, Josipa Barisicia.

• Kolejna świetna interwencja Szmatuły. Wybił strzał Monety. Urodziny 1994 roku pomocnik posłał piłkę tuż pod poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony główkował Nespor. Nad bramką

• Czas na zmianę w zespole Piasta. Igor Sapała za Radosława Murawskiego

• Po podaniu Monety, głową uderzał Surma. Niecelnie

• Nespor próbował wejść w pole karne. Nieskutecznie

• Ruch wciąz w natarciu. To chorzowianie lepiej wyszli na drugą połowę spotkania. Jak na razie ich wysiłki spoczywają jednak na niczym

• Rzut rożny dla Ruchu. Szmatuła spokojnie wybił piłkę z własnego pola karnego

• Szybki powrót Heberta uprzedził akcję Stępińskiego.

• Zaczynamy drugą część gry!

• W przerwie premierowa zmiana w zespole Ruchu. Michał Efir zastapił Mariusza Stępińskiego.

• Koniec pierwszej połowy

• Fantastyczna interwencja Szmatuły uratowała Piasta przed stratą gola. Wybronił strzał z najbliższej odległości

• Arbiter główny doliczył 2 minuty do pierwszej połowy

• Rzut wolny Piastunek nie przyniósł strzału na bramkę

• Fantastyczna sytuacja Nespora. Czech odebrał piłkę w polu karnym Ruchu i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skaba. Górą golkiper gospodarzy

• Moneta otrzymał ładne podanie na lewe skrzydło. Nie dał jednak rady Mokwie

• Fantastyczne dośrodkowanie Podgórskiego w pole karne. Do piłki pędzili Stępiński z Lipskim. Piłkę odebrał ten drugi, lecz trafił we własnego napastnika.

• Surma posłał piłkę w pole karne Poasta, lecz stamtąd wybił ją Mokwa

• Bardzo ładna akcja Piasta zakończona trafieniem Josipa Barisicia. Gliwiczanie wykorzystali bład Wojciecha Skaby, który zbyt pochopnie opuścił własna bramkę. Chorwat wykorzystał podanie MArtina Nespora

• GOL! Josip Barisić daje Piastowi prowadzenie!

• Rzut wolny dla Piasta Gliwice. Do piłki podszedł Zivec i posłał ją prosto w pole karne, gdzie już czekali na nią rywale.

• Moskwik popędził prawym skrzydłem.Kontrolowany przez Konczkowskiego nie zdołał nic zrobić.

• Szyndrowski z bardzo daleka. Mocno, celnie, ale wciąż za mało żeby zaskoczyć dzisiaj Szmatułę

• Zivec podał do Moskwika, a ten dośrodkowywał w pole karne. Do piłki nie zdołał dojść Nespor

• Skaba wybił piłkę z własnego pola karnego, zanim cokolwiek zdążyło się tam zadziać.

• Po podaniu Lipskiego z daleka Moneta. Obok bramki.

• Murawski dośrodkowywał w pole karne. Za mocno

• Ruch powoli, acz stopniowo dostał się pod pole karne. Z dystansu uderzał Stępiński. Prosto w ręce Szmatuły.

• Piłka spędziła kilka minut w środku boiska. Żadna z drużyn nie stwarza większego zagrożenia.

• Ruch bardzo nieśmiało, lecz do przodu. Szmatuła bez problemu wyłapał piłkę z okolic linii pola karnego.

• Nespor dobrze odebrał piłkę w polu karnym i głową skierować ją prosto do Zivieca. Ten uderzył. Dobrze Skaba!

• Stały fragment gry nie przyniósł jednak zagrożenia.

• Gospodarze popędzili lewym skrzydłem i wywalczyli sobie kolejny korner

• Ponownie skutecznie interweniował Skaba. Najwyżej wyskoczył do piłki i wyłapał ją przed wszystkimi innymi kłębiącymi się w polu karnym, zawodnikami.

• Od środka zaczął Ruch!

• Kapitanowie, Rafał Grodzicki oraz Radosław Murawski przywytali się z arbitrami oraz wylosowali już strony.

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Od rozpoczęcia dzielą nas chwile.

• Rozgrzewki już zakończone. Piłkarze spędzają ostatnie chwile w szatniach. Trybuny wciąż jednak zapełnione sa jedynie w małym stopniu.