Podbeskidzie Bielsko-Biała 3 - 4 Wisła Kraków

2 1 połowa

Wisła Kraków

4

1 1 połowa

• Godne pożegnanie "Górali" z ekstraklasą? Chyba trzeba to tak ująć, bo sam fakt podjęcia tak zażartej walki z Wisłą przynosi gospodarzom chlubę. "Biała Gwiazda" mimo błędów w obronie sama strzeliła cztery bramki i zakończyła sezon zwycięstwem. Do następnego sezonu! Do zobaczenia na GOL24.pl!

• Koniec kanonady w Bielsku-Białej! Wisła wygrywa 4:3 i tym samym zostaje najlepszą drużyną grupy spadkowej!

• W Bielsku-Białej pogramy jeszcze co najmniej trzy minuty.

• Jedna z ostatnich szans Podbeskidzia na wyrównanie, Demjan uderza w boczną siatkę!

• Anton Sloboda (Podbeskidzie) schodzi z boiska, za niego na ostatnie minuty Dariusz Kołodziej.

• Najpierw Stefanik, potem Demjan! Dwie świetne akcje Podbeskidzia mogły się skończyć wyrównującym golem!

• Pograli Słoweńcy - Jović do Popovicia i z powrotem, ale obrońca strzela wysoko nad poprzeczką.

• Wślizg Głowackiego ratuje "Białą Gwiazdę" w trudnej sytuacji, korner dla Podbeskidzia nawet nie kończy się na bramkę.

• Zmarnowany kontratak Wisły, wszystko przez niecelne dogranie Jovicia wzdłuż bramki.

• Wyrazy wsparcia od kibiców Podbeskidzia dla Emilijusa Zubasa. No cóż, gdyby nie błędy bramkarza w przegranym meczu w Białymstoku, może "Górale" walczyliby dzisiaj o utrzymanie...

• Żółta kartka dla Antona Slobody (Podbeskidzie).

• Kolejna zmiana w Wiśle, koniec meczu dla Pawła Brożka, strzelca pierwszej bramki. Za niego Denis Popovič.

• Świetne wyłożenie piłki do Sokołowskiego, ale kapitan "Górali" fatalnie pudłuje zamiast strzelić pod poprzeczkę! Nie ma wyrównania!

• Bramka na wagę wyjazdu do Francji? Strzał sprzed pola karnego Mączyńskiego grzęźnie w bramce "Górali", a reprezentant Polski pokazuje napis na ochraniaczu do kamery! Chcielibyśmy wiedzieć, co tam jest napisane... Asysta Rafała Wolskiego.

• TO... JEST... NIEMOŻLIWE. GOOOOOOLLLL!!! 4:3 DLA WISŁY!!! KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI!!!

• Wisła cieszyła się z prowadzenia bardzo krótko, słowacka akcja Podbeskidzia na wagę wyrównania! Głowacki był bezradny, gdy Demjan zagrywał do Štefánika, który z bliska wbił piłkę do bramki.

• NIESAMOWITE!!! ZNOWU REMIS!! SAMUEL STEFANIK NA 3:3!!!

• W natarciu znowu Wisła, tym razem wrzutka Jovicia trafia w ręce Zubasa.

• Co za precyzyjne dogranie Boguskiego do Czecha, który ze stoickim spokojem wykańcza akcję Wisły i zdobywa dla niej prowadzenie! "Biała Gwiazda" znowu na czele grupy spadkowej!

• GOOLLL!!! WISŁA PROWADZI W BIELSKU-BIAŁEJ!! ZDENEK ONDRASEK NA 3:2!

• Pierwsza zmiana w szeregach "Górali", z boiska schodzi Adam Deja, zmienia go Damian Chmiel.

• Bolesny uraz Piačka, który dostał piłką w twarz po mocnym strzale Mączyńskiego. Słowak już pozbierał się z murawy i kontynuuje grę.

• Drugą połowę lepiej zaczyna Wisła, która strzela wyrównującego gola! Podanie Wolskiego umożliwiło Boguskiemu strzał z ostrego kąta, piłka wpadła do siatki tuż przy długim słupku bramki Zubasa! I znowu remis!

• GOL!!! I ZNOWU MAMY REMIS!!! RAFAŁ BOGUSKI TRAFIA DLA WISŁY!!! 2:2!!!

• Kontratak Wisły w trójkę zepsuty przez złe podanie Boguskiego pod bramkę.

• Zaczynamy drugie 45 minut meczu w Bielsku-Białej! Przypomnijmy, że zdegradowane już Podbeskidzie prowadzi z walczącą o pierwsze miejsce w grupie spadkowej Wisłą 2:1!

• ...na drugą połowę nie wybiegł także Krzysztof Drzazga (Wisła) - zmieni go Rafał Boguski.

• Wisła zacznie drugą połowę z dwiema zmianami w składzie. W szatni został Piotr Żemło, na boisko wejdzie Krzysztof Mączyński...

• Sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy meczu w Bielsku-Białej. Na razie zdegradowane Podbeskidzie prowadzi z Wisłą Kraków 2:1!

• Ondrášek próbował przedryblować kilku rywali w polu karnym, na koniec uderzył prosto w obrońcę Podbeskidzia.

• Głowacki blisko... samobójczego gola po ekwilibrystycznej interwencji w polu karnym. Mamy kolejny korner dla Podbeskidzia, fatalnie pomylił się Kolčák.

• Żemło zbija dośrodkowanie w pole karne Wisły i będzie rzut rożny dla "Górali".

• Teraz z kontratakiem wyszła Wisła. W pole karne wrzucał Małecki, Drzazga musiał zejść do parteru, żeby sięgnąć piłki i spudłował.

• Teraz w pole karne gości wpadł Deja i uderzył obok prawego słupka bramki!

• Na prawej flance dał się ograć Jović, ale Štefánik nie sięgnął zbyt mocnego dośrodkowania.

• Złe podanie Wolskiego pada łupem Jarocha, kontra Podbeskidzia kończy się na niecelnej centrze Mójty.

• Nie mogli tak zagrać w Łęcznej?! Świetne podanie Mójty do Štefánika pozwoliło mu posłać piłkę idealnie między nogami Miśkiewicza i strzelić gola.

• IIII GOOOOOLLL!!! 2:1 DLA PODBESKIDZIA! Bramkę strzela Štefánik!

• Żółtą kartkę, pierwszą w dzisiejszym meczu, obejrzał Rafał Wolski (Wisła).

• Chwile grozy w Wiśle, za nogę złapał się Paweł Brożek i utykając schodzi z boiska. Będzie zmiana?

• A Podbeskidzie swoje! Pod bramkę Wisły ruszył Sokołowski i oddał mocne uderzenie, piłka po nogach wiślaków prześlizgnęła się niedaleko od słupka!

• Błyskawiczna riposta Wisły! Piłkę dorzucał Jović, zaś pod bramką zupełnie niekryty był Brożek i bez problemu pokonał golkipera Podbeskidzia. Wyrównanie!

• GOOOL!!! I WYRÓWNANIE! PAWEŁ BROŻEK GŁOWĄ NA 1:1!

• Będzie honorowe pożegnanie Podbeskidzia? Fatalny błąd Żemły wykorzystał Kato, który oddał płaski strzał na bramkę Miśkiewicza. Bramkarz "Białej Gwiazdy" wypuścił piłkę przed siebie, a do bramki wbił ją Demjan!

• GOOOL! ROBERT DEMJAN! 1:0 DLA PODBESKIDZIA!

• Kato ciągnięty za koszulkę przez Pietrzaka, gwizdek sędziego milczy. To pozwoliło wiślakom na kontrę, Drzazga powstrzymany przez Zubasa.

• A teraz poprzeczka! Celne dogranie z rzutu rożnego kończy się uderzeniem Kolčáka w poprzeczkę!

• "Górale" wciąż bardziej niebezpieczni od wiślaków! Teraz obok słupka strzelił Štefánik!

• Piłkarze Wisły nie mogą wyjśc z własnej połowy i rozgrywają piłkę z Miśkiewiczem.

• Małecki w tańcu pod bramką Podbeskidzia, dośrodkowanie zablokowane przez Jarocha.

• Zaczynamy ostatni mecz sezonu z udziałem Podbeskidzia i Wisły! Od środka rozpoczyna "Biała Gwiazda", wspierana dzisiaj przez pół tysiąca kibiców z Krakowa.

• Ostatni mecz "Górali" w ekstraklasie przyciągnął liczną publiczność, ale najbardziej zagorzali kibice nie szczędzą piłkarzom głośnej krytyki za spadek z ligi.

• Przez murawę w kierunku ławek już przechodzą rezerwowi, za moment na murawie pojawią się główni aktorzy tego widowiska - jedenastki Podbeskidzia i Wisły.

• Dzisiejszy mecz sędziuje Marek Opaliński z Legnicy, dla którego to absolutny debiut w ekstraklasie w roli głównego arbitra.

• A teraz gospodarze, czyli żegnające się z ekstraklasą Podbeskidzie: Kaczmarek, Nowak, Baranowski, Kowalski, Chmiel, Kołodziej, Możdżeń.

• Czas na ławki rezerwowych obu drużyn. Na pierwszy ogień Wisła: Zając, Boguski, Popovič, Cywka, Mączyński, Bartosz, Kujawa.

• Na dzisiejszy mecz wyprzedano wszystkie bilety. Czy kibice zapełnią trybuny i godnie pożegnają Podbeskidzie w ostatnim meczu przed spadkiem z ligi?

• Wisła po remisie ze Śląskiem wciąż jest w grze o pierwsze miejsce w grupie spadkowej. Po podziale na grupy "Biała Gwiazda" przegrała tylko raz, resztę meczów wygrywając albo remisując.

• O Podbeskidziu powiedziano już chyba wszystko, a raczej sami piłkarze Roberta Podolińskiego zgotowali sobie ten los. Ani jednego zwycięstwa w rundzie finałowej, aż w końcu porażka 1:5 z Górnikiem Łęczna i spadek z ligi.

• Sobota pożegnań - tak zatytułowaliśmy naszą zapowiedź dzisiejszego meczu w Bielsku-Białej. Nie dosyć, że żegnamy dzisiaj zdegradowane Podbeskidzie, to jeszcze ostatni mecz w barwach Wisły może zagrać Rafał Wolski. Pierwszy gwizdek ostatniego (na razie) meczu "Górali" w ekstraklasie już o godzinie 15.30. Zapraszamy na relację NA ŻYWO!