Medale Agnieszki Rutkowskiej w Gorzowie Wielkopolskim

Krzysztof Głowinkowski
Agnieszka Rutkowska ze swoim trenerem Dariuszem Grondziewskim.
Agnieszka Rutkowska ze swoim trenerem Dariuszem Grondziewskim. Skalar Słupsk
Agnieszka Rutkowska, pływaczka Skalara Słupsk wywalczyła srebrny medal w Gorzowie Wielkopolskim w mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich.

Startowała na dystansie 50 m stylem klasycznym. Do finału dostała się z drugim czasem. W finale miała 32'67 s i to dało wicemistrzostwo kraju. Jeszcze lepiej poszło na 200 m klasycznym, słupszczanka zdobyła złoto z wynikiem 2'29'86 min. To jest nowy rekord okręgu oraz aktualnie czwarty wyniki w Europie wśród 15-latek. Trenerem Agnieszki jest Dariusz Grondziewski.

Równolegle w Olsztynie odbywają się mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich. Startuje w nich również zawodniczka Skalara Martyna Kowalewska. Ze startu na start poprawia swoje rekordy życiowe. W kolekcji ma już dwa finały B na 200 m i 50m stylem grzbietowym, gdzie w tym pierwszym zajęła IV miejsce z czasem 2'25'80, a w drugim II miejsce z czasem 31'81. Na codzień Martynę trenuje jej tata Maciej Kowalewski.

Agnieszka Rutkowska trzecia w Poznaniu (wideo)