Medale dla lekkoatletów z regionu słupskiego

Redakcja
Marcelina Witek rzuciła oszczep na odległość 45 metrów i 96 centymetrów
Już trzy medale wywalczyli lekkoatleci z regionu słupskiego w trakcie finałów XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Płocku.

Dwa złota są dziełem zawodników SKLA Słupsk. Marcelina Witek rzuciła oszczep na odległość 45 metrów i 96 centymetrów. To dało jej złoto. Z drugiego złotego medalu cieszy się Damian Motyliński.

Skoczek wzwyż SKLA Słupsk w finale płockich zmagań wygrał osiągając rezultat 201 cm. Jego rywale odpadli na wysokości 198 cm.

Srebrny medal w ośmioboju wywalczył zawodnik Jantara Ustka Mateusz Łunkiewicz. Jego wynik to 5406 pkt, to tylko o 18 punktów mniej od zwycięzcy Kacpra Chłonda (MKS MOS Wrocław).