Medale lekkoatletów ze Słupska w Słubicach [ZDJĘCIA]

Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk zajęła trzecie miejsce w Polsce.

W Słubicach (województwo lubuskie) przeprowadzono Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe U-18 i U-20. Bardzo dobrze spisała się ekipa Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk, która zdobyła 10 medali. Dwa krążki trafiły do Borzytuchomia za sprawą Roksany Piechowskiej (Talex Borysław). Srebrny medal zdobyła słupszczanka Aleksandra Mioskowska z Feniksa. Lekkoatleci i lekkoatletki z naszego regionu startują coraz częściej w różnych imprezach i poprawiają swoje rekordy, zajmują czołowe miejsca i zdobywają medale.

Że tak jest niech świadczą tegoroczne Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe U-18 i U-20, które odbyły się w Słubicach. Słoneczna pogoda, świetna organizacja sprzyjały osiąganiu bardzo dobrych wyników przez niektórych uczestników. Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk wywalczyła 10 medali (5 złotych, 2 srebrne, 3 brązowe). Złoto zdobyli: w skoku wzwyż U-18 - Hanna Grabowska - 175 cm (rekord życiowy) i Kewin Małek - 196 cm (r. ż), w skoku wzwyż U-20 - Adrianna Litwin - 173 cm (r. ż.), sztafeta I 4x100 m U-18 (Szymon Depta, Jan Gostomczyk, Oliwier Kołodziejski, Marek Zakrzewski) - 42,59 s (to najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej), sztafeta 4x400 m U-18 (Kamil Kuczerowski, Kacper Kasprzyk, Szymon Depta, Oliwier Kołodziejski) - 3.28,45 min (ten rezultat plasuje słupską sztafetę na trzecim miejscu w kraju).

Srebro wywalczyli: w skoku wzwyż U20 Jakub Nielub - 208 cm (r. ż.), na 200 m U-18 Marek Zakrzewski - 21,97 s (r. ż.). Brąz przypadł: Piotrowi Michalakowi na 100 m U-20 - 10,81 s i Katarzynie Nowakowskiej na 1500 m U-20 - 4.45,78 min, Julii Stępień w trójskoku U-18 - 10.62 m. Czołowe miejsca ze słupszczan zajęli: 4. M. Zakrzewski na 100 m - 10,89 s (r. ż), O. Kołodziejski na 400 m - 50,67 s (r. ż.), K. Nowakowska na 800 m - 2.15,91 min (r. ż.); 5. sztafeta II 4x100 m (Jan Osiński, Kacper Kozaczuk, Jakub Kozaczuk, Kacper Gzylewski) - 45,17 s (rekord sezonu); 6. Daria Książek w U-18 na 800 m - 2.16,74 min (r. ż.) i na 1500 m - 4.49,45 min, 7. J. Gostomczyk na 400 m - 51,50 s (r. ż.); 8. Sz. Depta na 200 m - 22,85 s (r. ż.). Roksana Piechowska (Talex Borysław Borzytuchom) ma powody do radości ze swoich występów w stawce U-18, bo wybiegała dwa medale. Złoto wywalczyła w biegu na 800 m - 2.12,64 min.

Srebro zdobyła w biegu na 1500 m z przeszkodami - 5.13.30 min (r. ż.). Aleksandra Mioskowska (Fenix Słupsk) cieszyła się ze srebrnego krążka, który wywalczyła w pchnięciu kulą (3 kg) w gronie U-18. Jej wynik wyniósł 12.48 m. Anna Frieske (Wiking Rychnowy) rywalizowała w biegach w stawce U-20. Na 400 m była szósta - 59,09 s, a na 800 m uplasowała się na dziewiątej pozycji - 2.20,86 min. Lokaty przedstawicieli Jantara Ustka: Modest Rękawek (U-20) był piąty na 400 m przez płotki - 57,47 s (r. ż.) i ósmy na 400 m - 50,86 s, Oskar Nowak (U-20) zajął ósmą lokatę na 110 m przez płotki - 18,93 s, w rzucie oszczepem w gronie U-18 Michał Gnaciński wywalczył siódme miejsce - 47.87 m, a Piotr Kulpiński był ósmy - 47.01 m. W mistrzostwach udział wzięło prawie 750 zawodników i zawodniczek ze 116 klubów, które reprezentowały 13 województw. Ogromny sukces zanotowała AML Słupsk, która w klasyfikacji medalowej (5-2-3) i punktowej (106 oczek) uplasowała się na trzecim miejscu. Klasyfikację medalową klubów wygrała Stal LA Ostrów Wielkopolski 12 medali (7-3-2) przed WLKS Wrocław 7 medali (6-0-1). Klasyfikację wojewódzką wygrało wielkopolskie 49 medali (16-13- 20) przed pomorskim 24 medale (10-9-5).