Medale w mistrzostwach Polski. Sukces zawodniczek z regionu

Agnieszka Rutkowska (po prawej)
Trzy medale zdobyły zawodniczki z naszego regionu w Olsztynie, gdzie odbyły się zimowe mistrzostwa Polski seniorów w pływaniu.

Świetnie spisała się Weronika Hallmann z Jedynki- Soleksu Lębork. Najpierw wywalczyła srebrny medal w  wyścigu finałowym, na dystansie 50 m stylem klasycznym. Zajęła drugie miejsce z nowym rekordem życiowym 0.31,15 sek. To nie był koniec jej passy.  Godzinę potem lęborczanka znalazła się na trzecim miejscu  na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Ponownie  ustanowiła kolejny rekord życiowy z czasem 2.28,43 sek. Oba rezultaty są nowymi rekordami okręgu pomorskiego.

Brązowy medal zdobyła w mistrzostwach Agnieszka Rutkowska, pływaczka TP Skalara Słupsk. Zdobyła go na 400 metrów stylem zmiennym. Osiągnęła bardzo dobry rezultat:  4.48,07 min. To ogromne sukcesy obu zawodniczek.