Medale w Toruniu w mistrzostwach województwa

Halowe mistrzostwa województwa w dwóch kategoriach wiekowych odbyły się w Toruniu. Startowali w nich lekkoatletyczni reprezentanci naszego regionu, którzy udanie rozpoczęli 2021 rok, bo od zdobyczy medalowych. W toruńskim obiekcie zaszaleli przedstawiciele Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk, którzy zainkasowali 16 medali (9 złotych, 3 srebrne , 4 brązowe).

Niektórzy z nich poprawili swoje rekordy życiowe. Brawo za te wyczyny! Oto złoty dorobek słupszczan - U-18: Marek Zakrzewski na 60 m (7,01 s - rekord życiowy) i na 200 m (22,39 s - r.ż.), Daria Książek na 1000 m (3.03,72 s - r.ż.), Hanna Grabowska w skoku wzwyż (177 cm - r.ż.- minimum na tegoroczne ME U-18 wynosi 176 cm - wynik musi być ustanowiony na stadionie), Kewin Małek w skoku wzwyż (195 cm - r.ż.), Julia Stępień w trójskoku (10.54 m - r.ż.); U 20: Piotr Michalak na 60 m (6,98 s - trzeba odnotować powrót tego biegacza do rywalizacji po przerwie spowodowanej kontuzją), Adrianna Litwin w skoku wzwyż (160 cm), Jakub Nielub w skoku wzwyż (205 cm - r.ż.). Srebrne medale zdobyli - U-18: Hanna Cibińska w kuli (9.09 m), Kacper Strzałka na 60 m przez płotki (9,27 s); U-20: Jan Hołowienko na 1500 m (4.26,55 min).

Brązowe krążki wywalczyli - U-18: Jan Gostomczyk na 300 m (36,55 s - r.ż.); U-20: Katarzyna Nowakowska na 1500 m (4.53,00 min), Tomasz Rokuszewski na 1500 m (4.56,17 min), Patrycja Halecka w kuli 4 kg (9.81 m). Podkreślić trzeba udane występy innych słupskich zawodników i zawodniczek, którzy nie zdobyli medali, ale odnotowali nowe rekordy życiowe. W tej grupie znaleźli się z U-16: Jakub Wilczewski w skoku wzwyż (185 cm); z U-18: Oliwier Kołodziejski na 60 m (7,31 s), Antoni Borecki na 1000 m (2.54,65 min). Reprezentanci Taleksu Borysław Borzytuchom zakończyli zmagania z czterema medalami (2 złote, 2 srebrne). Ozłoceni zostali: Jakub Harasiuk w skoku w dal (5.96 m) i Roksana Piechowska w biegu na 2000 m (6.53,71 min) - oboje w U-18. Srebro zdobyli: Regina Piechowska w biegu na 1500 m (4.49,00 min) i Dawid Janta w biegu na 2000 m (5.43,08 min).

Jantar Ustka może pochwalić się dwoma medalami. Srebro przypadło Michałowi Orzechowskiemu na 60 m przez płotki (9,44 s) w stawce U-20. Brąz zdobyła Patrycja Kozina w biegu na 600 m (1.46,20 min) w U-18. W Toruniu odbyła się rywalizacja kobiet na 2000 m. Bieg wygrała Klaudia Kazimierska (Vectra Włocławek) - 5.52,26 min (to czwarty wynik w świecie). Druga była Beata Topka (Talex Borysław) - 5.52,39 min (piąty rezultat na światowej liście rankingowej). Brawo!