Medale zawodników Skalara

Michał Grzecza podczas zawodów w Gdyni zdobył srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym Skalar
Jedenaście medali zdobyli słupscy pływacy podczas zawodów w Gdyni.

Pływacy słupskiego Skalara sezon rozpoczęli zawodami w Gdyni.

Na pływalni Marynarki Wojennej spotkało się ponad 500 zawodników i zawodniczek z 25 klubów.Zawody jak zawsze stały na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym.

W klasyfikacji generalnej słupski Skalar zajął VI miejsce z dorobkiem 11 medali (5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe).

Medale zdobywali: Dawid Plaga - 3. miejsce na 50 m stylem grzbietowym, Wiktoria Palicka - pierwsza (50 m grzb.), Kacper Maksajda - pierwszy (50 styl motylkowy), Filip Konkel - drugi (50 grzb.), Michał Grzecza - drugi (100 mot.), Agnieszka Rutkowska - dwukrotnie pierwsza (200 styl dowolny i 200 styl zmienny), Martyna Kowalewska - druga (100 grzb.), Amelia Drużba - pierwsza (100 dow.), Kaja Szeremeta - druga (100 dow.), Marcin Łabik - drugi (100 dow.).

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Agnieszka Rutkowska ze słupskiego Skalara.

- To, co nas najbardziej cieszy, to fakt, że nasi sportowcy zrobili duży progres. Zanotowaliśmy średnio aż 112% poprawy. Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników - powiedział trener Skalara Dariusz Grondziewski.