Medalowe zdobycze królowej sportu

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Medalowe perełki naszej lekkiej atletyki. Młodzież i ich szkoleniowcy mają powody do satysfakcji po łódzkich sukcesach. Od lewej: Klaudia Maruszewska, Henryk Michalski, Patryk Błaszczyk, Paulina Przybyszewska, Lucyna Kuklińska-Nurkowska, Adrian Walczyński, Mirosław Witek. Ze zbioru Jantara Ustka
Pięć medali zdobyli nasi przedstawiciele królowej sportu podczas zmagań w XIX OOM w Łodzi.

Niedawny uczestnik mistrzostw świata juniorów młodszych w Doniecku - Adrian Walczyński, który wymieniany był w gronie faworytów do miejsca na podium w pchnięciu kulą, nie zawiódł oczekiwań w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Zawodnik Słupskiego Klubu Lekkiej Atletyki wywalczył drugie miejsce. Najlepszy wynik Walczyńskiego w konkursie to 19,47 m. Trenerem srebrnego medalisty jest Mirosław Witek. Miejsca pozostałych kulomiotów ze Słupska: 7. Piotr Sadowski - 16,51 m, 8. Patryk Konofał - 16,12 m.

Walczyński potwierdził dobrą formę w rzucie dyskiem. W tej konkurencji wywalczył brązowy medal. Jego najlepszy wynik wyniósł 52,29 m.

- Adrian Walczyński był w rewelacyjnej formie. W kuli przekroczył barierę dziewię­tnastu metrów. Miał trzy tak dalekie pchnięcia. Zwycięzca Konrad Bukowiecki był jednak poza zasięgiem dla mojego podopiecznego. Jego medal w dysku to niespodzianka - oce­nił Mirosław Witek, trener SKLA.
W rzucie oszczepem dziew­cząt brązowy medal zdobyła ustczanka Klaudia Maruszewska (Jantar). Jej najlepszy rezultat to 45,52 m. Szkoleniowcem brązowej medalistki jest Henryk Michalski. Oszczepniczka Kinga Marciszewicz (SKLA) była piąta - 44,35 m. Kolejna słupszczanka, Hanna Ka-
miń­ska (SKLA), zajęła siódme miejsce z wynikiem 42,26 m. W stawce chłopców osz­czepnik ze Słupska Szymon Wróbel (SKLA) zajął piętnaste miej­sce - 50,63 m.

Patryk Błaszczyk w biegu na 2000 m z przeszkodami wywalczył srebro. Do tego wyczynu wystarczył mu czas 5.58,89 min. - Patryk długo prowadził bieg. Upał dał mu się we znaki i został wyprzedzony na finiszu przez Mateusza Kaczmarka - tak skomentował srebrny występ Błaszczyka szkoleniowiec Henryk Michalski.

Paulina Przybyszewska (Jantar) zdobyła brązowy medal w biegu na 2000 m z przeszkodami. Na mecie ustczance zmierzono czas 7.24,42 min. Trenerką brązo­wej medalistki jest Lucyna Kuklińska-Nurkowska. Mar­cin Mencfel (Jantar) był dziewiąty w skoku w dal - 6,36 m. Lepiej powiodło się usteckiemu lekkoatlecie w biegu na 110 m przez płotki i był blisko medalu. Ostatecznie na mecie zameldował się jako czwarty z czasem 14,22 s. Patryk Nurkowski (Jantar) był szósty w biegu na 400 m
- 49,79 s. Jedenaste miejsce w sztafecie 4x400 m chłop­ców zajął Jantar (Marcin Dys, P. Błaszczyk, M. Mencfel, P. Nurkowski) - 3.32,21 min.

- Występy zawodników Jantara uważam za bardzo udane. Paulina Przybyszew­ska, Marcin Mencfel i Patryk Nurkowski pobili rekordy życiowe, awansując znacznie w rankingach w swoich konkurencjach. Patryk Błaszczyk (uczestnik mistrzostw świata juniorów młodszych w Doniecku) i Klaudia Matuszewska (uczestniczka olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Utrechcie) też zdołali mimo braków treningowych, związanych z pobytem na tych światowych imprezach, zdobyć medale. Jako klub zajęliśmy dziewiętnaste miejsce w Polsce, a to ekstraklasa lekkoatletyczna. Pozostawiliśmy za sobą wiele dużych ponad stutysięcznych miast. Swój cel osiągnęliśmy dzięki wsparciu burmistrza Ustki Jana Olecha, Urzędowi Miasta Ustka, spółkom miejskim, Urzędowi Gminy Ustka z wójt Anną Sobczuk-Jodłowską.

Także Starostwo Powiatowe w Słupsku i starosta Sławomir Ziemianowicz, firma Morpol Ustka Poland oraz prezes klubu Bogumiła Lenard dołożyli wszelkich starań - stwierdził Henryk Michalski, twórca sukcesów usteckiej lekkiej atletyki, wiceprezes Jantara.

Z Taleksu Borysław Borzytuchom w biegu na 2000 m z przeszkodami Dominik Serafinowski był czternasty - 6.29,94 min. W stawce dziewcząt Patrycja Treder nie zdołała ukończyć biegu na 2000 m z przeszkodami.

Ewelina Gostomczyk (Wiking Rychnowy) była dziewiąta w biegu na 1500 m
- 4.46,80 min.
Lokaty przedstawicieli Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego: 12. Mateusz Obec­ny na 800 m - 1.57,15 min, 18. Bart­łomiej Krotla na 3000 m
- 10.10,80 min.
Miejsca naszych klubów w klasyfikacji drużynowej (sklasyfikowano 226 klubów): 19. Jantar Ustka - 36 punktów, 23. SKLA Słupsk - 33 punkty, 145. Talex Borysław Borzytuchom - 6 punktów, 172. CMKL Człuchów - 5 punk­tów, 176. Wiking Rychnowy