Medalowy weekend judoków Gryfa (zdjęcia)

Judocy słupskiego Gryfa - 3 w miniony weekend dominowali na matach Pomorza od Szczecina po Gdynię zdobywając w sumie aż 16 medali i po raz kolejny potwierdzili swoje nieprzeciętne umiejętności. Archiwum Gryfa-3 Słupsk
Judocy słupskiego Gryfa-3 w miniony weekend dominowali na matach Pomorza od Szczecina po Gdynię zdobywając w sumie aż 16 medali i po raz kolejny potwierdzili swoje nieprzeciętne umiejętności.
Judo. Sukcesy zawodników Gryfa na Pomorzu

W XV Międzynarodowym Turnieju Judo z okazji Święta Niepodległości w Szczecinie, młodzi gryfici zdobyli okazały puchar, który otrzymali za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

W zawodach startowało około 200 zawodników z 19 klubów z Polski oraz Niemiec. Trenerzy oraz rodzice słupskich judoków nie kryli satysfakcji, gdy aż trzynastu ich podopiecznych zdobywało medale w tym aż sześć złotych.

Triumfatorami swoich kategorii byli, w grupie dzieci (rocznik 2000 r. i młodsi) zostali:

Michał Nawrot (32 kg), Cezary Kochanowski (35 kg), Jakub Nawrot (41 kg), Mikołaj Kamiński (44 kg), Bartosz Szaniawski (48 kg). Drugie miejsce zdobył Aleksander Plombom (38 kg), a trzeci był
Jakub Orlikowski (29 kg)

W grupie młodzika (1998-99) najlepszy był Paweł Granicki (46 kg), drugie miejsce wywalczyli
Jakub Serafin (38 kg), Jakub Siedlikowski (50 kg), Gabriel Koszewski (60 kg), a Łukasz Gołojuch (42 kg) i Mateusz Dworczyński (60 kg) stanęli na trzecim miejscu podium.

Końcowa punktacja drużynowa:

1. miejsce - STS "Gryf-3" Słupsk - 29 punktów,
2. miejsce - Bushido Morus Szczecin - 25 punktów.
3. miejsce - Gwardia Koszalin -16 punktów.

Lidiusz Kazior, trener młodych judoków podkreślił, że wszyscy walczący na matach w Szczecinie wykazywali się nie tylko bardzo dobrą techniką i umiejętnościami, ale również sercem do walki i dobrą taktyką wygrywając wiele pojedynków przed czasem )Cezary Kochanowski, Jakub Nawrot, Bartosz Szaniawski oraz Mikołaj Kamiński).

W Gdyni w hali WKS Flota odbyły XIX Mistrzostwa Pomorza Dzieci i Młodzików im. Wiesława Sawickiego. W zawodach startowało blisko 200 zawodników z 18 klubów i 4 województw.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, również dzięki słupskim judokom. Startowała ich tylko trójka, ale wszyscy wywalczyli pierwsze miejsca i zostali Mistrzami Województwa Pomorskiego Wśród dzieci Ania Nazaruk, a wśród Młodzików Jakub Konecki i Patryk Kastner.

Ania Nazaruk startująca w kategorii (+51 kg) wygrała 2 walki (w tym jedną przez ippon). Jakub Konecki w wadze do 50 kg trzy walki, oraz Patryk Kastner w wadze do 55 kg cztery walki.

Warto nadmienić, że Patryk był nominowany do najlepszego zawodnika turnieju, niestety stoczył o jedna walkę mniej i tę rywalizację przegrał.