Medalowy występ miasteckich zapaśników w międzynarodowym turnieju w Gdańsku (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W turnieju wystąpiło 168 zawodników z 18 klubów, w tym drużyny z Niemiec, Holandii, Węgier, Danii, Norwegii i Ukrainy. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 9 zawodników. Był to bardzo udany występ w ich wykonaniu. Przywieźli do domu łącznie 6 medali. ZKS Miastko
W Gdańsku odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów i Młodzików w stylu klasycznym - „Błękitna Wstęga Bałtyku”. Na trzech matach zapaśniczych walczyli kadeci (do lat 17) i młodzicy (do lat 14). Była także rywalizacja w minizapasach (do lat 11).

Medalowe minizapasy

Z miasteckich zapaśników najlepiej wypadł Leon Brodziński (38 kg), który w minizapasach wywalczył złoty medal. Leon przeszedł przez turniej jak burza, pokonując m. in. zawodnika z Holandii, a finale nie dał najmniejszych szans zawodnikowi z Niemiec Ludo Zimmermannowi, wygrywając z nim przez przewagę techniczną 19:2. W jego wadze startowało 13 zawodników.

Drugie miejsce w minizapasach wywalczyła Tola Rudnik (29 kg). W finale przegrała z Hubertem Czerwionką (Morena Żukowo) przy remisie 2:2.

Trzeci medalista w minizapasach to Szymon Kozłowski (26 kg). Przyjechał do domu z brązowym medalem.

Młodzicy też z medalami

W grupie wiekowej młodzików srebrny medal wywalczył Alex Ruszczyk (75 kg). Zawodnik z Miastka był bardzo bliski wywalczenia złotego medalu, ale to Mateusz Wierzbiński (Unia Swarzędz) ostatni wykonał akcję za 2 punkty i przy remisie 3:3 wygrał walkę.

Brązowe medale zdobyli: Leon Rudnik w wadze do 35 kg i Antonii Synak w wadze do 38 kg.

Miejsca pozostałych zawodników z Miastka: Dawid Wiktorczyk (35 kg) - V miejsce, Dawid Zygmuntowicz (52 kg) - V miejsce, Sebastian Tandecki (48 kg) - VIII miejsce.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął VII miejsce na 18 startujących klubów. Zwyciężyła Unia Swarzędz przed Cartusią Kartuzy i ZKS Granicą Gdańsk.

- Udział w turnieju sześciu ekip zagranicznych znacząco podwyższyło poziom zawodów. Tym bardziej cieszę z dobrych walk moich podopiecznych, którzy w starciu z zawodnikami z innych państw, w większości opuszczali matę z ręką podniesioną do góry – komentuje Kazimierz Wanke, trener ZKS w Miastku.

Medalowy występ miasteckich zapaśników w międzynarodowym tur...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0