Medalowy występ miasteckich zapaśników w Żukowie (zdjęcia)

Andrzej Gurba
W Żukowie odbył się Mikołajkowy Międzynarodowy Turniej w Mini Zapasach (do lat 10). W zawodach udział wzięło 65 zawodników z 8 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 10 zawodników i 2 zawodniczki. Łącznie wywalczyli 6 medali.

Srebrne medale zdobyli: Dariusz Petrończak - 24 kg (w finale przegrał z Mikhailem Aratynyn (Kaliningrad) przez przewagę techniczną), Dawid Wiktorczyk - 28 kg (w finale przegrał z Korneliuszem Żyndą (Cartusia Kartuzy) na punkty), Antoni Petrończak - 32 kg (w finale przegrał z Wiktorem Kłosem (ZKS Granica Gdańsk) na punkty).

Brązowe medale zdobyli: Tola Rudnik i Wiktor Szysz (26 kg), Jeremi Dróżdż (51 kg).

XVII m - Daniel Pavlyk (32 kg)

Należy nadmienić, że w tym samym czasie w Rudzie Śląskiej odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów (do lat 17), który był jednocześnie Memoriałem im Ryszarda Dworoka. Zawodnik Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko Kacper Karaśkiewicz występował w wadze do 55 kg i wywalczył złoty medal. Kacper wygrał wszystkie trzy walki, w tym dwie z zawodnikami z Ukrainy.
Aktualnie Kacper uczy się i trenuje w Raciborzu. Jest w kadrze Polski kadetów i za dwa tygodnie wyjeżdża na międzynarodowy turniej do Chorwacji.

- Poziom zawodów w Żukowie był wysoki. Nasi najmłodsi adepci sportu zapaśniczego dobrze radzili sobie na matach. Dla niektórych był to pierwszy start w zawodach i to oni najbardziej przeżywali swoje walki. Specjalne nagrody dla najmłodszej zawodniczki i najmłodszego zawodnika zawodów przypadły Toli Rudnik i Darkowi Petrończakowi – mówi Kazimierz Wanke, trener ZKS w Miastku.