Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Melania Trump. Cichsza, ładniejsza i rozsądniejsza połowa Donalda Trumpa. Sylwetka Pierwszej Damy USA przed wyborami prezydenckimi

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Oficjalny portret Melanii Trump, Pierwszej Damy USA.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Oficjalny portret Melanii Trump, Pierwszej Damy USA.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE By Respublika Narodnaya - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68567091
Gdy Ameryka sądziła już, że po Michelle Obamie, pierwszej czarnoskórej, pochodzącej z biednej rodziny, Pierwszej Damie USA, w Białym Domu nie pojawi się nikt bardziej niekonwencjonalny, Melania Trump powiedziała: „Sprawdzam”. Przed wyborami prezydenckimi w USA przedstawiamy sylwetkę Pierwszej Damy Melanii Trump, żony dotychczasowego prezydenta USA Donalda Trumpa i kandydata republikanów na to stanowisko w kolejnej kadencji.

Kim jest Melania Trump, żona Donalda Trumpa, Pierwsza Dama USA od 2017 r.

Z pochodzenia jest Słowenką. Zaledwie 11 lat wcześniej otrzymała amerykańskie obywatelstwo. Prawdopodobnie skończyła tylko szkołę średnią. Była znana głównie jako modelka i żona bogacza. Miała wieść dostatnie i spokojne życie do końca swych dni. A tu niespodzianka.

Skromna dziewczyna z Jugosławii na wybiegach w Paryżu i Mediolanie

Melania Trump urodziła się 50 lat temu jako Melanija Knavs w niedużym miasteczku Sevnica, w ówczesnej Jugosławii. Jej ojciec, z pochodzenia Austriak, był handlarzem samochodami, a matka pracowała w miejscowej fabryce.

W wieku 15 lat Melanija przeprowadziła się z rodziną (ma jeszcze starszą siostrę, Ines) do Lublany, dziś stolicy Słowenii. Tam skończyła Średnią Szkołę Projektowania i Fotografii. Już jako 16-latka rozpoczęła karierę modelki, szybko podpisała kontrakt z agencją modelek w Mediolanie. Miała ku temu idealne warunki – wysoka (180 cm wzrostu), piękna, szczupła. Zaczęła studia na wydziale projektowania miejscowego uniwersytetu, ale szybko je przerwała, by poświęcić się karierze w modellingu.

Robiła międzynarodową karierę w Europie. Pracowała w Mediolanie, w Paryżu. Zmieniła nazwisko na brzmiące z niemiecka Melania Knauss. Chodziła po wybiegach w pokazach największych kreatorów mody, ale była też fotomodelką. Jej zdjęcia zdobiły okładki takich magazynów jak „Vogue”, czy „Harper’s Bazaar”.

Jak Melania poznała największego nowojorskiego podrywacza

W połowie lat 90. zamarzyła jej się kariera za oceanem. Pierwszy raz przyleciała do Stanów Zjednoczonych jako 26-latka, w 1996 r. Dopiero po kilku miesiącach dostała wizę pracowniczą, a w 2001 r. dorobiła się zielonej karty.

Ciemnowłosa piękność w zapewne kusym stroju, bo Melania nie wstydziła się pokazywać ciała, zwróciła uwagę słynnego biznesmena z branży nieruchomości, Donalda Trumpa, na imprezie w jedym z modniejszych klubów przy Times Square w Nowym Jorku w 1998 r.

52-letni Donald Trump był wtedy w separacji ze swoją drugą żoną, Marlą Maples, amerykańską aktorką i celebrytką. Na imprezie był z inną kobietą, co nie przeszkadzało mu podrywać Melanii. Ona jednak wiedziała, że Donald ma reputację podrywacza, i nie chciała mu dać swojego numeru telefonu. Wzięla jego (a dał jej wszystkie swoje numery, służbowe i do domu), i po kilku dniach sama zadzwoniła.

To nie była przelotna miłostka

Związek Melanii i starszego od niej o 24 lata miliardera szybko stał się tematem plotkarskich gazet. Okazał się nie być przelotną miłostką. Para po siedmiu latach od pierwszego spotkania, w 2005 r. wzięła ślub. Oczywiście huczny – jak wszystkie wesela Trumpa, znanego z zamiłowania do blichtru. Podobno kosztował milion dolarów. Ceremonia odbyła się w kościele na Florydzie, a przyjęcie z udziałem 300 gości, w tym Billa i Hillary Clintonów, w pobliskiej rezydencji Trumpa.

Nieco rok po ślubie przyszedł na świat ich jedyny wspólny syn, Barron (Trump jest ojcem w sumie pięciorga dzieci, z których najstarsza córka, ze związku z Ivaną Trump, Ivanka ma 39 lat, najmłodszy syn, Barron – 14).

Melania w tym czasie próbowała rozkręcić swój biznes. Sprzedawała biżuterię, kosmetyki (jej linia kremów z kawiorem okazała się jednak porażką).

Nie chciała od razu przeprowadzić się do Białego Domu

Ich syn miał zaledwie 10 lat, gdy jego ojciec został wybrany 45. prezydentem USA. Melania na początku sprzeciwiała się planom męża, który chciał kandydować na urząd prezydenta, ale gdy widziała, że nic nie wskóra, poparła go w staraniach o Biały Dom. Do historii przeszło jej pełne pasji przemówienie wygłoszone z wciąż słyszalnym wschodnioeuropejskim akcentem na konwencji Partii Republikańskiej w Cleveland w 2016 r. CNN uznało je za plagiat wystąpienia Michelle Obamy.

Melania Trump została oficjalnie Pierwszą Damą USA w styczniu 2017 r., po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta USA. Była zaledwie drugą Pierwszą Damą w historii USA, która nie urodziła się w Stanach Zjednoczonych, po Angielce Louisie Adams, żonie 6. prezydenta JohnaQuincy’ego Adamsa, która sprawowała tę funkcję, bagatela, prawie 190 lat przed Melanią. Za to pierwszą naturalizowaną prezydentową. I pierwszą, o ile wiadomo, która pozowała nago do zdjęć – i to na pokładzie prywatnego samolotu przyszłego prezydenta USA. Zdjęcia zostały opublikowane w 2000 r. w brytyjskim wydaniu magazynu „GQ”.

Melanii wcale nie spieszyło się, by zamieszkać w Białym Domu. W końcu do tej pory rezydowała w superluksusowym, urządzonym w stylu Ludwika XIV penthousie w sercu Nowego Jorku, w Trump Tower. Wymogła na mężu, że do czasu skończenia szkoły przez syna, czyli do czerwca 2017 r., zostaną w swoim mieszkaniu.

Stoi za mężem, a nie obok niego

Melania nie miała łatwego zdania. Została Pierwszą Damą tuż po uwielbianej w USA Michelle Obamie. Pani Obama nie kryła się ze swoimi przekonaniami, udzielała się społecznie i charytatywnie, była wyrazistą osobowością. Pani Trump wybrała inną rolę, stała raczej za mężem, a nie obok niego.

Jest powszechnie chwalona za znajomość kilku języków obcych i dobry gust (który znacznie się poprawił od czasu, gdy brylowała z Trumpem w nowojorskich klubach), porównuje się ją nawet do Jacqueline Kennedy, eleganckiej żony prezydenta Johna Kennedy'ego.

Za to dawała odczuć, że nie zawsze czuje się komfortowo u boku męża. Na niektórych zdjęciach z oficjalnych imprez wygląda na znudzoną i raczej mało entuzjastycznie nastawioną do bycia Pierwszą Damą. Źródła zbliżone do Melanii Trump mówią, że, wbrew pozorom i wbrew jej emploi, nie lubi życia na świeczniku. Woli, by światło fleszy raziło w oczy jej męża, co ten przecież uwielbia.

Znacznie ważniejszą rolą jest dla niej bycie matką Barrona, zwłaszcza że mąż niezbyt interesował się wychowywaniem syna. - Nie zmieniał pieluch, ale ja nie uważałam, by był to problem – mówiła Melania, zapytana o to, czy Donald pomagał przy dziecku. - Ważne, by dobrze poznać swojego partnera. A my oboje wiemy, jakie są nasze role - dodała.

Źle się dzieje w małżeństwie Trumpów?

Wiele razy wybuchały plotki, że w ich małżeństwie, już w Białym Domu, nie dzieje się najlepiej. Kamery rejestrowały sytuacje, w których Melania odpycha rękę Donalda. Jednak para trwa dalej. W rozmowie z CNN Melania mówiła: - Nie zgadzam się z wszystkim, co on mówi, ale – wiecie, to jest przecież normalne. Jestem sobą, mówię mu wprost, co myślę.

Melania Trump nie angażuje się w polityczne życie męża bardziej, niż jest to konieczne. Pracownicy Białego Domu postrzegają ją jako mniej ważną dla Trumpa osobę niż jego najstarsza córka, Ivanka. Nawet nazywają ją „prawdziwą żoną Trumpa”. Prezydent USA ma z Ivanką najlepszy kontakt ze wszystkich swoich dorosłych dzieci.

Jako Pierwsza Dama szczególnie angażuje się w sprawy związane z dziećmi i młodzieżą. Odwiedza szpitale i miejsca opieki. Prowadzi kampanię walczącą z uzależnieniami dzieci.

- Jest cichą osobą, ma świetne maniery. Jest wyjątkowa też przez swoją urodę – mówi David Patrick Columbia, założyciel New York Social Diary, strony z informacjami lifestyle’owymi. - Jest Europejką, i mam wrażenie, że jest taka, jak wiele kobiet z Europy. Ma talent do usuwania się w cień i pozwalają, by mężczyzna stał z przodu – dodaje Columbia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza