Miasteccy zawodnicy w dobrej formie

fen
Zawodnicy trenera Kazimierza Wanke odnoszą sukcesy.
Zawodnicy trenera Kazimierza Wanke odnoszą sukcesy. archiwum
Pięciu młodzików ZKS Miastko wywalczyło pierwsze miejsce w swoich kategoriach w Kartuzach, gdzie odbył się turniej zapaśniczy młodzików (do lat 14) o puchar dyrektora Gimnazjum nr 1.

W zawodach brali udział kadeci - juniorzy (do lat 20), którzy walczyli o mistrzostwo Wybrzeża. Rywalizowało łącznie 102 zawodników z siedmiu klubów województwa pomorskiego. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej młodzików przypadło ekipie Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko.

Miasteccy zapaśnicy klasycy triumfowali w pięciu kategoriach wagowych. Dokonali tego: Radosław Szczęsny (29 kg), Artur Szczęsny (35 kg), Filip Petrończak (42 kg), Michał Kapiszka (47 kg) i Paweł Zabłocki (59 kg). Na trzecim stopniu podium stanął Piotr Zabłocki (53 kg).

W grupie wiekowej kadet - junior (do lat 20) Jakub Bednarz wywalczył brązowy medal w wadze do 58 kg, a Hubert Rudnik (74 kg) zajął czwarte miejsce. Jeden z najbardziej utytułowanych zapaśników rodem z Miastka Grzegorz Wanke (ZKS) walczył w międzynarodowym turnieju seniorów w Oslo (Norwegia).

Tam zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej do 66 kg. - Nasze osiągnięcia udowodniały, że Miastko znajduje się w ścisłej czołówce zapaśniczej. Należy przypomnieć także, że podczas grudniowych mistrzostw Polski młodzików we Wrocławiu nasza ekipa drużynowo zajęła szóste miejsce na czterdzieści siedem startujących klubów - stwierdził Kazimierz Wanke, trener.