Miastecki zapaśnik Paweł Zabłocki z brązowym medalem Mistrzostw Polski (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23) w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentował Paweł Zabłocki, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 87 kg. ZKS

Paweł Zabłocki przegrał tylko jedną walkę (i to o wejście do finału) z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Jakubem Antoszewskim (1:5). W walce o brązowy medal pokonał Omika Shengelia (Sobieski Poznań) przez położenie na łopatki. W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął 12 miejsce na 22 startujące kluby.

Kazimierz Wanke, trener ZKS w Miastku przy okazji informuje o dobrych wynikach wychowanków miasteckiego klubu podczas mistrzostw w Poznaniu (równocześnie odbywały się zawody juniorów). W młodzieżowcach srebrny medal wywalczył Hubert Rudnik (Olimpijczyk Radom) w kategorii wagowej do 97 kg. W juniorach srebrny medal zdobył Kacper Karaśkiewicz (Unia Racibórz) w kategorii wagowej do 55 kg.
Z kolei w międzynarodowym turnieju zapaśniczym juniorek, który odbył się w Białogardzie, srebrny medal wywalczyła Agata Kazimierczak (KS Bloczek Team Pelplin) w kategorii wagowej do 53 kg.

Miastecki zapaśnik Paweł Zabłocki z brązowym medalem Mistrzo...