Miastkowianie dobrze walczyli w Kartuzach i zajęli czołowe miejsca

Miastecka ekipa w Kartuzach. Z lewej Andrzej Wroński (dwukrotny mistrz olimpijski). Po prawej Kazimierz Wanke Fot. ZKS Miastko
Sześciu zawodników z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko rywalizowało na matach w Kartuzach, gdzie został przeprowadzony XXII Międzynarodowy Puchar Kaszub - Memoriał Braci Pryczkowskich (Stanisław i Kazimierz). Pięciu miastkowian stanęło na podium.

Miasteccy zapaśnicy klasycy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: młodzicy (do lat 14) i kadeci (do lat 17). Razem w kartuskich zawodach swoją dyspozycję sprawdziło 126 młodych osób, które reprezentowały 19 klubów. W tej stawce poza Polakami byli też reprezentanci Niemiec, Armenii i Danii.

Występy podopiecznych miasteckiego trenera Kazimierza Wanke należy ocenić pozytywnie. W grupie młodzików pierwsze miejsce zajął faworyt Alex Ruszczyk (75 kg), który w finale wygrał na punkty 8:3 z Krzysztofem Kulikiem (Żuławy Nowy Dwór Gdański). Drugą lokatę zajął Antoni Synak (35 kg). Miastkowian przegrał finałowy bój z Oliwierem Białasikiem (Unia Swarzędz) przez położenie na łopatki. W tej samej kategorii na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Wiktorczyk. W wadze do 38 kg na drugim stopniu podium stanął Leon Rudnik, który finałową walkę przegrał na punkty 0:7 z Patrykiem Remlainem (Unia Swarzędz).

Wśród kadetów kategorii wagowej do 60 kg na drugim miejscu został sklasyfikowany Piotr Ziembicki, który w finałowej potyczce uległ przez przewagę techniczną 0:8 Duńczykowi, a był to Magnusen Rasmussens.

Michał Opiela zajął siódme miejsce w wadze do 71 kg.

W klasyfikacji drużynowej ZKS Miastko uplasował się na piątej pozycji. Przed miastecką ekipą byli na miejscu: pierwszym - Cartusia Kartuzy, drugim - Unia Swarzędz, trzecim - Dania, czwartym - Granica Gdańsk.