Miastkowianie dobrze walczyli w Kartuzach. Zdobyli dwa złote medale

Antoni Synak lubi stawać na najwyższym stopniu podium
Antoni Synak lubi stawać na najwyższym stopniu podium Fot. ZKS Miastko
Trzech zawodników z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko stanęło na podium w Kartuzach.

W kaszubskim mieście został przeprowadzony turniej zapaśniczy młodzików, kadetów i juniorów o puchar burmistrza Kartuz. Ta impreza była równocześnie potraktowana jako Puchar Kaszub - Memoriał Braci Pryczkowskich (Stanisław i Kazimierz). Na kartuskich matach startowało 60 zawodników z ośmiu klubów. Miasteccy zapaśnicy klasycy rywalizowali tylko w stawce młodzików. Ich forma była znakomita, a występy podopiecznych Kazimierza Wanke należy ocenić pozytywnie.

W swoich kategoriach wagowych pierwsze lokaty zajęli: Dawid Wiktorczyk (38 kg) i Antoni Synak (41 kg) i za te osiągnięcia otrzymali złote krążki.

Na drugim miejscu uplasował się Antoni Petrończak (35 kg) i za to uhonorowany został srebrnym medalem. W klasyfikacji klubowej młodzików ZKS Miastko był trzeci za Granicą Gdańsk i Cartusią Kartuzy.