Miastkowianin Leon Brodziński nie dał szans rywalom i triumfował w Gdańsku

W Gdańsku odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy kadetów i młodzików w stylu klasycznym jako "Błękitna Wstęga Bałtyku". Była też rywalizacja w minizapasach (do lat 11) - dziewczęta walczyły razem z chłopcami. Udane występy zanotowali przedstawiciele Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko, którzy wywalczyli łącznie 6 medali (1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe). Na szczególną pochwałę zasłużył Leon Brodziński.

Na trzech gdańskich matach zapaśniczych walczyli kadeci (do lat 17), młodzicy (do lat 14). Była też rywalizacja w minizapasach (do lat 11), w której dziewczęta rywalizowały razem z chłopcami. W sumie przez maty przewinęło się 168 młodych osób z osiemnastu klubów. Były również reprezentacje z Niemiec, Holandii, Węgier, Danii, Norwegii i Ukrainy.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało ośmiu zawodników i jedna zawodniczka. Były to udane występy w wykonaniu miasteckich zapaśników, którzy wywalczyli łącznie 6 medali (1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe).

Najlepiej spisał się Leon Brodziński (38 kg), który w grupie wiekowej minizapasów wywalczył złoty medal. Miastecki klasyk przeszedł przez turniej jak burza. W finale Brodziński pokonał Niemca Ludo Zimmermanna przez przewagę techniczną 19:2. W jego wadze startowało 13 zawodników.

Drugie miejsce w minizapasach wywalczyła Tola Rudnik (29 kg). W finale przegrała z Hubertem Czerwionką (Morena Żukowo) przy remisie 2:2.

Trzeci medalista w minizapasach to Szymon Kozłowski (26 kg). Miastkowianin wrócil do domu z brązowym medalem.
W stawce młodzików srebrny medal wywalczył Alex Ruszczyk (75 kg). Miastecki zawodnik był bardzo bliski wywalczenia złotego krążka, ale to Mateusz Wierzbiński (Unia Swarzędz) ostatni wykonał akcję za 2 punkty i przy remisie punktowym 3:3 wygrał walkę.
Brązowe medale wywalczyli Leon Rudnik (35 kg) i Antoni Synak (38 kg).

Miejsca pozostałych młodzików z Miastka: 5. Dawid Wiktorczyk (35 kg) i Dawid Zygmuntowicz (52 kg), 8. Sebastian Tandecki (48 kg). W łącznej klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął siódmą lokatę. Triumfowała Unia Swarzędz. Za nią na podium na kolejnych miejscach były następujące kluby: 2. Cartusia Kartuzy, 3. Granica Gdańsk.

- Uczestnictwo w zawodach sześciu ekip zagranicznych znacząco podwyższyło poziom zawodów. Tym bardziej cieszę się z dobrych walk moich podopiecznych, którzy w starciu z zawodnikami innych państw w większości opuszczali matę z ręką podniesioną do góry. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Leon Brodziński - ocenił Kazimierz Wanke, trener klubu z Miastka.