Miastkowianka Tola Rudnik wystąpiła w głównej roli w Żukowie

Na podium nr 1 stoi ozłocona Tola Rudnik z Miastka. Pierwszy z prawej Andrzej Wroński ZKS Miastko
Miastkowianie bardzo dobrze spisali się w Żukowie. Ich poczynaniom przypatrywał się m.in. Andrzej Wroński (dwukrotny mistrz olimpijski), który jest kolegą Kazimierza Wanke, miasteckiego szkoleniowca.

Żukowo to miasto nad Radunią w powiecie kartuskim, które ma ponad 8200 mieszkańców. Tam odbyła się rywalizacja zapaśnicza (styl klasyczny) w ramach XXVII Memoriału Henryka Boreckiego i Edwardy Wojdy. Głównym organizatorem tej imprezy był Andrzej Wroński (rocznik 1965). Warto dodać, że ten najbardziej utytułowany zapaśnik z Polski (ma w swoim dorobku m.in. złote medale: z igrzysk olimpijskich z Seulu 1988 r. i z Atlanty 1996 r., z mistrzostw świata z Tampere 1994 r. i mistrzostw Europy z Oulu 1989 r., z Kopenhagi 1992 r. i z Aten 1994 r.). Właśnie A. Wroński i Kazimierz Wanke (obecny szkoleniowiec Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko) swoje kariery zaczynali w żukowskiej Morenie, a ich trenerem był już śp. H. Borecki. Do tegorocznych zmagań na matach w Żukowie przystąpiło 95 zawodników (chłopcy razem walczyli z dziewczynkami), którzy reprezentowali 10 klubów z dwóch województw pomorskiego i lubuskiego. Wśród rywalizujących byli przedstawiciele Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. W grupowej wiekowej minizapasy (do lat 11) pierwsze miejsce zajęła i złoto wywalczyła Tola Rudnik (29 kg). Miastecka zapaśniczka nie dała szans chłopakom i wygrała wszystkie cztery walki przez położenie na łopatki lub przez przewagę techniczną. Trzecie miejsca i brązowe medale zdobyli: Szymon Kozłowski (26 kg), Antoni Petrończak (32 kg) i Paweł Piorun (38 kg). Na ósmej pozycji uplasował się Wiktor Szysz (32 kg).

W stawce młodzików (do lat 14) na pierwszym stopniu podium stanęli i złote medale otrzymali: Antoni Synak (35 kg) i Alex Ruszczyk (75 kg). Na drugich miejscach uplasowali się i srebrne krążki otrzymali: Dawid Wiktorczyk (35 kg) i Leon Rudnik (38 kg).
W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął IV miejsce za Cartusią Kartuzy, Moreną Żukowo i Granicą Gdańsk.
- Moi podopieczni walczyli na miarę swoich aktualnych możliwości, a ich start w żukowskim memoriale oceniam za bardzo dobry. Dodatkowa nagroda dla najlepszej zawodniczki turnieju trafiła do Toli Rudnik, która w stu procentach na nią zasłużyła. Chciałbym również wyróżnić Pawła Pioruna za jego udany debiut. Wszyscy są jeszcze młodzi i nabierają odpowiedniego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości - taką ocenę przekazał Kazimierz Wanke, trener i twórca wszystkich sukcesów miasteckich zapasów.