Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miasto korzysta ze spadku cen na rynku budowlanym. Taniej zbuduje siedem nowych chodników

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Ulica Niemcewicza w Słupsku.
Ulica Niemcewicza w Słupsku. Łukasz Capar
Aż pięć firm z regionu słupskiego chce remontować w tym roku słupskie chodniki i wszystkie zmieściły się z ofertami poniżej zaplanowanych przez urzędników kwot. Do końca grudnia zmodernizowane zostanie siedem chodników.

Otwarto oferty na planowane w tym roku dwa zadania związane z naprawą stanu miejskich chodników. Dwa zadania, ale aż siedem nawierzchni przy ulicach ma być równymi jak przysłowiowy stół i to jeszcze w tym roku.

- Do obu przetargów zgłosiło się po pięć firm. Obecnie trwa sprawdzanie ofert, które wpłynęły w przetargu na realizację zadania - poinformowała prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka na wtorkowej konferencji prasowej. - ZIM ogłosił przetargi na przebudowę chodników strefie rewitalizacji miasta. W tej strefie, która przez lata była zaniedbana. Która wymaga chodników nowych. Ponadto to te chodniki, z których korzystają nie tylko mieszkańcy Śródmieścia, ale i innych dzielnic - tłumaczy prezydent Słupska.

Nowe chodniki do 31 grudnia powstaną na ulicach: Solskiego, Wyspiańskiego, Prusa, Wileńskiej od placu Broniewskiego w stronę Wolności, drugiej części ulicy Niemcewicza (naprawiono wcześniej chodnik od strony zachodniej), Piotra Skargi i ulica Przemysłowa od Paderewskiego do dawnego przejazdu kolejowego.

Podzielono to na dwa przetargi. W pierwszym: „Przebudowa chodników w Słupsku, w ciągu ulic: Bolesława Prusa, Wileńskiej, Przemysłowej - etap I i Piotra Skargi” w ramach zadania inwestycyjnego pn. Program chodnikowy - likwidacja barier architektonicznych wraz z wymianą nawierzchni - etap I.” zgłosiły się do pracy firmy z Nowej Wsi Lęborskiej, Strzebielina, Brzeźna Lęborskiego, Słupska i Kobylnicy.

W drugim, „Przebudowa chodników w Słupsku w ciągu ulic: Juliana Niemcewicza, Ludwika Solskiego, Stanisława Wyspiańskiego, w ramach zadania inwestycyjnego pn. Program chodnikowy - likwidacja barier architektonicznych wraz z wymianą nawierzchni - etap I” też wpłynęło pięć ofert od tych firm.

W pierwszym zadaniu oferty firm opiewają w sumie na od 1,24 do 1,46 miliona złotych. A Zarząd Infrastruktury Miejskiej przewidywał na to 1,5 mln zł. Wszystkie firmy zmieściły się więc w kwocie. Trwa sprawdzanie ofert.

Urzędnicy wybiorą wykonawcę, dla każdej z ulicy osobna, najlepszą ich zdaniem ofertę. Bowiem cały przetarg podzielono jeszcze na konkretne ulice.

W drugim zadaniu miasto planowało wydać ponad milion złotych, a oferty w przetargu są niższe o kilkaset tysięcy.

Zobacz także: Fragmenty poniedziałkowej konferencji prasowej Urzędu Miejskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza