Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowa wymiana młodzieży w czasie epidemii - Słupski Ośrodek Kultury sobie poradził

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Wczoraj rozpoczęła się wirtualna międzynarodowa wymiana młodzieży. Z polskiej strony udział biorą uczniowie szkół średnich, po stronie ukraińskie w spotkaniach uczestniczą studenci.
Wczoraj rozpoczęła się wirtualna międzynarodowa wymiana młodzieży. Z polskiej strony udział biorą uczniowie szkół średnich, po stronie ukraińskie w spotkaniach uczestniczą studenci. SOK Słupsk
Wczoraj rozpoczęła się wirtualna międzynarodowa wymiana młodzieży. Z polskiej strony udział biorą uczniowie szkół średnich, po stronie ukraińskie w spotkaniach uczestniczą studenci.

Szkoły zamknięte, podróżowanie niewskazane, wydarzenia kulturalne mocno ograniczone – czy w takich warunkach możliwe są wymiany młodzieży i to z dwóch różnych krajów? Okazuje się, że tak. Słupski Ośrodek Kultury we współpracy z Uniwersytetem Katolickim we Lwowie bierze udział w Polsko-Ukraińskiej Wymianie Młodzieży online, realizując projekt „Dwa głosy w jednej sprawie, czyli wertep i jasełka”.
W wymianie biorą udział słupscy uczniowie szkół średnich oraz studenci z uniwersytetu we Lwowie. W obu przypadkach są to uczestnicy grup teatralnych. W ramach projektu odbędzie się 10 spotkań online. Najpierw o kulturze opowiedzą słupszczanie. W niedzielę, 18 października, rozpoczął się cykl zajęć, których organizatorami jest strona polska. Tak będzie do czwartku, potem krótka przerwa i od kolejnej niedzieli zajęcia prowadzić będą Ukraińcy.

- Młodzież będzie poszukiwać wspólnych korzeni i dziedzictwa kulturowego. Głównym celem projektu jest integracja młodych ludzi w środowisku międzynarodowym, wzajemne poznanie swoich kultur, przełamywanie barier i stereotypów oraz otwarcie na inny kraj i drugiego człowieka

– mówi Krzysztof Przygoda, instruktor ds. Wirtualnego Ośrodka Kultury i public relation Słupskiego Ośrodka Kultury.

Gratka dla miłośników teatru jednego aktora. Dziś (15 października), rozpoczęła się 17. edycja festiwalu „Sam na Scenie". Zobacz zdjęcia z pierwszych monodramów.

Mistrzowie i adepci teatru jednego autora wystąpią w Słupsku...

W programie wizyt online znalazły się między innymi wirtualne spacery po Słupsku i Ustce, zaprezentowanie działalności Słupskiego Ośrodka Kultury, pokazy filmowe, warsztaty sitodruku, wirtualne zwiedzanie kolekcji prac Witkacego, wizyty w słupskich teatrach, warsztaty podstaw sztuki cyrkowej. Strona ukraińska natomiast przygotowała dla nas grę miejską, wirtualne zwiedzanie Uniwersytetu i lwowskiego teatru, warsztaty teatralne oraz warsztaty śpiewu białego. Efektem pracy obu grup młodzieży będzie przygotowanie spektakli – wertepu i jasełek.
Projekt „Dwa głosy w jednej sprawie, czyli wertep i jasełka” otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Z tych środków został zakupiony sprzęt do prowadzenia spotkań online.

Zobacz też: 14. Festiwal Młodych Talentów "Niemen non stop" w Słupsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto