Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkania komunalne w Koszalinie są do wzięcia. Za remont

Marzena Sutryk [email protected] Tel. 94 347 35 99
Mieszkania komunalne w Koszalinie są do wzięcia. Za remontNa początek wyznaczono pięć mieszkań.
Mieszkania komunalne w Koszalinie są do wzięcia. Za remontNa początek wyznaczono pięć mieszkań. sxc.hu
Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie szuka chętnych, którzy chcieliby przejąć lokale komunalne przeznaczone do remontu. Z tym, że remont trzeba zrobić na swój koszt. Wnioski są przyjmowane do 17 kwietnia.

Ci, którzy mieszkają w Koszalinie, ale nie mają tu własnego "M", a do tego ich dochody mieszczą się w narzuconych przepisami "widełkach" - mogą pytać w ZBM o mieszkania do wzięcia. Chodzi o mieszkania w złym stanie technicznym, które wymagają remontu. ZBM warunkuje przekazanie tych lokali od tego, czy nowi lokatorzy je odnowią za własne pieniądze. Na początek wyznaczono pięć mieszkań.

Będzie je można oglądać w ten wtorek (9 kwietnia) oraz piątek (12 kwietnia), w godzinach 14.30 - 15.
W szczególnych sytuacjach będzie można się umówić na inny termin (kontakt: ZGM 1 - tel. 94 30 09 101 ZGM 2 - tel. 94 30 09 102, ZGM 4 - tel. 94 30 09 104.
Gdzie się potem zgłaszać? Oferty na wykonanie nadbudowy, przebudowy lub remontu lokali, wraz z podaniem adresu, trzeba składać do 17 kwietnia do godziny 10 w Dziale Spraw Lokalowych ZBM przy ul. Połczyńskiej 24 (pok. 4 i 5). W tym miejscu można też pytać o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, a także jakie dokumenty trzeba złożyć razem z wnioskiem.

Pierwszeństwo przyznania prawa do dokonania nadbudowy, przebudowy lub remontu lokali, przysługuje osobom z listy przydziału mieszkań. - Jednak osoby z list bardzo rzadko korzystają z tej możliwości z powodów finansowych - mówi Monika Tkaczyk, dyrektor ZBM.

O przydziale, zgodnie z kryteriami, będą decydować członkowie Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Wykaz osób zakwalifikowanych będzie podany do publicznej wiadomości do końca kwietnia.

- Taka forma udostępniania lokali to jest u nas nowość - mówi Monika Tkaczyk. - Mieliśmy wybór - albo inwestować w te lokale, które są zdewastowane, albo oddawać je ludziom do remontu. Zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, jak lokatorzy wezmą sprawy we własne ręce, a my będziemy mieli dochód w postaci czynszu.

Lokale są oddawane w najem. Co daje przyszłemu lokatorowi to, że wyłoży własne pieniądze na remont? Może zniżki w czynszu? - Nie, czynsz będzie płacił normalnie - odpowiada dyrektorka ZBM. - Wzięcie na siebie kosztu remontu daje lokatorowi ten przywilej, że dostaje lokal do dyspozycji od ręki. A gdyby czekał na liście oczekujących na przydział mieszkania w dobrym stanie, to wystarczy powiedzieć, że wówczas czas oczekiwania trwa 5 lat.

Lokator, który będzie chciał remontować konkretny lokal, dostanie pół roku na przeprowadzenie prac. W tym czasie nie będzie mu naliczany czynsz, będzie płacił tylko za media. - Po pół roku, gdy skończy remont, czynsz będzie już liczony według przyjętych zasad - dodaje Monika Tkaczyk.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza