Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Koszykówce

(res)
W turnieju wzięło udział 148 dziennikarzy (to absolutny rekord zawodów) występujących w 18 zespołach. sxc.hu
Zespół pod nazwą Życie po Życiu wygrał rozegrany w ostatnim tygodniu w Szczyrku turniej Tauron Media Cup - 44. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Koszykówce.

Życie po Życiu to kontynuacja zespołu Życia Warszawy, który jest bez porażki w turniejach Mistrzostw Polski Dziennikarzy od 2001 roku. Drugie miejsce zajął tym razem zespół Wrocław II, a trzecie - Katowice.

Najlepszym strzelcem turnieju był Aleksander Gurgul z Krakowa. W turnieju wzięło udział 148 dziennikarzy (to absolutny rekord zawodów) występujących w 18 zespołach. Po raz pierwszy wystąpiła w tym gronie ekipa reprezentująca media z Kołobrzegu.

Zespół dziennikarzy ze Słupska, w którym występowali także gracze Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki oraz dziennikarze z Trójmiasta, wywalczył siedemnastą pozycję. W starciu o te lokatę pokonał Młode Media 39:27.

Wcześniej, w rozgrywkach grupowych, słupszczanie ulegli Warszawie 32:47, reprezentacji dziennikarzy z Ostrowa Wielkopolskiego 27:29, Gdańskowi 30:43 i późniejszemu zwycięzcy całego turnieju Życiu po Życiu 13:54.

Podczas trzydniowych zawodów odbyło się także spotkanie szefowej Działu Promocji Tauron Polska Energia S.A. Elżbiety Karcz oraz prezesów PZKosz Grzegorza Bachańskiego i Polska Liga Koszykówki S.A. Jacka Jakubowskiego z dziennikarzami.