Mistrzostwa Polski Mężczyzn U-16. Koszykarze Czarni Słupsk w niedzielę będą walczyć o półfinał

Magdalena Olechnowicz
W Słupsku trwają koszykarskie ćwierćfinały Mistrzostw Polski Mężczyzn w kategorii U-16. Słupska drużyna w piątek uległa zespołowi z Cracovia Szkoła Gortata Kraków, a w sobotę pokonała BSK Kadet Biała Podlaska. Mecz w niedzielę z drużyną Biofarm Basket Junior Poznań zdecyduje, czy słupski zespół awansuje do półfinałów Mistrzostw Polski.

O wejście do półfinału na słupskiej hali Gryfia walczą cztery drużyny - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków, Biofarm Basket Junior Poznań, BSK Kadet Biała Podlaska oraz Energa MJMS Słupsk. Pewniakiem jest drużyna z Poznania, która pokonała już zespoły z Krakowa i Białej Podlaskiej.

Słupszczanie pechowo zaczęli w piątek od porażki. Podopieczni Roberta Jakubiaka przegrali po dogrywce z zespołem Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 77:75. Spotkanie było bardzo wyrównane. Przez większość meczu Czarni jednak wygrywali, dali się dogonić dopiero w IV kwarcie. Goście doprowadzili do remisu, czego skutkiem była dogrywka. Niestety, skończyła się fatalnie dla gospodarzy.

W sobotę słupszczanie dość łatwo pokonali drużynę z Białej Podlaskiej 70:53. Prowadzili od początku, wynik ani na chwilę nie był zagrożony. W niedzielę najważniejszy mecz dla słupszczan. Od wyniku z Poznaniem zależy awans do półfinałów.